Końcówka roku sprzyja większym zakupom. Raz, że są święta, a dwa, że przedsiębiorcy często potrzebują kosztów. Gdy za zakupy chcesz zapłacić leasingiem to w grudniu możesz jednorazowo zaliczyć w koszty do 45% kwoty zakupu. Nie ważne czy kupujesz samochód, maszynę czy urządzenie. Należy jednak pamiętać, że przy samochodach osobowych powyżej 150 000 zł (kwota po odliczeniu 1/2 VAT) istnieją pewne ograniczenia, szczegóły Leasing auta od 2019r.

leasing koniec roku

Leasing na koniec roku

Koszty teraz, odbiór później

Co ciekawe możesz odebrać przedmiotu leasingu w przyszłym roku a fakturę kosztową otrzymać jeszcze na ten rok. Wystarczy, że w grudniu podpiszesz umowę z odroczonym harmonogramem i wpłacisz wkład własny do leasingu. Wtedy raty płacisz dopiero miesiąc po odbiorze przedmiotu leasingu. Jesli jednak wolisz leasing z niską wpłatą (albo leasing bez pierwszej wpłaty) to taki również jest dostępny. I to nie tylko dla samochodów.

Zadbaj o złożenie wniosku do oceny z wyprzedzeniem czasowym, w szczególności gdy leasingujesz maszyny i urządzenia. Czas poświąteczny jest dla wielu osób z branży leasingu czasem urlopów i nie wszystkie złożone wtedy wnioski doczekają się decyzji w terminie. Zwykle pierwszeństwo mają wnioski w procedurach uproszczonych – w szczególności samochody.

Leasing online na koniec roku w 15 minut

Na szczęście dla spóźnialskich leasingobiorców funkcjonuje leasing online. W tym leasingu tańsze przedmioty (od 1 do 30 tys. zł netto) sfinansujesz w 15 minut 24/7. A te trochę droższe (do 100 tys. zł netto) w 1-2 dni, z wyłączeniem pojazdów.  Ocena opiera się głównie o weryfikację leasingobiorcy w bazach (BIK, KRD itd). Powyżej 30 tys. zł netto zwykle okazujesz dodatkowo obroty na rachunku bankowym, plik jpk i fv pro forma.

W leasingu online możesz finansować również trudne, nietypowe przedmioty. Przykładowo ostatnio nasi klienci wyleasingowali tutaj podwodny skuter do nurkowania, routery stacjonujące u klientów i spawarkę do światłowodów (dostawca internetu), 15-letnią oczyszczarkę strumieniową czy 27-letni wózek widłowy. Co ważne w leasingu online nie ma limitu wieku i wyceny (brak dodatkowych kosztów). Ponadto wyleasingujesz tutaj: rowery, sprzęt agd, kaloryfery, zamki dmuchańce, meble, smartfony, oprogramowanie, strony www czy szkolenia (te 3 ostatnie sfinansujesz pożyczką leasingową). Bez kontaktu z doradcą, bez oczekiwania na ofertę (konfigurujesz ją samodzielnie online), bez długiego czasu oceny wniosku.

SPRAWDŹ WARUNKI LEASINGU ONLINE DLA SIEBIE

Są też branże, które zimą mają przestój albo nieco mniej pracy i wykorzystują ten czas na uzupełnienie parku maszynowego. Przykładem jest branża stolarska. Większość maszyn potrzebnych do pracy, w tym również używanych, możesz finansować leasingiem.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

60% maszyny w koszty na koniec roku? W leasingu to możliwe

Ile najwięcej można spłacić w pierwszym roku leasingu?

Nadpłata leasingu

    5/5 - (8 votes)

    Poprzedni post

    Leasing maszyn piekarniczych i cukierniczych

    Następny post

    Leasing urządzeń kosmetycznych i wyposażenia gabinetu