Leasing Porsche 911 Turbo S z 2022r za 1,2 mln zł brutto. Leasingobiorcą była młoda spółka zoo istniejąca od 1,5 roku, która od kilku miesięcy starała się o leasing.

leasing porsche 911 turbo s
źródło: Porsche

Przedsiębiorca znalazł nas po obejrzeniu jednego z filmów na YT na kanale Leason – Wygodny Leasing. Szukał leasingu na używane Porsche 911 Turbo S z 2022r o wartości 1.200.000 zł brutto.

Spółka działa w branży motoryzacyjnej i zakup Porsche był ściśle związany z prowadzoną działalnością, nie chodziło o cele reprezentacyjne. Mimo jeszcze krótkiej historii działalności wyniki finansowe były bardzo dobre. Spółka za 2023r wygenerowała ponad 3 mln zł przychodu i wykazywała wysokie zyski – od strony wynikowej zdecydowanie miała zdolność leasingową.

A jednak ubiegając się o leasing ciągle coś stawało na przeszkodzie do jego uzyskania. Przedsiębiorca zwrócił się do nas z pytaniem co można zrobić, aby firmy leasingowe przestały stwarzać problemy. Zastanawiał się, czy przykładowo podniesienie minimalnego kapitału zakładowego 5000 zł rozwiąże problem.

Odpowiednio 2 i 3 tygodnie wcześniej złożył wniosek do dwóch firm leasingowych, ale ciągle pojawiały się dodatkowe pytania albo wymagania. Ogólnie od kilku miesięcy co jakiś czas wnioskował o leasing pojazdu podobnej klasy, ale bezskutecznie.

Wytłumaczyliśmy, że podejście leasingodawców do spółki wynika przede wszystkim z jej krótkiej historii działalności, a nie wyników. Obszerniej na ten temat piszemy w tekście Leasing dla spółki zoo – jak forma prawna wpływa na przyznanie leasingu.

Przykładowo w jednej z wybranych przez klienta firm leasingowych spółki zoo działające poniżej 3 lat na rynku znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka. Zważywszy na wysoką cenę zakupu tego Porsche nie jest niczym dziwnym, że pojawiają się dodatkowe wymagania.

Wyjaśniliśmy, że poza samym przesłaniem dokumentów i wypełnieniem wniosku w tej sytuacji należy jeszcze przygotować rzetelny opis prowadzonej działalności, celu zakupu oraz posiadanego doświadczenia w branży. Należy także oczekiwać chęci potwierdzenia tych faktów ze strony leasingodawcy. Przykłądowo można spodziewać się wizji lokalnej (wizyty przedstawiciela leasingodawcy w miejscu prowadzonej działalności).

Ponadto dla młodych spółek zoo bardzo często warunkiem udzielenia leasingu jest dodatkowe zabezpieczenie, najcześciej poręczenie prywatne za spółkę.

Zaproponowaliśmy, że pomożemy wyselekcjonować właściwego leasingodawcę i zorganizować leasing, a przedsiębiorca na to przystał.

Dowiedzieliśmy sie więcej o działalności spółki, jej historii i oczekiwaniach względem leasingu, co pozwoliło nam wybrać odpowiednią firmę leasingową. Co ciekawe 6 miesięcy wcześniej klient wnioskował tam o leasing innego pojazdu – bezskutecznie.

Na szczęście spółka miała środki na wysoki wkład własny – chcieli wpłacić 450 tys. zł brutto (37,5%). W razie potrzeby istniała możliwość zwiększenia wkładu własnego do 45%.

Skompletowaliśmy dokumenty, przygotowaliśmy rzetelny opis i wysłaliśmy wniosek do oceny. 3 dni później wrócilismy do klienta z informacją o przyznanym leasingu na wnioskowanych warunkach. Tydzien później prezes odebrał Porsche.

To jeszcze nie koniec historii.

Po miesiącu prezes zlecił nam zorganizowanie leasingu na McLarena 720S za 1,1 mln zł brutto. Ponownie zorganizowaliśmy leasing u tego samego leasingodawcy. Tym razem ocena wniosku trwała dłużej (blisko 2 tygodnie), ponieważ było już zaangażowanie. Potrzebne było też dodatkowe zabezpieczenie w postaci gwarancji BGK.

Szukasz leasingu? Sprawdź u nas lub wypełnij formularz na dole strony.

Leasing samochodów

Leasing urządzeń

Leasing maszyn

Ubezpieczenie GAP

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing Porsche z optymalizacją podatkową

Leasing Porsche Cayman GTS z Niemiec [case study]

Leasing Porsche 911 Carrera dla fryzjerki na karcie podatkowej

Leasing Ferrari Portofino w euro [case study]

Leasing w spółce zoo

Sposoby na tani leasing

5/5 - (3 votes)

Poprzedni post

Leasing domków mobilnych

Następny post

Jakie są różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym i finansowym?