Leasing maszyn pakujących dla firm. Myślisz o zakupie owijarki, kartoniarki, dozownika lub automatycznej linii pakującej? W artykule wyjaśnimy, dlaczego warto wziąć je w leasing. Podpowiemy także, na jakich zasadach będzie on możliwy.

maszyny do pakowania w leasing

Popularność leasingu maszyn pakujących dynamicznie rośnie. Przyczyną jest dostępność, tani pieniądz oraz rosnąca świadomość przedsiębiorców.

.

Leasing maszyn pakujących – poradnik dla leasingobiorcy

Leasing pozwoli Ci rozwinąć działalność bez konieczności inwestowania wysokich środków własnych. Zaliczysz zakup w koszty nawet 2 razy szybciej niż w przypadku zakupu za gotówkę. Dzięki temu istotnie obniżysz podstawę opodatkowania i wygenerujesz oszczędności. Taki sposób finansowania wymaga niewielkiej ilości dokumentów (zwłaszcza w porównaniu do kredytu). Nie obniża także zdolności kredytowej i chroni majątek przed komornikiem.

Kto może wziąć w leasing maszynę pakującą?

Leasingobiorcą może być spółka prawa handlowego, spółka cywilna lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą. Przedmiot powinien być zgodny z prowadzoną dotychczas działalnością. Branża dowolna.

Nowa czy używana maszyna pakująca?

Przedmiotem umowy leasingowej może być przede wszystkim nowa maszyna pakująca. Możesz leasingować zarówno tańsze maszyny jak i droższe, automatyczne.

.

Okres trwania umowy leasingowej

Leasing maszyn pakujących trwa od 4 do 7 lat.

Zgodnie z prawem minimalny okres trwania umowy na leasing operacyjny wynosi 40 proc. okresu amortyzacji. Dla maszyn pakujących stawka amortyzacji wynosi 10 proc. rocznie. Umowa leasingu trwa więc co najmniej 48 miesięcy. Jeśli wykupisz maszynę po 4 latach, wartość wykupu przedmiotu leasingu wyniesie 25% wartości początkowej. Po 5 latach będzie to 15 proc, po 6 latach 4%. Wykup to część kapitału pozostająca do spłaty na koniec. Czasami wykup jest płatny razem z ratami leasingu, z czym wiąże się pojęcie, jakim jest kaucja gwarancyjna w leasingu.

Jeśli decydujesz się na leasing finansowy, umowa może trwać krócej. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 1 do 6 lat.

.

Leasing maszyn pakujących, a staż firmy

Czy nowa firma może otrzymać leasing? Czy leasingodawcy wymagają określonego stażu działalności? Wiele zależy tutaj od procedur firmy leasingowej, maszyny będącej przedmiotem leasingu oraz sytuacji Twojej firmy. Standardowo, leasingodawcy wymagają co najmniej 6-12-miesięcznego stażu działalności. Czasem może być to nawet 24 miesiące.

Krótszy staż nie musi przeszkadzać w otrzymaniu finansowania, o ile pomaga Ci poręczyciel w leasingu. Jeśli go nie masz – przygotuj się na wysoki wkład własny (min. 20-30%). Do tego warto pokazać, że masz doświadczenie w branży, prywatnie posiadasz jakiś majątek, masz odbiorców (listy intencyjne lub lepiej – kontrakt). Ocena często zależy bardziej od leasingobiorcy, niż samej maszyny będącej nienajlepszym zabezpieczeniem dla leasingodawcy.

Niewielkie kwotowo zakupy za kilka-kilkanaście tys zł możesz leasingować juz od 1 dnia działalności w leasingu online (więcej o tym rozwiązaniu opowiemy poniżej).

.

Opłata wstępna

Jeśli Twoja firma działa na rynku stosunkowo długo i może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi, możliwe jest wkład własny w przedziale 0-10 proc. Dla pozostałych firm najczęściej 10-20% w zależności od firmy leasingowej.

Maksymalny wkład własny do leasingu wynosi 45%. Wysoka wpłatą obniża koszt leasingu, miesięczną ratę a także generuje jednorazowy wysoki koszt podatkowy. Księgujesz ją w koszty jednorazowo, również w spółce zoo.

