Leasing jest najpopularniejszą metodą finansowania zewnętrznego przy zakupie ciągników siodłowych i naczep ponieważ pozwala korzystać z ciągnika przy niewielkim zaangażowaniu swojego kapitału. Na jego korzyść przemawiają także względy podatkowe oraz brak obniżania zdolności kredytowej. Ponadto w leasingu często nie weryfikuje się zdolności kredytowej firmy, co pozwala zawrzeć umowę firmom wykazującym minimalny dochód lub stratę. Leasing ciągnika siodłowego to rozwiązanie dla wielu firm transportowych i dziś chcemy Wam przedstawić jego zalety.
Leasing ciągników siodłowych – dlaczego warto?
- Leasing ciągnika siodłowego pozwala zaliczyć zakup w koszty 2 razy szybciej niż przy zakupie za gotówkę – nowy ciągnik kupiony za gotówkę amortyzujesz przez 7 lat. W leasingu operacyjnym wrzucisz go w koszty już w ciągu 3 lat. Identyczna sytuacja wystepuje z naczepami.
- Leasing nie obniża zdolności kredytowej! – Traktowany jest jako koszt i jest ujęty w kosztach firmy.
- Jest to szybkie finansowanie, formalności załatwisz w 3-5 dni.
- Wymaga niewielkiej ilości dokumentów w porównaniu do kredytu.
- Pomaga obniżyć wysokość płaconych podatków.
- Pozwala ustawić różną wysokość rat w sezonie i poza nim.
- Pozwala zaliczyć do 70% wartości w koszty w ciągu 2 miesięcy.
- Chroni majątek przed komornikiem – w trakcie leasingu ciągnik pozostaje własnością firmy leasingowej.
Leasing na ciągnik siodłowy – możliwe warunki finansowania:
- Sposób finansowania: leasing operacyjny i finansowy, wynajem długoterminowy, pożyczka leasingowa, leasing zwrotny i nowość – leasing na kilometry,
- pierwsza wpłata od 0% do 45%,
- czas spłaty od 2 do 5 lat,
- raty równe lub sezonowe,
- wykup od 1% do 40%,
- waluta spłaty PLN, EUR,
- leasing ciągnika siodłowego nowego i używanego, nawet 7-letniego,
- mamy w ofercie leasing bez BIK, KRD, ZUS, US.
- Możliwe są też niestandardowe warunki leasingu
Leasing ciągnika siodłowego – co jeszcze powinniście wiedzieć?
Procedury uproszczone to przede wszystkim szybki czas oceny wniosku leasingu ciągnika siodłowego, brak okazywania wyników finansowych lub oświadczenie o dochodzie oraz wysokie limity finansowania – nawet do 400 000 zł netto. Kwota ta pozwala sfinansować nowy zestaw lub 2 używane. Z okazaniem wyników finansowych limity w procedurach uproszczonych są wyższe.
Leasing ciągnika liczony kilometrami
Jeśli chodzi o leasing ciągników siodłowych, wysokość raty zależy od liczby przejechanych kilometrów w miesiącu – im większy przebieg, tym większa rata. Kiedy nie masz zleceń i ciągnik stoi – płacisz niedużą ratę. Rozwiązanie to doceniają właściciele firm transportowych mających już kilka zestawów. Jeśli w danym momencie brakuje im zleceń dla jednego z aut – zwykle stoi ten samochód, który jest leasingowany na kilometry. Dzięki temu płacą potem niedużą ratę za ten samochód. Zapraszamy po więcej informacji – leasing na kilometry.
Leasing ciągnika siodłowego dla nowych firm
Jeśli właśnie otworzyłeś firmę transportową i chcesz z pomocą leasingu kupić swój pierwszy zestaw – przygotuj się na wyższą pierwszą wpłatę. Standardem jest 20% wkładu własnego. W kwestii leasingu ciągnika siodłowego dla nowych firm, u nas często można liczyć na 10% wkładu własnego bez poręczycieli zewnętrznych.
Istotne, żebyś miał doświadczenie w branży. Mile widziany będzie także kontrakt lub list intencyjny z przyszłym zleceniodawcą. Zapraszamy po więcej informacji – leasing dla nowych firm.
Pożyczka leasingowa na zakup ciągnika lub naczepy
Kupując ciągnik lub naczepę od zagranicznego dilera możesz rozważyć pożyczkę leasingową.
Zakup zwolniony jest z VAT, podobnie pożyczka na sfinansowanie zakupu. Więcej o pożyczce pisałem tutaj.
Oferta leasingu dla branży transportowej jest na tyle szeroka, że pozwala dopasować rodzaj finansowania do potrzeb firmy. Leasing ciągnika siodłowego to tylko jedna z wielu możliwości.
1
Powiązane:
Leasing maszyn do produkcji kruszywa
1
Chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania.
Poznaj naszą ofertę leasingu >>
2 stycznia 2018