W przeszłości leasing mebli zarezerwowany był dla bardzo dobrych klientów firm leasingowych. Obecnie część leasingodawców jest otwarta na leasing mebli nawet dla małych firm o przeciętnych wynikach. Jakie warunki są możliwe?

leasing na meble

Meble jako przedmiot leasingu są słabym aktywem – kosztują sporo gdy są nowe oraz mają niską wartość na rynku wtórnym. Gdy są wykonywane do stałej zabudowy we wnętrzu są wręcz bezwartościowe na rynku wtórnym. Z tego powodu firmy leasingowe nie chcą wystawiać się na zbyt duże ryzyko i proponują najczęściej krótki, 2-3 letni leasing z pierwszą wpłatą min. 10-20%. Są jednak wyjątki od tej reguły.

Case study 1 – leasing mebli dla dużej kliniki stomatologicznej

Firmy z branży medycznej oraz lekarze są uwielbiani przez firmy leasingowe, leasing na meble otrzyma nawet lekarz, który dopiero co otworzył działalność i chce wyposażyć swój pierwszy gabinet. Zgłosiła się do nas klinika stomatologiczna istniejąca 10 lat na rynku i zatrudniająca blisko 30 osób. Przenosili się do nowego, większego lokalu i chcieli wyleasingować meble za około 100 tys. zł netto. Z niskim wkładem własnym, na długi okres czasu (żeby rata była niska). Firma prowadzona była w formie jednoosobowej działalności, osiągała wysoką sprzedaż oraz wysokie zyski. Była umiarkowanie zadłużona, natomiast właściciel miał słaby BIK.

Biorąc powyższe czynniki pod uwagę zorganizowaliśmy leasing przy wpłacie 5% na 4 lata w firmie leasingowej z większą tolerancją na słaby BIK.

Dla innej kliniki stomatologii otwierającej nowy oddział wyleasingowaliśmy meble za około 400 tys. zł brutto. Wpłata 20%, leasing na 5 lat.

Case study 2 – meble dla agencji reklamowej

Agencja reklamowa przenosiła się do nowego, większego biura. Zamówiła meble za 150 tys. zł netto i wnioskowała o leasing. Firma działała od kilku lat na rynku. Roczne przychody wynosiły blisko 3 mln zł, zysk brutto 60 tys. zł. Spółka nie posiadała żadnego majątku poza urządzeniami biurowymi i oprogramowaniem. Wnioskowali o leasing z wpłatą 20% na 4 lata. Leasingodawca początkowo żądał 30% i leasing na 3 lata, ostatecznie stanęło na 25% wpłaty i 4 latach. Pomocne było uwiarygodnienie spółki poprzez okazanie 3 umów o stałej współpracy z dużymi klientami.

Spółka terminowo spłacała leasing. 2 lata później potrzebowała dokupić jeszcze trochę mebli za ok 50 tys. zł. Tym razem zorganizowaliśmy leasing bez pierwszej wpłaty na 3 lata.

Case study 3 – leasing mebli do prywatnego domu właściciela firmy

Prezes spółki wybudował dom i chciał wyleasingować meble oraz sprzęt AGD. Wartośc inwestycji opiewała na 160 tys zł netto. Sprawdziliśmy i żaden z leasingodawców nie był zainteresowany udzieleniem leasingu na wyposażenie prywatnego domu prezesa. Argumentacja, że skorzystają z niego pracownicy, gdy będą przyjeżdżać do centrali firmy w Warszawie a spółka zaoszczędzi na hotelach również nie działała. Leasingodawcy byli jednak zainteresowani, gdy jako cel leasingu podano stworzenie nowych stanowisk pracowniczych oraz remont kuchni biurowej (a spółka zatrudniała kilkadziesiąt osób). Pomogła też elastyczna postawa dostawcy mebli i sprzętu AGD. Najbardziej „problematyczne” elementy wyposażenia zostały ukryte w cenie pozostałych przedmiotów.

Czego nie wyleasingujesz?

Większość rodzajów mebli będziesz w stanie wyleasingować. Co ciekawe nie wyleasingujesz np. drzwi czy mebli używanych. Przy małych kwotach dostępny jest obecnie leasing bez wkładu własnego.

Leasing mebli online

Ponadto do 110 000 zł netto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing online:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
  • 30 000 – 110 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku
  • wkład własny od 10%

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu mebli? Sprawdź u nas:

Leasing maszyn >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing samochodów >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing wyposażenia sal konferencyjnych

Leasing klimatyzacji

Leasing nietypowych przedmiotów

Poprzedni post

Leasing floty samochodowej

Następny post

Leasing zwrotny – poradnik jak go uzyskać i co można finansować? – cz.1