Leasing maszyn piekarniczych i cukierniczych dla piekarni lub cukierni. Chcesz rozwijać biznes poprzez inwestycję w maszyny? W artykule omówimy najważniejsze aspekty leasingu maszyn piekarniczych i cukierniczych.

leasing maszyny piekarnicze

Wyposażenie piekarni składa się z wielu maszyn, takich jak: piece, dzielarki i zaokrąglarki, mieszałki i wywrotnice, wałkownice, linie cukiernicze, linie do bułek, systemy schładzania, maszyny do pakowania i in. Sumarycznie kosztują setki tysięcy złotych. Na szczęście nie trzeba mieć środków na całość, żeby je leasingować. Wystarczy przeciętnie 10-20% wkładu własnego, resztę sfinansuje leasingodawca.

Leasing maszyn piekarniczych

Większość maszyn piekarniczych i cukrowniczych ma stawkę amortyzacji 14%. Niektóre (przede wszystkim maszyny chłodzące i mrożące) 10%. W leasingu ma to znaczenie, bowiem przepisy wskazują minimalny czas trwania umowy, który wynosi 40% zwykłego czasu amortyzacji maszyny. Łatwo policzyć, że dla 10% amortyzacji leasing musi trwać min. 4 lata, dla 14% – 3 lata. Umowa kończy się wyższym wykupem. Jak stawka amortyzacji wpływa na czas umowy i wykup? (link)

Maksymalny czas spłaty wynosi od 5 do 7 lat w zależności od firmy leasingowej. Minimalny 3 lata, krócej tylko w leasingu finansowym. Co miesiąc płacisz ratę leasingu. Odliczasz od niej VAT, a kwotę netto zaliczasz w koszty firmy.

Wkład własny wynosi zwykle od 10% w górę. Mniejszy zarezerwowany jest dla piekarni z długą historią działalności i dobrymi wynikami finansowymi. Piekarnie z krótszą historią zwykle wpłacają min. 20% wartości maszyn.

Leasing maszyn piekarniczych z dotacją

Jeśli otrzymałeś dotację na zakup maszyn piekarniczych i teraz musisz sfinansować projekt to firmy leasingowe mają w ofercie pożyczki leasingowe specjalnie na tą okazję. Pożyczka leasingowa to kredyt celowy udzielany przez leasingodawcę. Faktura zakupu wystawiona jest na twoją firmę, dzięki czemu rozliczysz projekt unijny jednym wnioskiem o płatność. Odliczasz jednorazowo VAT, kwotę netto amortyzujesz, odsetki wrzucasz w koszty.

Zabezpieczeniem jest weksel, zastaw na maszynie, cesja z ubezpieczenia i cesja z dotacji na leasingodawcę. Co ważne wniosek oceniany jest w procedurach firmy leasingowej, a więc znacznie szybciej niż w banku i przy mniejszej liczbie dokumentów. Koszty wychodzą podobnie, jak w kredycie.

O szczegółach pożyczki leasingowej pod projekty z dotacją unijną przeczytasz tutaj.

Jedynym z naszych klientów jest cukiernia. Zorganizowaliśmy dla niej pożyczkę leasingową  pod projekt unijny na zakup maszyn cukierniczych – opis transakcji tutaj.

Procedura oceny wniosku o leasing maszyn piekarniczych

Wniosek o leasing może być oceniany w procedurze uproszczonej lub zwykłej.

W uproszczonej przedstawiasz najczęściej informacje o maszynie, a więc specyfikację techniczną i fakturę pro formę (ewentualnie zamówienie). Do tego wypełniasz wniosek leasingowy podając na nim dane finansowe firmy. Następnie czekasz krótko na odpowiedź (2-5 dni).

W procedurach zwykłych okazujesz dodatkowo wyniki finansowe za poprzedni i bieżący rok. Sama ocena może trwać ok tygodnia lub dłużej.

Finansujemy zarówno małe projekty, jak i większe kosztujące setki tysięcy lub miliony złotych.

Leasing online do 100 000 zł netto

Bardzo wygodną metodą finansowania maszyn piekarniczych jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny i bez limitu wieku) do 100 000 zł netto, w tym:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
  • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia leasingu online jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing.

Większe kwoty leasingujemy w sposób tradycyjny.

.

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu na maszynę lub linię piekarniczą? Sprawdź naszą ofertę:

Leasing maszyn

Pożyczka leasingowa

Leasing na samochód

lub wypełnij formularz na dole strony.

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing maszyn do przetwórstwa spożywczego

Leasing linii do pasteryzacji i filtracji koncentratu jabłkowego za 1,2 mln zł (case study)

Leasing maszyn do lodów

Leasing urządzeń chłodniczych

Leasing wyposażenia gastronomii

Poprzedni post

Leasing bez pierwszej wpłaty

Następny post

Leasing na maszyny do lodów