W przeszłości leasing mebli zarezerwowany był dla bardzo dobrych klientów firm leasingowych. Obecnie część leasingodawców jest otwarta na leasing mebli nawet, dla małych firm o przeciętnych wynikach. Jakie warunki leasingu są możliwe?

leasing na meble

.

Leasing mebli – poradnik

Meble jako przedmiot leasingu stanowią słabe aktywo z punktu widzenia leasingodawcy – nowe są drogie i przedstawiają niską wartość na rynku wtórnym. Gdy są wykonywane do stałej zabudowy we wnętrzu są wręcz bezwartościowe na rynku wtórnym.

Z tego powodu firmy leasingowe nie chcą wystawiać się na zbyt duże ryzyko i proponują najczęściej krótki, 2-3 letni leasing z pierwszą wpłatą min. 10-20%. Są jednak wyjątki od tej reguły.

.

Leasing mebli – dlaczego warto?

Leasing mebli jest korzystny z wielu powodów, oto niektóre z nich:

 • możliwość szybkiego zaliczenia mebli w koszty firmy. W leasingu operacyjnym wrzucisz meble w koszty nawet w ciągu 2 lat. Co więcej, do 55-60% wartości pojazdu możesz wrzucić w koszty już w ciągu 1 lub 2 miesięcy. Zastanawiasz się jak to zrobić? Sprawdź jak wrzucić 60% w koszty na koniec roku;
 • z każdej raty odliczysz VAT, kwotę netto zaliczysz w koszty firmy. Szczegóły: Leasing odliczenie VAT PIT ZUS i CIT
 • nie obniża zdolności kredytowej. Leasing mebli ujęty jest w kosztach firmy. Jeśli w najbliższym czasie planujesz inwestycje finansowane kredytem, leasing nie pokrzyżuje tych planów,
 • gwarancja wykupu po wartości zapisanej w umowie leasingu,
 • możliwość załatwienia formalności w ciągu kilku dni,
 • obniża wysokość płaconych podatków,
 • prostsze i szybsze procedury przyznania leasingu, niż w bankach,
 • proste zabezpieczenia – meble są własnością leasingodawcy, dodatkowo podpisujesz weksel in blanco,
 • to jedno z najtańszych źródeł finansowania na rynku,
 • leasing chroni majątek przed komornikiem.

.

Leasing na meble – warunki

Oto podstawowe parametry leasingu na meble:

.

Leasing mebli online

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet.

 • 3000 – 50 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 50 000+ zł netto z dokumentami finansowymi. Możliwy leasing na kwoty powyżej 500.000 zł netto.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu mebli i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING

Uwaga – linki prowadzące do leasingu online są linkami afiliacyjnymi. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Leasing online na małe kwoty

Inną formą prostego leasingu jest leasing online w firmie Leaselink.

Tutaj najprościej wyleasingujesz meble za kilka-kilkanaście tysięcy złotych, nawet dla nowej firmy.

Minimalny wkład własny wynosi 1%. Decyzję otrzymasz w 15 minut.

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online na meble bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Czego nie wyleasingujesz?

Większość rodzajów mebli będziesz w stanie wyleasingować. Co ciekawe nie wyleasingujesz np. drzwi czy mebli używanych. Przy małych kwotach dostępny jest obecnie leasing bez wkładu własnego.

leasing na meble

.

Leasing mebli – przykłady naszych klientów

Case study 1 – leasing mebli dla kliniki stomatologicznej

Firmy z branży medycznej oraz lekarze są lubiani przez firmy leasingowe. Leasing na meble otrzyma nawet lekarz, który dopiero co otworzył działalność i chce wyposażyć swój pierwszy gabinet.

Zgłosiła się do nas klinika stomatologiczna istniejąca 10 lat na rynku i zatrudniająca blisko 30 osób. Przenosili się do nowego, większego lokalu i chcieli wyleasingować meble za około 100 tys. zł netto. Z niskim wkładem własnym, na długi okres czasu (żeby rata była niska).

Firma prowadzona była w formie jednoosobowej działalności, osiągała wysoką sprzedaż oraz wysokie zyski. Była umiarkowanie zadłużona, natomiast właściciel miał słaby BIK. Biorąc powyższe czynniki pod uwagę zorganizowaliśmy leasing przy wpłacie 5% na 4 lata w firmie leasingowej z większą tolerancją na słaby BIK.

Dla innej kliniki stomatologii otwierającej nowy oddział wyleasingowaliśmy meble za około 400 tys. zł brutto. Wpłata 20%, leasing na 5 lat.

.

Case study 2 – meble w leasing dla agencji reklamowej

Agencja reklamowa przenosiła się do nowego, większego biura. Zamówiła meble za 150 tys. zł netto i wnioskowała o leasing. Działała od kilku lat na rynku. Roczne przychody wynosiły blisko 3 mln zł, zysk brutto 60 tys. zł. Spółka nie posiadała żadnego majątku poza urządzeniami biurowymi i oprogramowaniem.

Wnioskowali o leasing mebli z wpłatą 20% na 4 lata. Leasingodawca początkowo żądał 30% i leasing na 3 lata, ostatecznie stanęło na 25% wpłaty i 4 latach. Pomocne było uwiarygodnienie spółki poprzez okazanie 3 umów o stałej współpracy z dużymi klientami.

Spółka terminowo spłacała leasing. 2 lata później potrzebowała dokupić jeszcze trochę mebli za około 50 tys. zł. Tym razem zorganizowaliśmy leasing bez pierwszej wpłaty na 3 lata.

.

Case study 3 – leasing mebli do prywatnego domu właściciela firmy

Prezes spółki wybudował dom i chciał wyleasingować meble oraz sprzęt AGD. Wartośc inwestycji opiewała na 160 tys zł netto.

Sprawdziliśmy i żaden z leasingodawców nie był zainteresowany udzieleniem leasingu na wyposażenie prywatnego domu prezesa. Argumentacja, że skorzystają z niego pracownicy, gdy będą przyjeżdżać do centrali firmy w Warszawie, a spółka zaoszczędzi na hotelach również nie działała.

Leasingodawcy byli jednak zainteresowani, gdy jako cel leasingu podano stworzenie nowych stanowisk pracowniczych oraz remont kuchni biurowej (a spółka zatrudniała kilkadziesiąt osób). Pomogła też elastyczna postawa dostawcy mebli i sprzętu AGD. Najbardziej „problematyczne” elementy wyposażenia zostały ukryte w cenie pozostałych przedmiotów.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu mebli? Sprawdź u nas:

Leasing maszyn >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing samochodów >>

Pożyczka dla lekarza >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing wyposażenia sal konferencyjnych

Leasing klimatyzacji

Leasing nietypowych przedmiotów

  4.9/5 - (9 votes)

  Poprzedni post

  Leasing Ferrari Portofino [case study]

  Następny post

  Auto w leasingu a wyjazd zagranicę

  Wyszukaj:

  O autorze

  Mikołaj Łagowski

  Mikołaj Łagowski

  Właściciel firmy Leason. Z branżą leasingową związany od 2008r. Wyleasingował 1000+ maszyn oraz linii technologicznych i 700+ samochodów dla klientów z całej Polski.

  mikolaj.lagowski@leason.pl Tel. +48 508 747 525

  Pon. - Pt. 9:00 - 16:00, Działamy online.