Leasing maszyn do obróbki kamienia – piły, boczkarki, łupiarki i innych. Podpowiadamy dlaczego warto wziąć je w leasing i na jakich zasadach będzie on możliwy. leasing maszyny do kamienia .

Leasing maszyn do kamienia – poradnik dla leasingobiorcy

Popularność leasingu maszyn utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak pokazują dane, udostępnione przez Związek Polskiego Leasingu, w 2022 i 2023r w Polsce wyleasingowano maszyny i urządzenia o łącznej wartości 25 miliardów złotych netto. Przyczyną takiej tendencji jest nie tylko coraz większa popularność leasingu, ale również rosnąca świadomość przedsiębiorców. .

Dlaczego warto leasingować maszyny do kamienia?

 • Leasing pozwoli Ci rozwinąć działalność bez konieczności inwestowania wysokich środków własnych.
 • Podpisując umowę leasingu, zaliczysz maszynę w koszty nawet 2 razy szybciej niż w przypadku zakupu za gotówkę. Dzięki temu istotnie obniżysz podstawę opodatkowania i wygenerujesz oszczędności podatkowe. Pomaga zoptymalizować wysokość płaconych podatków.
 • Taki sposób finansowania wymaga niewielkiej ilości dokumentów (zwłaszcza w porównaniu do kredytu).
 • Nie obniża także zdolności kredytowej i chroni majątek przed komornikiem.
 • Gwarancja odkupu maszyny na własność po wartości zapisanej w umowie, za ułamek wartości rynkowej.
 • Jest to szybkie finansowanie, ponieważ możliwe jest zorganizowanie wszystkiego w ciągu tygodnia a niekiedy szybciej.
 • Jest to jedno z najtańszych źródeł finansowania na rynku.
 • Pozwala ustawić różną wysokość rat w sezonie i poza nim.

Kto może wziąć w leasing maszyny do kamienia?

Leasingobiorcą może być spółka prawa handlowego, spółka cywilna lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą (JDG). .

Leasing nowych czy używanych maszyn do kamienia?

Przedmiotem umowy leasingowej może być zarówno nowa, jak i używana maszyna do obróbki kamienia. Większość firm finansuje urządzenia, których wiek po zakończeniu umowy leasingu nie przekracza 10 lat. Niektórzy leasingodawcy dopuszczają jednak starsze, nawet kilkunastoletnie modele.
.

Jakie maszyny do obróbki kamienia można wziąć w leasing?

Oferujemy między innymi:
 • leasing piły do kamienia,
 • leasing boczkarki do kamienia,
 • leasing frezarki do kamienia,
 • leasing kruszarki do kamienia,
 • leasing piaskarki do kamienia,
 • leasing wiertnicy do kamienia,
 • leasing na centrum obróbcze do kamienia,
 • leasing łupiarki do kamienia,
 • leasing cyrkularki
 • leasing automatu polerskiego do kamienia.

Okres trwania umowy leasingowej

Zgodnie z prawem minimalny okres trwania umowy leasingu operacyjnego wynosi 40 proc. okresu amortyzacji. W przypadku większości maszyn do obróbki kamienia stawka amortyzacji wynosi 10 proc., czyli amortyzacja maszyny trwa 10 lat. Umowę zawiązuje się więc na co najmniej 48 miesięcy. Leasing po 4 latach kończy się wysokim, 25% wykupem. Po 5 latach będzie to 15 proc, po 6 latach 4%. Więcej na temat minimalnych stawek wykupu piszemy w tekście: Stawka amortyzacji a wykup. Wykup to część kapitału pozostająca do spłaty na koniec leasingu. Czasami wykup jest płatny razem z ratami leasingu. Maszyny ze stawką amortyzacji 14% można leasingować od 3 do 5-6 lat. W przypadku umowy leasingu finansowego, strony mogą dowolnie ustalić okres jej trwania. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 1 do 6 lat. .

Leasing maszyn do kamienia a staż firmy

Czy nowa firma może otrzymać leasing? Czy leasingodawcy wymagają określonego stażu działalności? Wiele zależy tutaj od procedur firmy leasingowej, maszyny będącej przedmiotem leasingu oraz sytuacji Twojej firmy. Standardowo, leasingodawcy wymagają co najmniej 6-miesięcznego stażu działalności. Czasem może być to 12, a nawet 24 miesiące. Krótszy staż nie musi przeszkadzać w otrzymaniu finansowania, o ile masz poręczyciela. Jeśli go nie masz – przygotuj się na wysoki wkład własny (min. 20-30%). Do tego warto pokazać, że masz doświadczenie w branży, prywatnie posiadasz jakiś majątek, masz odbiorców (listy intencyjne lub lepiej – kontrakt).