Jeśli jest taka potrzeba – istnieje możliwość powolnego zaliczania opłaty wtępnej w koszty, trwającego przez czas spłaty leasingu. Wiele lat temu wszystkie spółki prawa handlowego księgowały w ten sposób. Kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie? Zwykle wtedy gdy chcesz wpłacić dużo na początek i mieć tani leasing, ale nie potrzebujesz wysokich kosztów podatkowych, bo za bardzo obniżyłoby to zysk spółki.

.

Leasing online maszyn pakujących do 100 000 zł netto

Bardzo wygodną metodą finansowania maszyn pakujących jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez limitu wieku) do 100 000 zł netto, w tym:

 • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
 • 30 000 – 100 000+ zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing.

.

Procedury leasingu maszyn pakujących

Przy pojedynczych maszynach możesz otrzymać finansowanie w trybie uproszczonym. W tym celu niezbędne będzie dostarczenie leasingodawcy jedynie:

 • wypełnionego wniosku leasingowego,
 • oferty zakupu maszyny,
 • dokumentów finansowych (czasami).

W procedurach zwykłych oprócz dokumentów rejestrowych firmy konieczne będzie przedstawienie także dokumentów finansowych.

Możliwe jest zawarcie umowy leasingu z odroczonym harmonogramem spłat. Wtedy podpisujesz umowę, wpłacasz opłatę wstępną do dostawcy albo do leasingodawcy, czekasz na urządzenie a pierwszą ratę płacisz miesiąc po odbiorze.

Ile trwa procedura uzyskania leasingu?

W większości przypadków leasing można uzyskać zdecydowanie szybciej niż kredyt. Wszystkie formalności zazwyczaj załatwisz w ciągu tygodnia lub dwóch, a niekiedy nawet szybciej. Przy transakcjach zagranicznych transakcje trwają dłużej.

Leasing maszyn pakujących z dotacją unijną?

Jeśli otrzymałeś dofinansowanie unijne na zakup maszyn i szukasz finansowania to rozważ opcję, jaką jest pożyczka leasingowa. Pozwala rozliczyć projekt unijny identycznie, jak kredyt a jest łatwiejsza w uzyskaniu i kosztuje podobnie.

.

Leasing maszyn pakujących – pomocne linki

Ogólne informacje:
7 najczęściej zadawanych pytań o leasing maszyn i urządzeń
Leasing w euro
Leasing na stałej czy zmiennej stopie?
Harmonogram spłat leasingu i płatności w transzach do producenta maszyny
Leasing pierwszej linii produkcyjnej w firmie
Leasing maszyn z zagranicy
Finansowanie maszyn z dotacją unijną
Leasing dla nowych firm
Leasing starych maszyn
10 najczęściej popełnianych błędów w leasingu samochodów i maszyn

Leasing maszyn pakujących a podatki:

Jak stawka amortyzacji maszyny wpływa na czas trwania leasingu i wykup?
Leasing operacyjny a finansowy – różnice
VAT od odsetek w leasingu operacyjnym, finansowym i pożyczce leasingowej
Kaucja gwarancyjna czyli wykup płatny z ratami leasingu
Wysoki jednorazowy koszt na koniec miesiąca lub roku dzięki leasingowi
Leasing w działalności jednoosobowej
Leasing w spółce zoo
Leasing dla firm na ryczałcie
Nie jesteś płatnikiem VAT. Czy leasing jest dla ciebie?

Procedury leasingu i koszty dodatkowe:
Jak dostać leasing krok po kroku
Leasing w procedurze uproszczonej
Dokumenty do leasingu – jakie są potrzebne?
Koszty dodatkowe w leasingu
Koszty spreadu (przewalutowania) w leasingu maszyn
Czy leasing maszyny obejmuje koszty transportu, montażu, szkolenia i cła? 
Zdolność leasingowa – główne kryteria oceny
Zabezpieczenia leasingu: standardowe i dodatkowe
10 najczęstszych przyczyn odmowy leasingu i jak im zaradzić
Dywersyfikacja leasingodawców – dlaczego jest wskazana?

.

Oferta finansowania Leason

Szukasz leasingu na maszynę pakującą? – Sprawdź naszą ofertę na finansowanie maszyn i urządzeń lub wypełnij formularz kontaktowy na dole strony.

Leasing samochodów

Leasing sprzętu

.

1Wpisy powiązane tematycznie:

  4.9/5 - (14 votes)

  Poprzedni post

  Jak dostać leasing z trudnym PKD?

  Następny post

  Kiedy leasing jest bezpieczny dla leasingobiorcy?