Leasing na wyposażenie wnętrz. Urządzasz dom lub mieszkanie? Mając firmę możesz leasingować meble, RTV i AGD, oświetlenie, narzędzia i in.  Na jakich zasadach? Jakie konkretnie elementy wyposażenia można leasingować i co trzeba zrobić, żeby dostać leasing?

Urządzenie domu lub mieszkania jest dużym wydatkiem. Bardzo często założony budżet na remont i wykończenie zostaje znacznie przekroczony. Raz, że rosną ceny materiałow i usług. Dwa, że po drodze pojawia się mnóstwo niezaplanowanych wydatków.

Osoby urządzające dom lub mieszkanie z własnych oszczędności podejmują decyzję: rozciągnąć proces w czasie czy pożyczyć pieniadze? Część osób sięga po finansowanie zewnętrzne. A osoby prowadzące działalność mogą skorzystać z leasingu.

leasing na wyposażenie mieszkania

W zakresie leasingu wyposażenia domów i mieszkań jest jeden leasing, który nie ma sobie równych! Dlaczego jest niezrównany? Ponieważ leasinguje zdecydowanie najszerszy asortyment i mogą to być przedmioty niezwiązane z prowadzoną działalnością. Przejdźmy do szczegółów.

.

Wyposażenie wnętrz w leasingu online

Chodzi o leasing online (link).

 • Na umowie leasingowej oraz na fakturach leasingu nie jest napisane co jest przedmiotem leasingu. Na umowie przedmiot leasingu określany jest mianem „zgodnie z zamówieniem”. Jest to rozsądne podejście bowiem wypełniając formularz w zamówieniu możesz wpisać np. „meble” za 30 000 zł podczas gdy na fakturze sprzedawca wyszczególni kilka pozycji. Z tytułu leasingu otrzymujesz faktury zatytułowane „rata leasingu” bądź „opłata wstępna do leasingu”. Jeśli chcesz leasingować coś co nie jest kosztem uzyskania przychodu firmy możesz nie księgować rat leasingu w koszty. Nadal jednak możesz otrzymać tanie finansowanie w prosty sposób. Informacja o kosztach i sposobie przyznania leasingu online w dalszej części tekstu.
 • Brak weksla, ubezpieczenia, bez podpisu żony lub męża.
 • Leasing jest na zmiennej stopie.

1

Jakie wyposażenie wnętrz można leasingować?

Zakres wyposażenia do leasingu jest niezwykle szeroki. Wyleasingujesz m. in.

 • meble – na wymiar i wolno stojące, VAT 23%
 • RTV i AGD – każde, również okap, piekarnik, płytę indukcyjną, zmywarkę czy lodówkę, konsolę do gier, projektory i in.
 • sprzęt IT – leasing na hardware i oprogramowanie (wymagana zgoda producenta na sublicencję na leasingobiorcę, w przeciwnym razie finansowanie oprogramowania możliwe tylko pożyczką)
 • narzędzia – wszelkie
 • oświetlenie i nagłośnienie wolnostojące – 10% stawka amortyzacji, leasing min. 4 lata lub pożyczka na krótszy okres
 • klimatyzacje i klimatyzatory
 • fotowoltaikę dachową – 10% stawka amortyzacji, leasing. min. 4 lata lub pożyczka
 • wanny z hydromasażem
 • materace
 • garnki – leasing, zastawa stołowa – tylko w pożyczce
 • traktorki, kosiarki etc.
 • wyposażenie siłowni domowej
 • sauna
 • rowery (w tym elektryczne) i sprzęt sportowy, smartwatche
 • i wiele innych

Ponadto w pożyczce leasingowej sfinansujesz elementy zwiększające wartość nieruchomości:

 • oświetlenie i nagłośnienie zintegrowane
 • drzwi i okna
 • ceramika (płytki, umywalki, wc), lustra, kabiny, kominki
 • podłogę (panele, deski, parkiety etc), schody, sufity podwieszane
 • piece, kaloryfery i grzejniki
 • automatyzację budynkową
 • bramy, wiaty, pergole
 • inne przedmioty, które nie są środkiem trwałym same w sobie, tylko zwiększają wartość nieruchomości

WEŹ LEASING LUB POŻYCZKĘ TERAZ >>

.

Czego nie wyleasingujesz w leasingu online?

Nie wyleasingujesz koparki do kryptowalut (lub serwera obliczeniowego), zegarków biżuteryjnych, monet kolekcjonerskich, szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz przedmiotów rejestrowanych w wydziale komunikacji, a więc quada czy motocykla. Leasingodawca nie zapłaci także zagranicę.

.

Informacje dodatkowe o leasingu online – FAQ

Ile kosztuje leasing online na wyposażenie wnętrz?

Koszt ustala algorytm i jest zależy od kwoty zakupu. Im większa kwota, tym tańszy leasing. Najtaniej wychodzi powyżej 30 000 – 40 000 zł netto, roczny koszt leasingu wynosi około 3-4%. Przy niskich kwotach poniżej 10 000 zł netto wychodzi drożej, nawet 10% rocznie. Na koszt wpływa także wysokość wkładu własnego – im wyższy tym taniej. Min. wkład własny wynosi 1%.

Parametry leasingu ustalasz samodzielnie – najpierw wprowadzasz przedmiot i kwotę, w drugim kroku konfigurujesz ofertę leasingu. Poniżej przykładowa kalkulacja leasingu mebli za 37 000 zł brutto.

leasing online mebli

Leasing jest na zmiennej stopie procentowej.

.

Co gdy kupuję przedmioty od kilku sprzedawców?