Opłata wstępna

Jeśli Twoja firma działa na rynku stosunkowo długo i może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi, możliwe jest całkowite wyeliminowanie opłaty wstępnej. W przypadku pozostałych podmiotów jej wysokość wyniesie co najmniej 5-10 proc. Maksymalny wkład własny do leasingu wynosi 45%. Wysoka wpłatą obniża koszt leasingu, miesięczną ratę a także generuje jednorazowy wysoki koszt podatkowy. Księgujesz ją w koszty jednorazowo, również w spółce zoo. Jeśli jest taka potrzeba – istnieje możliwość powolnego zaliczania opłaty wtępnej w koszty, trwającego przez czas spłaty leasingu. Wiele lat temu wszystkie spółki prawa handlowego księgowały w ten sposób. Kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie? Zwykle wtedy gdy chcesz wpłacić dużo na początek i mieć tani leasing, ale nie potrzebujesz wysokich kosztów podatkowych, bo za bardzo obniżyłoby to zysk spółki. .

Procedury leasingu maszyn do kamienia

Jeśli weźmiesz w leasing nową maszynę, możesz otrzymać finansowanie w procedurze uproszczonej. W tym celu niezbędne będzie dostarczenie leasingodawcy jedynie:
 • danych z dowodów osobistych reprezentantów firmy,
 • wypełnionego wniosku leasingowego,
 • oferty zakupu maszyny,
 • dokumentów finansowych (czasami).
Jeśli przedmiotem leasingu będzie urządzenie używane, będziesz musiał dopełnić standardowych formalności. Konieczne będzie przedstawienie także dokumentów finansowych.

Ile trwa uzyskanie leasingu na maszyny do kamienia?

W większości przypadków leasing można uzyskać zdecydowanie szybciej niż kredyt. Wszystkie formalności zazwyczaj załatwisz w ciągu tygodnia lub dwóch, a niekiedy nawet szybciej. .

Warunki leasingu maszyn do obróbki kamienia

  • Wkład własny do leasingu – 0-45%
  • Czas spłaty – 3-7 lat
  • Maszyny nowe i używane, kilkuletnie
.

Leasing maszyn do kamienia – pomocne linki

Ogólne informacje: 7 najczęściej zadawanych pytań o leasing maszyn i urządzeń Leasing w euro Leasing na stałej czy zmiennej stopie? Harmonogram spłat leasingu i płatności w transzach do producenta maszyny Leasing pierwszej linii produkcyjnej w firmie Leasing maszyn z zagranicy Finansowanie maszyn z dotacją unijną Leasing dla nowych firm Leasing starych maszyn 10 najczęściej popełnianych błędów w leasingu samochodów i maszyn

Leasing maszyn do kamienia a podatki:

Jak stawka amortyzacji maszyny wpływa na czas trwania leasingu i wykup? Leasing operacyjny a finansowy – różnice VAT od odsetek w leasingu operacyjnym, finansowym i pożyczce leasingowej Kaucja gwarancyjna czyli wykup płatny z ratami leasingu Wysoki jednorazowy koszt na koniec miesiąca lub roku dzięki leasingowi Leasing w działalności jednoosobowej Leasing w spółce zoo Leasing dla firm na ryczałcie Nie jesteś płatnikiem VAT. Czy leasing jest dla ciebie? Procedury leasingu i koszty dodatkowe: Jak dostać leasing krok po kroku Leasing w procedurze uproszczonej Dokumenty do leasingu – jakie są potrzebne? Koszty dodatkowe w leasingu Koszty spreadu (przewalutowania) w leasingu maszyn Czy leasing maszyny obejmuje koszty transportu, montażu, szkolenia i cła?  Zdolność leasingowa – główne kryteria oceny Zabezpieczenia leasingu: standardowe i dodatkowe 10 najczęstszych przyczyn odmowy leasingu i jak im zaradzić Dywersyfikacja leasingodawców – dlaczego jest wskazana? .

Oferta leasingu Leason

Szukasz leasingu na maszynę do kamienia lub inne przedmioty? Sprawdź naszą ofertę: Leasing maszyn Leasing urządzeń Leasing samochodów . Wpisy powiązane tematycznie: Leasing maszyn przemysłowych Leasing maszyn z zagranicy
Leasing wózków widłowych 7 pytań o leasing maszyn

  4.9/5 - (14 votes)

  Poprzedni post

  Leasing wyposażenia gastronomii

  Następny post

  Leasing dla korporacji i dużych firm