Leasing maszyn szwalniczych. Potrzebujesz maszyny szwalniczej? Nosisz się z zamiarem kupna hafciarki, owerloka albo stebnówki? W artykule wyjaśnię Ci, dlaczego warto wziąć ją w leasing. Podpowiem także, na jakich zasadach będzie on możliwy.

leasing na maszyny szwalnicze

Leasing maszyn szwalniczych- poradnik dla leasingobiorcy

Leasing pozwoli Ci rozwinąć działalność bez konieczności inwestowania wysokich środków własnych. Podpisując umowę, zaliczysz maszynę w koszty nawet 2 razy szybciej niż w przypadku zakupu za gotówkę. Dzięki temu istotnie obniżysz podstawę opodatkowania i wygenerujesz oszczędności. Taki sposób finansowania wymaga niewielkiej ilości dokumentów (zwłaszcza w porównaniu do kredytu). Nie obniża także zdolności kredytowej i chroni majątek przed komornikiem.

Kto może wziąć w leasing maszynę szwalniczą?

Leasingobiorcą może być spółka prawa handlowego, spółka cywilna lub osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

Nowa czy używana maszyna szwalnicza?

Przedmiotem umowy leasingowej generalnie są nowe maszyny szwalnicze. Jednakże jeśli kupujesz drogą, przemysłowa maszynę można również leasingować używane. Większość firm finansuje urządzenia, których wiek po zakończeniu umowy leasingu nie przekracza 10 lat. U nas wyleasingujesz również starsze maszyny.

Okres trwania umowy leasingowej

Zgodnie z prawem minimalny okres trwania umowy leasingu operacyjnego wynosi 40 proc. okresu amortyzacji. W przypadku większości maszyn szwalniczych okres amortyzacji wynosi 10 proc. rocznie. Umowę zawiązuje się więc na co najmniej 48 miesięcy. Po 4 latach wykup wynosi 25 proc. wartości początkowej. Po 5 latach będzie to 15 proc, po 6 latach 4%. Zaznaczam, ze wykup to część kapitału pozostająca do spłaty na koniec umowy. Czasami wykup jest płatny razem z ratami leasingu.

Maszyny ze stawką amortyzacji 14% można leasingować od 3 do 5-6 lat.

W przypadku umowy leasingu finansowego, strony mogą dowolnie ustalić okres jej trwania. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 1 do 6 lat.

Leasing maszyn szwalniczych a staż firmy

Czy nowa firma może otrzymać leasing? Czy leasingodawcy wymagają określonego stażu działalności? Wiele zależy tutaj od procedur firmy leasingowej, maszyny będącej przedmiotem leasingu oraz sytuacji Twojej firmy.

Jeżeli chcesz kupić niedrogą maszynę o wartości kilku-kulkunastu tysięcy złotych polecamy leasing online, gdzie możesz dostać leasing już od 1 dnia działalności. Warunkiem przyznania jest dobra lub neutralna historia w bazach typu BIK, KRD itd.

Standardowo, leasingodawcy wymagają co najmniej 6-miesięcznego stażu działalności. Czasem może być to 12, a nawet 24 miesiące. Krótszy staż nie musi przeszkadzać w otrzymaniu finansowania, o ile masz poręczyciela. Jeśli go nie masz – przygotuj się na wysoki wkład własny (min. 20-30%). Do tego warto pokazać, że masz doświadczenie w branży, prywatnie posiadasz jakiś majątek, masz odbiorców (listy intencyjne lub lepiej – kontrakt).

Opłata wstępna

Jeśli Twoja firma działa na rynku stosunkowo długo i może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi, możliwe jest całkowite wyeliminowanie opłaty wstępnej. W przypadku pozostałych podmiotów jej wysokość wyniesie co najmniej 5-10 proc. Dla młodych stażem firm min. 20%

Procedury leasingu maszyn szwalniczych

Jeśli weźmiesz w leasing nową maszynę, możesz otrzymać finansowanie w trybie uproszczonym. W tym celu niezbędne będzie dostarczenie leasingodawcy jedynie:

  • danych z dowodów osobistych reprezentantów firmy,
  • wypełnionego wniosku leasingowego,
  • oferty zakupu maszyny,

Jeśli przedmiotem leasingu będzie urządzenie używane, będziesz musiał dopełnić standardowych formalności. Oprócz dokumentów rejestrowych firmy konieczne będzie przedstawienie także dokumentów finansowych.

We wspomnianym wcześniej leasingu online nie musisz okazywać żadnych dokumentów.

Ile trwa procedura uzyskania leasingu?

W większości przypadków leasing można uzyskać zdecydowanie szybciej niż kredyt. Wszystkie formalności zazwyczaj załatwisz w ciągu tygodnia lub dwóch, a niekiedy nawet szybciej. W leasingu online w 15 minut.

Leasing online do 100 000 zł netto

Bardzo wygodną metodą finansowania maszyn szwalniczych jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny i bez limitu wieku) do 100 000 zł netto, w tym:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
  • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku bankowym

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing.

.

Przy wyższych kwotach proponujemy tradycyjny leasing.

Oferta finansowania Leason

Sprawdź u nas:

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing w działalności jednoosobowej

3 sposoby na tani leasing

Poprzedni post

Leasing linii technologicznej

Następny post

10 największych firm leasingowych w Polsce w 2019 roku