Leasing fotowoltaiki
5 (100%) 7 vote[s]

W czasach drogiej energii elektrycznej coraz bardziej opłaca się zakup paneli fotowltaicznych, a leasing staje się popularną metodą zakupu fotowoltaiki na własne potrzeby. Na jakie warunki finansowania możesz liczyć?

Leasing fotowoltaiki – dlaczego warto?

Dla firmy produkcyjnej koszt przeciętnej instalacji fotowoltaicznej wynosi od 70 do 200 tys. zł netto. Do zakupu fotowoltaiki zachęcają z jednej strony wysokie ceny energii, a z drugiej wysoka sprawność instalacji i trwałość przekraczająca 20 lat. W efekcie panele słoneczne szybko na siebie zarabiają. Są bezobsługowe i nie generują kosztów użytkowania. Przedsiębiorcy częściej instalują panele słoneczne na dachu, rzadziej naziemnie.

 

Warunki leasingu fotowoltaiki

Wkład własny 20%. W niektórych przypadkach może być niższy.

Maksymalny czas spłaty wynosi 5-6 lat w zależności od leasingodawcy.

Leasing paneli słonecznych obejmuje całość kosztów – wraz z usługą montażu.

Można również skorzystać z pożyczki leasingowej – zazwyczaj wtedy, gdy zakup paneli fotowoltaicznych objęty jest dofinansowaniem unijnym.

Istnieje możliwość leasing w ramach procedury uproszczonej (na oświadczenie o dochodzie).

 

Szukasz oferty leasingu na fotowoltaikę? Sprawdź naszą propozycję na finansowanie urządzeń!

Skontaktuj się z nami:

Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś/aś poinformowany/a, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Leason - Wygodny Leasing, os. Szkolne 1/13, 31-975 Kraków, NIP: 7692008486.


Comments are closed.

Top