Samochody ciężarowe powyżej 3,5t są powszechnie brane w leasing. Leasing jest tanim finansowaniem. Pozwala także pozyskać środki szybko i bez zbędnej „papierologii”. W artykule wyjaśnię, dlaczego warto wziąć w leasing samochód ciężarowy. Podpowiem również, jak załatwić niezbędne formalności.

Leasing na samochód ciężarowy – najważniejsze informacje

Samochody ciężarowe są jednym z głównych filarów branży leasingowej. Najczęściej leasingujemy plandeki, furgony, skrzynie, firanki, wywrotki i chłodnie. Leasing ciągnika siodłowego zaliczamy do osobnej kategorii. Polscy przedsiębiorcy są świadomi korzyści wynikających z leasingu.

Najważniejsze korzyści leasingu

Wśród najważniejszych zalet leasingu należy wymienić:

  • możliwość szybkiego zaliczenia leasingowanego auta w koszty. W leasingu operacyjnym wrzucisz go w koszty nawet w ciągu 2 lat. Co więcej, do 70% wartości pojazdu możesz wrzucić w koszty już w ciągu 1 lub 2 miesięcy. Zastanawiasz się jak to zrobić? Sprawdź jak wrzucić samochód w koszty na koniec roku;
  • z każdej raty odliczysz VAT, kwotę netto zaliczysz w koszty firmy.
  • nie obniża zdolności kredytowej. Leasing traktowany jest jako koszt i w ten sposób ujmuje się go kosztach firmy. Jeśli w najbliższym czasie planujesz inwestycje z użyciem kredytów bankowych, leasing nie wpłynie na Twoje plany;
  • możliwość załatwienia formalności w ciągu 3-5 dni.
  • możliwość obniżenia wysokości płaconych podatków.
  • możliwość regulowania rat o różnej wysokości w sezonie i poza nim. Ma to szczególne znaczenie dla firm, prowadzących działalność sezonową;

Okres trwania umowy leasingowej

Zgodnie z prawem minimalny okres trwania leasingu operacyjnego wynosi 40 proc. okresu amortyzacji auta ciężarowego. Umowę podpisujesz na okres od min. 2 do maks. 7 lat.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby otrzymać leasing na nowy samochód ciężarowy w procedurze uproszczonej, będziesz musiał dostarczyć leasingodawcy jedynie:

  • wypełniony wniosek,
  • fakturę pro forma lub ofertę na samochód

Czasami potrzebne są również dokumenty finansowe.

Leasing używanego samochodu ciężarowego

Możesz leasingować również używane auta ciężarowe. Umowa leasingu trwa zazwyczaj do 5 lat. Na koniec umowy wiek auta nie powinien przekraczać 10 lat, a dla samochodów specjalistycznych (np. HDS-ów) 15 lat. Można leasingować również starsze ciężarówki, ale koszty leasingu rosną.

Ile kosztuje leasing nowej ciężarówki?

U nas otrzymasz tani leasing samochodu ciężarowego.

W zależności od wysokości pierwszej wpłaty koszty wynoszą 2-3% za każdy rok leasingu.

Dlatego jeśli szukasz dobrej oferty leasingu na samochód ciężarowy wypełnij formularz na dole strony.

Oferta leasing auta

Ubezpieczenie GAP

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing maszyn budowlanych

Leasing maszyn do produkcji kruszywa

Leasing przyczep i naczep

Poprzedni post

Leasing maszyny z Niemiec

Następny post

Leasing lokomotywy i wagonów – zasady i możliwości