Leasing zwrotny nowego Porsche Cayman GTS z 2022r zakupionego w niemieckim salonie. Krótka historia ze wskazaniem korzyści podatkowych osiągniętych dzięki leasingowi.

leasing samochody premium

.

O leasingobiorcy Porsche Cayman

Leasingobiorcą był przedsiębiorca z branży budowlanej, miłośnik marki Porsche. Prowadzi od wielu lat działalność w formie JDG na podatku liniowym. Przychody firmy przekraczają 10 mln zł rocznie, wykazuje wysoki dochód przy umiarkowanym zadłużeniu. Przy takich wynikach wychodziła mu wysoka zdolność leasingowa.

Na początku 2022r zakupił nowe Porsche Cayman GTS w niemieckim salonie za gotówkę, sprowadził do Polski i chciał wyleasingować zwrotnie. Cena do leasingu po uwzględnieniu akcyzy i VAT wynosiła 593 tys. zł brutto.

.

Leasing Porsche Cayman GTS

Interesował go leasing zwrotny krótko po zakupie. Leasing na 5 lat z 45% opłaty wstępnej (refinansowanie na 55% wartości pojazdu) i wykupem do 10 tys. zł. Od swojego dotychczasowego leasingodawcy otrzymał ofertę na takich parametrach. Wtedy znajoma zasugerowała kontakt z nami w celu sprawdzenia czy oferta jest dobra. Sprawdziliśmy i cenowo była to świetna oferta.

Zapytaliśmy dlaczego interesuje go właśnie taka struktura leasingu. Odpowiedział, że szuka taniego leasingu, stąd 45% wpłaty. Oczekiwał niskiej raty, dlatego leasing na 5 lat. Miał zamiar zaliczyć wykup w koszty jednorazowo, więc wykup nie mógł przekroczyć 10 tys zł. Zaraz po wykupie planował sprzedaż samochodu córce, która również prowadziła działalność.

Uzyskawszy te informacje zapytaliśmy o możliwość doradztwa i przedstawienia oferty na innych parametrach, które pozwolą uzyskać istotnie wyższe odliczenia podatkowe.

Wskazaliśmy na korzyści podatkowe płynące z wysokiego wykupu (wyższy limit kosztów 2x 150 000 zł). Zaproponowaliśmy leasing porsche na 4 lata z 30% wykupu. Raty malejące, żeby obniżyć koszty leasingu. Podpowiedzieliśmy jeszcze kilka innych rozwiązań, składających się na całą propozycję.

Między innymi zasugerowaliśmy wykup pojazdu jako towar handlowy, co pozwoliło odliczyć 100% VAT od wykupu pomimo użytkowania do celów mieszanych. Obliczylismy odliczenia podatkowe w każdym z wariantów. Sam koszt naszego leasingu był nieco wyższy, ale dzięki naszym wskazówkom przedsiębiorca odliczy podatkowo o 61 tys. zł więcej, niż w początkowym zamyśle.

To z nawiązką zrekompensowało różnice w cenie leasingu. Wisienką na torcie będzie niższy podatek ze sprzedaży pojazdu córce, bowiem wysoki wykup obniży dochód ze sprzedaży.

Przedstawiciel dotychczasowego leasingodawcy klienta albo nie wiedział, jak wycisnąć podatkowo więcej z leasingu, albo nie dbał o to i próbował konkurować wyłącznie ceną leasingu. My również zwracamy uwagę na koszt leasingu, ale patrzymy całościowo na transakcję i dążymy do maksymalizacji korzyści stawiając się na miejscu klienta. Dlatego uważamy, że doradztwo w leasingu samochodów premium jest ważne. Jeżeli również tego oczekujesz i poszukujesz leasingu koniecznie się do nas odezwij.

.

Oferta Leason

Leasing na samochód

Ubezpieczenie GAP

Oferujemy też ubezpieczenia komunikacyjne OC AC NNW.

Ponadto w naszej ofercie znajdziesz:

Leasing urządzeń i sprzętu

Leasing maszyn

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing Porsche z optymalizacją podatkową

Leasing na samochód premium

Aktualne zasady odliczeń podatkowych od leasingu

Leasing w działalności jednoosobowej

Leasing w spółce zoo

Leasing Porsche 911 Carrera dla fryzjerki na karcie podatkowej

Leasing Porsche 911 Turbo S dla młodej spółki zoo

Leasing Ferrari Portofino (case study)

Wykup z leasingu od 2022r – jak to zrobić dobrze?

Zobacz nasz najnowszy film o wykupie z leasingu i zasubskrybuj nasz kanał na YouTube:

    4.5/5 - (12 votes)

    Poprzedni post

    Po czym poznać dobrego doradcę leasingowego?

    Następny post

    Leasing pompy ciepła