Leasing klimatyzacji. Klimatyzacja to niezbędne wyposażenie większości biur. Klimatyzację można leasingować, poniżej wyjaśnimy w jaki sposób.

leasing klimatyzatora

Warunki leasingu i kryteria oceny wniosku na leasing klimatyzacji

Warto wiedzieć, że klimatyzacja amortyzuje się 10 lat. Oznacza to, że minimalny czas trwania leasingu operacyjnego (gdzie rata jest kosztem i odliczamy od niej VAT) wynosi 4 lata i kończy się 25% wykupem. Dostępny jest także leasing na 5 lat z min. wykupem 15%. W jaki sposób stawka amortyzacji wpływa na warunki leasingu opisujemy tutaj.

Jeśli interesuje cię krótki leasing klimatyzacji należy wybrać leasing finansowy, w którym czas trwania umowy nie jest powiązany ze stawką amortyzacji przedmiotu leasingu. W leasingu finansowym jednorazowo wpłacasz i odliczasz cały VAT, odsetki zaliczasz w koszty a kapitał amortyzujesz. Leasing ten może trwać np. 1 czy 2 lata.

Zazwyczaj wymagany jest wkład własny 10-20%, a niekiedy można otrzymać leasing bez wkładu własnego.

Klimatyzacje na niewielką kwotę (do 30 000 zł netto) można finansować w leasingu online. W tym leasingu minimalna wartość leasingu wynosi 500 zł netto, czyli można wyleasingować rónież 1 klimatyzator. Wymagane jest 10% wkładu własnego. Raty leasingu będą nieduże, a umowy zawierane są na wyższych marżach, niż w przypadku leasingu aut lub leasingu maszyn o większej wartości jednostkowej. Więcej o leasingu online piszemy poniżej.

Firmy leasingowe wyspecjalizowane w leasingu klimatyzacji oczekują, że obroty firmy (roczna sprzedaż) będą co najmniej 10x większe od kwoty leasingu. Czyli jeśli chcesz leasing na klimatyzację za 100 000 zł netto, to twoja sprzedaż za ostatni zamknięty rok powinna wynieść co najmniej 1 milion złotych.

Przykłady udzielonych leasingów

Jednym z naszych klientów jest biuro rachunkowe. Spółka generowała obroty około 1,1 mln zł rocznie i zysk 250 tys zł. Zakupiła nowe biuro wspomagając się kredytem inwestycyjnym na 1,6 mln zł. Raty za kredyt były porównywalne z dotychczas płaconymi ratami za wynajem, natomiast brakło środków na wykończenie. Firma zdecydowała się wyleasingować klimatyzację za 90 000 zł netto oraz meble w podobnej cenie i powierzyła nam zorganizowanie leasingu. Pomimo wysokiego zadłużenia spółki (miała też przyznane 2 kredyty obrotowe i leasing na samochód) zorganizowaliśmy jej leasing na 10% wpłaty na okres 5 lat dzieląc inwestycje pomiędzy 2 leasingodawców (jeden leasingował meble, drugi klimatyzacje). Tutaj właśnie wykorzystaliśmy kryterium 10-krotności obrotu na korzyść klienta.

Inny klient wynajmował kilkanaście domków letniskowych wczasowiczom i chciał je wyposażyć w klimatyzatory – po jednym na domek. Firma generowała roczną sprzedaż około 700 tys. zł oraz miała zaciągnięte kredyty na podobną kwotę. Wykazywała nieduży dochód 40 tys. zł. Dzięki kryterium obrotowym zorganizowaliśmy leasing na 5 lat przy 20% wpłacie klienta. Przy tradycyjnej ocenie dla trudnego przedmiotu klient nie miałby zdolności leasingowej.

Duże, komercyjne firmy leasingowe udzielające leasingu na klimatyzacje mają inne kryteria oceny. Większość w ogóle nie chce leasingować klimatyzacji. Te, które mogą, oczekują najczęściej wkładu własnego min. 10-20% i obsługują firmy o ugruntowanej pozycji na rynku oraz będące w dobrej kondycji finansowej.

Szybki leasing online klimatyzacji do 100 000 zł netto

Nieco inaczej wygląda ocena jeśli chodzi o leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny) do 100 000 zł netto, w tym:

 • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
 • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku + pliku jpk za 6 mcy

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach (a przy wyższych kwotach także skala działalności ma znaczenie).

Minimalna pierwsza wpłata wynosi 1%.

Jeśli kupujesz klimatyzację o większych wartościach (powyżej 30 000 zł netto) możesz liczyć na korzystne warunki cenowe leasingu.

Przy mniejszych kwotach suma opłat znacząco odbiega od kosztów leasingu np. samochodu, choć należy pamiętać, że odsetki naliczane sa od niewielkiej kwoty.

Oferta leasingu klimatyzacji online w Grenke

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet w Grenke.

 • 3000 – 50 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 50 000+ zł netto z dokumentami finansowymi.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING

Uwaga! Powyższa oferta nie jest wpisem sponsorowanym. Po prostu uważamy ofertę Grenke za korzystną dla leasingobiorców. Natomiast wpis zawiera linki afiliacyjne, czyli otrzymamy wynagrodzenie za zrealizowane przez Was leasingi. Z góry dziękujemy!

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

Szukasz oferty leasingu na klimatyzację lub klimatyzatory?

Jeśli kwota zakupu nie przekracza 20 000 zł netto – koniecznie sprawdź leasing online.

Dlaczego warto sprawdzić ten leasing? Odpowiedź tutaj >> mikroleasing

Oferta finansowania klimatyzacji Leason

Sprawdź u nas:

.

Wpisy powizązane tematycznie:

Leasing sprzętu IT i oprogramowania

Leasing wyposażenia biura i sal konferencyjnych

Leasing mebli

Leasing na wyposażenie mieszkania i domu

  4.7/5 - (11 votes)

  Poprzedni post

  Leasing używanych maszyn z Włoch do produkcji mebli za 8 mln zł [case study]

  Następny post

  Leasing pozabankowy – kiedy warto? Ile kosztuje? Jakie przedmioty?