Na jednej umowie leasingu można leasingować przedmioty od kilku sprzedawców. Wtedy konfigurując ofertę dla każdego sprzedawcy wprowadzasz osobną kwotę, jak na zdjęciu poniżej.

leasing online wyposazenia

Jeśli kupujesz kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy, np. pralkę, lodówkę i zmywarkę – możesz je wpisać w jednej pozycji jako AGD i podać łączną kwotę. Sprzedawcy na fakturze mogą wypisać szczegółowo zamówienie i rozpisać je na poszczególne pozycje. Ważne, żeby suma się zgadzała.

Leasingodawca zapłaci na podstawie faktury VAT lub faktury zaliczkowej od razu po jej otrzymaniu. Jeśli jest kilku sprzedawców – będzie czekał z płatnością aż wszyscy kontrahenci wystawią i prześlą mu faktury.

.

A jeśli potrzebuję leasingu na wyposażenie powyżej 100 000 zł netto?

Jeśli kwota nieznacznie przekracza 100 000 zł netto możesz porozmawiać ze sprzedawcą, że nadwyżkę ponad 100 000 zł zapłacisz mu z własnych środków. Gdy żona lub mąż również prowadzi działalność albo prowadzisz drugą firmę można złożyć drugi wniosek o leasing na ten podmiot. W ten sposób zwiększysz kwotę leasingowania. Warto zadbać o taki podział kwotowy, żeby przekraczać 30 000 zł a najlepiej 40 000 zł netto na każdym z wniosków – w ten sposób leasing wyjdzie najtaniej. Przy kwotach zdecydowanie większych prosimy o kontakt.

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet w Grenke.

 • 3000 – 50 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 50 000+ zł netto z dokumentami finansowymi. Możliwy leasing na kwoty powyżej 500.000 zł netto.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu mebli i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING W GRENKE

Uwaga – linki prowadzące do leasingu online są linkami afiliacyjnymi. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Od czego zależy czy dostanę leasing na wyposażenie wnętrz? Jakie są kryteria oceny?

Podstawowym kryterium oceny w leasingu online jest pozytywna weryfikacja firmy i reprezentanta w bazach. Sprawdzany jest BIK, KRD i inne bazy. Dobra historia w bazach wystarczy, aby otrzymać leasing nawet do 50 000 zł netto. Powyżej tej kwoty leasingodawca zwykle poprosi o przesłanie pliku JPK i obrotów na rachunku bankowym za 6 mcy.

Przy nieco słabszym BIKu poprosi o nie również przy niższych kwotach leasingu. W ten sposób oceni czy firmę stać na spłatę rat miesięcznych. Zwróci też uwagę na terminowość opłacania ZUSu czy podatków. Jeśli historia w bazach będzie dyskwalifikować – również dostaniesz szybką informację zwrotną.

.

Jak złożyć wniosek o leasing online wyposażenia wnętrz?

 • Klikasz w poniższy link:

WEŹ LEASING TERAZ >>

 • Wprowadzasz dane przedmiotu i konfigurujesz opłatę wstępną i czas trwania leasingu.
 • Podajesz dane z dowodu osobistego do umowy.
 • Przelewasz 1 zł z rachunku prywatnego za weryfikację danych i sprawdzenie w bazach.
 • W ciągu 10 minut otrzymasz decyzję leasingową przez SMS. Jeśli jest pozytywna otrzymasz umowę do wglądu.
 • Akceptujesz umowę, dokonujesz pierwszej wpłaty.
 • Podpisujesz umowę leasingu z kurierem i dostajesz leasing online.
 • Firma leasingowa płaci za Twoje zakupy, a Ty możesz od razu korzystać z przedmiotu leasingu.

.

W dużej firmie leasingowej trudno o leasing na wyposażenie wnętrz

Najwięksi leasingodawcy raczej nie są zainteresowani leasingiem na wyposażenie wnętrz. Jeśli już finansują to tylko niektóre elementy wprost związane z prowadzoną działalnością. Najczęściej meble, sprzęt RTV i sprzęt IT. Uzyskanie leasingu w dużej firmie leasingowej wymaga więc kreatywnego podejścia.

Przykładowo właściciel firmy robiąc remont biura działa w porozumieniu ze sprzedawcą mebli czy sprzętu AGD. Zamawia rzeczy zarówno do biura, jak i do domu. Specyfikacja zamówienia przygotowana jest tak, jakby chodziło tylko o biuro.

Ceny akcesoriów domowych są albo ukryte w cenach pozostałych przedmiotów, albo są wykazane i leasingobiorca argumentuje, że chodzi o wyposażenie biura i np. kuchni pracowniczej. W tym scenariuszu firma leasingowa nie wie, że leasinguje wyposażenie domu lub mieszkania. A leasingobiorca dba by tak zostało.

Dla większości leasingobiorców to nie jest dobre rozwiązanie. Odpada choćby z przyczyn etycznych. Ponadto nie każdy przedsiębiorca ma biuro z kilkoma pracownikami.

Oczywiście przy pracy z domu można powiedzieć wprost, że chodzi o leasing wyposażenia gabinetu czy innych pomieszczeń przeznaczonych do działalności.

A jeśli cały dom czy mieszkanie są przeznaczone do celów prowadzenia działalności – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawnioskować o leasing na wyposażenie wnętrz w większej firmie leasingowej. Również na kwotę znacznie przekraczającą 100 000 zł netto.

.

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing online

Leasing urządzeń

Leasing maszyn

Leasing samochodów

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing wyposażenia biura i sal konferencyjnych

Leasing nietypowych przedmiotów

  4.8/5 - (22 votes)

  Poprzedni post

  Jak działa leasing?

  Następny post

  Leasing nietypowych przedmiotów czyli trudny leasing