Leasing nietypowych przedmiotów to często trudny leasing. Dlaczego? Bo przedmiot z punktu widzenia leasingodawcy jest albo ciężki do windykacji, albo bezwartościowy na rynku wtórnym.  Mimo to można wyleasingować wiele nietypowych przedmiotów.

trudny leasing

Doskonałym przykładem trudnego leasingu są meble pod zabudowę. Są drogie i robione na wymiar pod indywidualne zamówienie klienta. Na rynku wtórnym można je sprzedać za ułamek ceny zakupu, o ile w ogóle znajdziemy kupca. A jednak są powszechnie leasingowane.

Dla kogo leasing nietypowych przedmiotów?

Ogólna zasada jest taka: duży może więcej w leasingu. Firma działająca wiele lat na rynku, zatrudniająca wielu pracowników, generująca wielomilionowe obroty ma zdecydowanie większe możliwości leasingu nietypowych przedmiotów, niż właściciel-freelancer jednoosobowej działalności. Mimo to małe firmy również mogą leasingować trudne przedmioty, po prostu na mniejsze kwoty. Niestety dla mikrofirm – leasing nietypowego przedmiotu na małą kwotę oznacza wyższą marżą leasingodawcy. Dodatkowo firma leasingowa może wymagać wyższego wkładu własnego do leasingu, co wiąże się z minimalizowaniem ryzyka. Dla niektórych przedmiotów jest tylko garstka leasingodawców zainteresowanych udzieleniem leasingu. Duże znaczenie ma zatem dobór odpowiedniej firmy leasingowej.

1

Jakie nietypowe przedmioty weźmiesz w leasing? Na przykład: klimatyzacje i wentylacje, oprogramowanie, istalacje LPG, automatyzację budynkową a nawet większość wyposażenia mieszkania lub domu. W treści zamieszczam linki do innych wpisów na naszym blogu, gdzie znajdziesz więcej informacji o leasingu danego przedmiotu.
1

Jakie nietypowe przedmioty można leasingować?

Przykładowo:

Leasing nietypowych przedmiotów online

Leasing wyposażenia mieszkań i domów jest zwykle dostępny do 100.000 zł netto, najtaniej wychodzi powyżej 30.000 zł netto, najprościej otrzymać finansowanie do 50.000 zł netto. Warunki możesz sprawdzić tutaj: WEŹ LEASING TERAZ >>

Pozostałe elementy wyposażenia wnętrz, niebędące środkiem trwałym samym w sobie, lecz podnoszące wartość nieruchomości można finansować pożyczką leasingową (Co to jest pożyczka leasingowa). Przykładowo:

  • Ceramika łazienkowa i kuchenna
  • Okna, drzwi, podłogi, schody, sufity podwieszane
  • Oświetlenie i nagłośnienie zintegrowane
  • Kotły, piece, kaloryfery
  • Bramy, wiaty, pergole i in.

Maks. kwota finansowania 100.000 zł netto. Powyżej 30.000 zł netto jest to tanie finansowanie w porównaniu do kredytu gotówkowego. Może służyć do podreperowania napiętego budżetu.
Sprawdź warunki pożyczki na wyposażenie wnętrz >>

1

Oferta finansowania Leason

W naszej ofercie znajdziesz zarówno leasingi na przedmioty typowe, jak i nietypowe. Dobieramy leasingodawcę pod projekt z dbałością o niską cenę finansowania. Nasze doświadczenie może pracować na Twoją korzyść. Jeśli szukasz leasingu – wyślij zapytanie i sprawdź naszą ofertę.

Leasing urządzeń

Leasing maszyn

Leasing na samochody

Leasing online do 100.000 zł

1

Przeczytaj także:

Leasing bez BIK – ile kosztuje? Jak go dostać?

Lizing na wesoło 🙂

Poprzedni post

Leasing na wyposażenie wnętrz: domu lub mieszkania

Następny post

Jakie zmiany w leasingu przyniesie Polski Ład?