Leasing klimatyzacji. Klimatyzacja to niezbędne wyposażenie większości biur i wielu innych obiektów. Klimatyzację można leasingować, poniżej wyjaśnimy w jaki sposób.

leasing klimatyzatora

.

Leasing klimatyzacji – dlaczego warto?

Korzyści z leasingu klimatyzacji dla leasingobiorcy:

 • Na początek inwestujesz niewielką kwotę, np. 10% jako wkład własny. Resztę finansuje firma leasingowa.
 • Odliczasz VAT z raty leasingowej a kwota netto stanowi KUP.
 • Zamiast amortyzacji dostajsz co miesiąc fakturę za ratę leasingu (w leasingu operacyjnym).
 • Jeśli dostawca klimatyzacji wliczy koszty montażu w cenę to rónież zostanie objęty leasingiem.
 • Zaliczysz zakup klimatyzacji w koszty szybciej, niż kupując za gotówkę i amortyzując (4-5 lat w leasingu vs. 10 lat za gotówkę).
 • Gwarancja wykupu za ułamek wartości rynkowej.
 • Możliwość wygenerowania jednorazowo wysokiego kosztu podatkowego poprzez wysoki wkład własny lub wysoka ratę balonową w trakcie leasingu.
 • Szybki czas oceny wniosku i prosta procedura przyznania leasingu.
 • Gwarancja wykupu klimatyzacji na własność po cenie zapisanej w umowie, stanowiącej ułamek wartości rynkowej.
 • Możliwość zakupu droższego sprzętu, wyższej klasy.

.

Warunki leasingu i kryteria oceny wniosku na leasing klimatyzacji

Warto wiedzieć, że klimatyzacja amortyzuje się 10 lat. Oznacza to, że minimalny czas trwania leasingu operacyjnego, w którym rata leasingu jest kosztem i odliczamy od niej VAT, wynosi 4 lata i kończy się 23-25% wykupem. Dostępny jest także leasing na 5 lat z min. wykupem 13-15%. W jaki sposób stawka amortyzacji wpływa na warunki leasingu opisujemy tutaj.

Jeśli interesuje cię krótki leasing klimatyzacji należy wybrać leasing finansowy, w którym czas trwania umowy nie jest powiązany ze stawką amortyzacji przedmiotu leasingu. W leasingu finansowym jednorazowo wpłacasz i odliczasz cały VAT, odsetki zaliczasz w koszty a kapitał amortyzujesz. Leasing ten może trwać np. 1 czy 2 lata. Zakupy do 10.000 zł netto zamortyzujesz jednorazowo.

Zazwyczaj wymagany jest wkład własny 10-20%, a niekiedy można otrzymać leasing bez wkładu własnego. Z kolei maksymany wkład własny do leasingu wynosi 45% i decydują się na niego firmy, które potrzebują wygenrować jednorazowo wysoki koszt podatkowy.

Klimatyzacje na niewielką kwotę (do 30 000 zł netto) można finansować w leasingu online. W tym leasingu minimalna wartość leasingu wynosi 500 zł netto, czyli można wyleasingować rónież 1 klimatyzator. Wymagane jest 10% wkładu własnego. Raty leasingu będą nieduże, a umowy zawierane są na wyższych marżach, niż w przypadku leasingu aut lub leasingu maszyn o większej wartości jednostkowej. Więcej o leasingu online piszemy poniżej.

Firmy leasingowe wyspecjalizowane w leasingu klimatyzacji oczekują, że obroty firmy (roczna sprzedaż) będą co najmniej 10x większe od kwoty leasingu. Czyli jeśli chcesz leasing na klimatyzację za 100 000 zł netto, to twoja sprzedaż za ostatni zamknięty rok powinna wynieść co najmniej 1 milion złotych.

.

Dokumenty niezbędne do leasingu klimatyzacji i wentylacji

Lista typowych dokumentów do leasingu klimatyzacji wygląda następująco:

 • faktura pro forma + specyfikacja techniczna/projekt
 • uzupełniony wniosek leasingowy
 • dokumenty finansowe za ubiegły i bieżący rok obrachunkowy (w procedurze uproszczonej często wystarczy oświadczenie o dochodzie na wniosku)

.

Przykłady udzielonych leasingów na klimatyzacje

Leasing klimatyzacji do nowobudowanego obiektu handlowego

Klientem była firma zajmująca się handlem z rocznymi obrotami powyżej 5M zł. Byli w trakcie budowy obiektu handlowego, jednakże niedoszacowali budżetu i pojawiła się potrzeba sięgnięcia po finansowanie zewnętrzne na system klimatyzacji w kwocie 290.000 zł netto.

