Leasing pozabankowy to nie tylko drogie finansowanie bez BIK. Obejmuje również tanie finansowanie maszyn, urządzeń i samochodów a także elastyczne warunki spłaty. Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje o leasingu pozabankowym oraz jego zalety.

leasing bez bik

.

Leasing pozabankowy – informacje

Na polskim rynku leasingowym działa wiele pozabankowych firm leasingowych. Pozabankowych, czyli niepowiązanych z bankiem, albo nieposiadających swojego banku w Polsce. Niektóre z nich to duże firmy (z drugiej dziesiątki największych leasingodawców w Polsce), które finansują aktywa o wartości 0,5-1 mld zł rocznie.

Część stanowią firmy średniej wielkości, udzielające leasingu na 100-300 mln zł rocznie. Pozostałą część rynku stanowią małe firmy leasingowe udzielające drogiego leasingu. Większość pozabankowych firm leasingowych specjalizuje się w finansowaniu pewnych grup przedmiotów lub klientów i działa skutecznie w swoich niszach.

.

Leasing pozabankowy – duże firmy leasingowe

Większe pozabankowe firmy leasingowe wyspecjalizowały się w finansowaniu maszyn (produkcyjnych i budowlanych) oraz transportu ciężkiego. Część z nich finansuje także samochody osobowe i dostawcze do 3,5 tony, maszyny rolnicze i sprzęt medyczny.

Oferują tani leasing, cenowo porównywalny z bankowymi leasingami. Często są bardziej elastyczni w zakresie niskiego wkładu własnego (maszyny) lub dłuższego czasu spłaty leasingu oraz finansowania maszyn używanych. Ocenę opierają na wynikach finansowych firmy, przedmiocie leasingu i dostawcy. Weryfikują klientów w bazach, wiodącą jest KRD a w mniejszym zakresie BIK.

Zwykle nie odstraszają ich lekkie poślizgi w spłatach kredytów widoczne w BIK. Mogą finansować zarówno mniejsze, jak i większe, wielomilionowe inwestycje. Oferują leasing oraz pożyczki leasingowe (w tym pożyczki pod dotacje unijne).

.

Średniej wielkości pozabankowi leasingodawcy

Firmy leasingowe działające w mniejszej skali są firmami mocno wyspecjalizowanymi. Finansują przykładowo sprzęt IT + oprogramowanie, gastronomię, urządzenia i trudne przedmioty, np. klimatyzacje, meble, regały magazynowe, sprzęt agd etc.

Ogólnie działają prężnie tam, gdzie więksi leasingodawcy widzą przeszkody niezwiązane ze złą historią w bazach. W trakcie lockdownów to właśnie ci leasingodawcy finansowali inwestycje firm z branży gastronomicznej.

Zwykle udzielają leasingu na nieduże kwoty (od kilku do 100 tys. zł), czasem na średnie (do 0,5 mln zł) i tylko sporadycznie na większe, głównie dla dużych firm. Mają niewielkie limity oceny w ścieżce uproszczonej (na oświadczenie o dochodzie) do 50-150 tys. zł, powyżej tych kwot oczekują okazania wyników finansowych.

W trakcie oceny zwracają uwagę na skalę działalności firmy i zwykle mogą finansować do 10% rocznego obrotu firmy, w mniejszym stopniu patrząc na zadłużenie oraz dochody firmy. Bardzo często leasingują 90% lub 100% ceny przedmiotów i oferują leasing do 5 lat.

Cenowo ich oferta jest trochę droższa od dużych firm leasingowych. Dużo zależy od kwoty leasingu, ale przeciętnie koszty leasingu wynoszą około 4-6% rocznie. Sporadycznie finansują też samochody, młode rocznikowo.

.

Leasing pozabankowy online w Leaselink

Do tego grona zaliczamy także leasing online (z decyzją w 15 minut).

W tym leasingu finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny i bez limitu wieku) do 100 000 zł netto, w tym:

 • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
 • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku bankowym

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing online.

Warunki leasingu maszyn możesz sprawdzić tutaj.

Uwaga – linki prowadzące do leasingu online są linkami afiliacyjnymi. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

.

Leasing pozabankowy online w Grenke

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet w Grenke.

 • 3000 – 200 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 200 000+ zł netto z dokumentami finansowymi. Możliwy leasing na kwoty powyżej 500.000 zł netto.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING W GRENKE

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Leasing pozabankowy w małej firmie, czyli leasing bez BIK

Ostatnią i najliczniejszą grupę leasingodawców pozabankowych stanowią małe firmy leasingowe. Większość z nich jest nastawiona na leasingowanie samochodów osobowych i ciężarowych dla klientów, którzy nie mogą otrzymać leasingu w bankowych leasingach.

Finansują więc głównie klientów ze złym BIK i wpisami w KRD, klientów zalegających wobec ZUS i US, klientów bez zdolności leasingowej a także klientów kupujących starsze rocznikowo pojazdy (np. 10-letnie i starsze). Zwykle wymagają wysokiego wkładu własnego (min. 20%, czasem mniej dla nowych pojazdów albo pojazdów z ich placów poleasingowych). Oferują drogi leasing, co nie dziwi zważywszy jakich obsługują klientów.

Leasingują przede wszystkim samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe + naczepy, autobusy. Z maszyn głównie koparki kołowe, koparko-ładowarki, ciągniki rolnicze oraz wózki widłowe.

Pozostałych przedmiotów nie leasingują lub leasingują biorąc dodatkowe zabezpieczenie (na samochodzie lub nieruchomości) o równowartości przedmiotu leasingu. Klienci tych firm mogą oczekiwać wysokich opłat za opóźnienia w spłatach, żeby pilnowali terminu płatności faktur.

.

Jak widzisz oferta leasingu pozabankowego jest bardzo zróżnicowana i nie ogranicza się tylko do „leasingu bez BIK”. Działając jako brokerzy leasingowi selekcjonujemy leasingodawców i dobieramy ich do potrzeb naszych klientów. W ofercie mamy zarówno leasingodawców bankowych, jak i pozabankowych. Nasza wiedza i doświadczenie mogą pracować na Twoja korzyść.

.

Oferta leasingu Leason

Szukasz leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing maszyn

Leasing samochodów

Leasing urządzeń i sprzętu

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing bez BIK – jak go uzyskać i ile kosztuje?

Tani leasing bez BIK na samochody, maszyny

Leasing bez ZUS US

Leasing wyposażenia biura i sal konferencyjnych

  5/5 - (14 votes)

  Poprzedni post

  Leasing używanych maszyn z Włoch do produkcji mebli za 8 mln zł [case study]

  Następny post

  Pożyczka pozabankowa – jak to działa?