Wyposażenie sali konferencyjnej jest kosztowne. Na szczęście wiele elementów możesz sfinansować leasingiem. Jakie to elementy i jakie są warunki leasingu? Dowiesz się z tego wpisu.

1

Jakie wyposażenie sali konferencyjnej można leasingować?

W największym skrócie możesz leasingować:

 • Meble – np. stoły, krzesła, fotele, sofy, szafy (również na wymiar), regały etc
 • Sprzęt audio i video – np. rzutniki, ekrany, telewizory, monitory, mikrofony, głośniki, uchwyty ścienne, kamery, puszki montażowe, panele dotykowe, systemy prezentacji bezprzewodowej, czujniki, okablowanie (o ile będzie ujęte w cenie pozostałych przedmiotów) etc.
 • Sprzęt IT + oprogramowanie
 • Klimatyzacje

Czego nie wyleasingujesz? Tynków, gładzi, podłogi, wykładziny, drzwi, okien, kaloryferów (choć te ostatnie leasingowaliśmy w leasingu online, o którym więcej piszemy poniżej), kosztów remontu etc.

1

Jakie są warunki leasingu wyposażenia sal konferencyjnych?

Warunki leasingu zależą od stawki amortyzacji przedmiotu leasingu. W leasingu operacyjnym min. czas trwania wynosi 40% czasu amortyzacji przedmiotu leasingu, co wynika z ustawy.

Na wyposażenie sal konferencyjnych składają się przedmioty o różnych stawkach amortyzacji:

 • meble – 20%
 • sprzęt IT i oprogramowanie – 30%
 • sprzęt audio i video – 10%, 20% lub 30% w zależności od przedmiotu
 • klimatyzacje 10%

Minimalny czas leasingu wynosi odpowiednio:

 • dla mebli – 2 lata
 • dla sprzętu IT – 16-18 miesięcy
 • dla 10% amortyzacji – 4 lata

Więcej na temat stawek amortyzacji, czasu trwania leasingu i wysokości minimalnego wykupu pisałem tutaj.

1

Większość ww. przedmiotów jest kosztowna i cechuje się wysoką utratą wartości na rynku wtórnym. Dlatego też leasingodawcy ocenę wniosku opierają na wynikach finansowych leasingobiorcy i preferują krótki leasing. W przypadku sprzętu IT czy mebli – najczęściej do 3 lat, ale można też dostać leasing na 4 lub 5 lat. Dla przedmiotów z 10% amortyzacją – 4 lub 5 lat. Możesz także wybrać leasing finansowy na krótszy okres. Mimo to większość przedsiębiorców wybiera leasing operacyjny. Przeczytaj też różnice między leasingiem operacynym a finansowym.

Jeśli  leasingujesz przedmioty o różnych stawkach amortyzacji to leasingodawcy stosują jedno z 3 rozwiązań:

 1. Zawierają osobną umowę leasingu na przedmioty z różnymi stawkami amortyzacji – wtedy meble czy sprzęt IT wyleasingujesz na krótki okres, a np. rzutnik na 4 lata. Jest to najpowszechniejsze podejście. Natomiast mając kilku różnych dostawców sprzętu i różne stawki amortyzacji finalnie zawierasz wiele umów leasingu, zamiast jednej.
 2. Zawierają jedną umowę leasingu na okres leasingu wynikający z najniższej stawki amortyzacji (zwykle 10% – 4 lata leasing). Wysokość wykupu określają z proporcji: cenowa  przedmiotów na poszczególnej stawce amortyzacji w stosunku do ogółu zamówienia. W efekcie jeśli np. 10% amortyzacja dotyczy 50% ceny zamówienia to wykup po 4 latach wyniesie 12,5% (połowa z 25% standardowego wykupu).
 3. Przyjmują najniższą stawkę amortyzacji i standardowy wykup (zwykle 10% amortyzacji – 4 lata leasing i wykup 25%) dla wszystkich przedmiotów. Wysoki wykup często spłacasz z ratami leasingu.1

1

Wkład własny do leasingu zaczyna się zazwyczaj od 10%, ale zdarzało nam się organizować leasing z mniejszą wpłatą początkową lub bez pierwszej wpłaty. Dużo zależy od wyników finansowych firmy. Warto dodać, że roczny obrót firmy powinien być wielokrotnie wyższy, niż cena netto wyposażenia sal konferencyjnych (najlepiej 10-krotnie lub więcej).

Należy też pamiętać, że niektóre elementy nie mogą zostać objęte leasingiem, np. kable ukryte w ścianie, chyba, że ich cena zostanie „ukryta w innych przedmiotach” i zniknie z faktury. Jest rzeczą dość powszechną, że początkowe zestawienie na fakturze pro forma ulega modyfikacji, aby całość mogła zostać objęta leasingiem.

Szybki leasing online do 110 000 zł netto

Bardzo wygodną metodą finansowania mebli oraz pozostałęgo wyposażenia jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny) do 110 000 zł netto, w tym:

 • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
 • 30 000 – 110 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz jako dłużnik w KRD to prawdopodobnie dostaniesz leasing.

1

Jeśli szukasz dobrej oferty leasingu na wyposażenie sali konferencyjnej skontaktuj się z nami. Wypełnij formularz na dole strony.

Dopiero szukasz dostawcy wyposażenia sali konferencyjnej? Możemy polecić sprawdzonego wykonawcę.

1

Wpisy powiązane:

Leasing mebli

Leasing sprzętu IT i oprogramowania

Leasing klimatyzacji

Oferta leasingu urządzeń

Poprzedni post

Leasing robota przemysłowego

Następny post

Leasing suwnicy