Wcześniej firma wpłaciła 20% zaliczki do wykonawcy klimatyzacji, dlatego kwotę tą potraktowaliśmy jako wkład własny do leasingu. Ocena wniosku trwała jedynie 2 dni a potem klient podpisał umowę leasingu na okres 5 lat.

.

Leasing klimatyzacji dla biura rachunkowego

Jednym z naszych klientów jest biuro rachunkowe. Spółka generowała obroty około 1,1 mln zł rocznie i zysk 250 tys zł. Zakupiła nowe biuro wspomagając się kredytem inwestycyjnym na 1,6 mln zł. Raty za kredyt były porównywalne z dotychczas płaconymi ratami za wynajem, natomiast brakło środków na wykończenie.

Firma zdecydowała się wyleasingować klimatyzację za 90 000 zł netto oraz meble w podobnej cenie i powierzyła nam zorganizowanie leasingu. Pomimo wysokiego zadłużenia spółki (miała też przyznane 2 kredyty obrotowe i leasing na samochód) zorganizowaliśmy jej leasing z wpłatą początkową 10% na okres 5 lat dzieląc inwestycje pomiędzy 2 leasingodawców (jeden leasingował meble, drugi klimatyzacje). Tutaj właśnie wykorzystaliśmy kryterium 10-krotności obrotu na korzyść klienta.

.

Leasing klimatyzatorów do domków letniskowych

Inny klient wynajmował kilkanaście domków letniskowych wczasowiczom i chciał je wyposażyć w klimatyzatory – po jednym na domek. Firma generowała roczną sprzedaż około 700 tys. zł oraz miała zaciągnięte kredyty na podobną kwotę. Wykazywała nieduży dochód 40 tys. zł. Dzięki kryterium obrotowym zorganizowaliśmy leasing na 5 lat przy 20% wpłacie klienta. Przy tradycyjnej ocenie dla trudnego przedmiotu klient nie miałby zdolności leasingowej.

Duże, komercyjne firmy leasingowe udzielające leasingu na klimatyzacje mają inne kryteria oceny. Większość w ogóle nie chce leasingować klimatyzacji. Te, które mogą, oczekują najczęściej wkładu własnego min. 10-20% i obsługują firmy o ugruntowanej pozycji na rynku oraz będące w dobrej kondycji finansowej.

.

Szybki leasing online klimatyzacji do 100 000 zł netto w Leaselink

Nieco inaczej wygląda ocena jeśli chodzi o leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny) do 100 000 zł netto, w tym:

 • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
 • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku + pliku jpk za 6 mcy

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach (a przy wyższych kwotach także skala działalności ma znaczenie).

Minimalna pierwsza wpłata wynosi 1%.

Jeśli kupujesz klimatyzację o większych wartościach (powyżej 30 000 zł netto) możesz liczyć na korzystne warunki cenowe leasingu.

Przy mniejszych kwotach suma opłat znacząco odbiega od kosztów leasingu np. samochodu, choć należy pamiętać, że odsetki naliczane sa od niewielkiej kwoty.

Uwaga – linki prowadzące do leasingu online są linkami afiliacyjnymi. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

.

Oferta leasingu klimatyzacji online w Grenke

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet w Grenke.

 • 3000 – 200 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 200 000+ zł netto z dokumentami finansowymi.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING

Uwaga! Powyższa oferta nie jest wpisem sponsorowanym. Po prostu uważamy ofertę Grenke za korzystną dla leasingobiorców. Natomiast wpis zawiera linki afiliacyjne, czyli otrzymamy wynagrodzenie za zrealizowane przez Was leasingi. Z góry dziękujemy!

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Szukasz oferty leasingu na klimatyzację lub klimatyzatory?

Jeśli kwota zakupu nie przekracza 20 000 zł netto – koniecznie sprawdź leasing online.

Dlaczego warto sprawdzić ten leasing? Odpowiedź tutaj >> mikroleasing

.

Oferta finansowania klimatyzacji Leason

Sprawdź u nas:

.

Wpisy powizązane tematycznie:

Dziwny leasing – jakie leasingowaliśmy nietypowe przedmioty? 

Leasing sprzętu IT i oprogramowania

Leasing wyposażenia biura i sal konferencyjnych

Leasing mebli

Leasing na wyposażenie mieszkania i domu

  4.7/5 - (11 votes)

  Poprzedni post

  Leasing robota przemysłowego

  Następny post

  Cesja leasingu – wszystko o przejęciu leasingu