Leasing urządzeń kosmetycznych to najpopularniejsza metoda finansowania wyposażenia gabinetu w branży beauty.  Jakie urządzenia kosmetyczne można wziąć w leasing? Jakie są warunki leasingu? Jak długo musi działać firma aby otrzymać leasing na sprzęt kosmetyczny? – odpowiadamy poniżej.

.leasing urządzenia kosmetyczne

Wyposażając gabinet kosmetyczny stajesz przed wyborem formy finansowania: gotówką, leasingiem lub kredytem? Leasing ma tą zaletę, że pozwala rozłożyć koszty zakupu w czasie oraz jest korzystny podatkowo. Inwestujesz tylko środki na wkład własny do leasingu (10-20%), resztę finansuje firma leasingowa.

Leasing urządzeń kosmetycznych – co można leasingować?

Wyleasingujesz praktycznie każde urządzenia kosmetyczne niezbędne do funkcjonowania gabinetu. Najczęściej leasingowane są urządzenia droższe, np. lasery, kombajny kosmetyczne, urządzenia do modelowania sylwestki, urządzenia do medycyny estetycznej, pistolety do mezoterapii czy urządzenia do liposukcji. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby leasingować również drobny sprzęt. Minimalna kwota leasingu wynosi 500 zł netto. Poza urządzeniami możesz również sięgnąć po leasing mebli czy sprzętu IT.

Jakie są warunki leasingu urządzeń kosmetycznych?

Min. wkład własny do leasingu wynosi 10-20%.

Czas spłaty leasingu 24-60 miesięcy w leasingu operacyjnym lub 6-60 miesięcy w leasingu finansowym.

Jeśli stawka VAT na urządzeniu wynosi 23% wybieramy zwykle leasing operacyjny. Dla urządzeń medycznych z 8% VAT korzystniejsze podatkowo będą:

Reasumując:

1) Leasing operacyjny – opłacalny, gdy firma jest Vatowcem oraz VAT na sprzęcie wynosi 23%
2) Leasing finansowy – warto, gdy firma jest VATowcem a VAT na sprzęcie wynosi 8%
3) Pożyczka leasingowa – najlepsza gdy firma nie jest Vatowcem a VAT na sprzęcie wynosi 8%.

Dlaczego tak jest wyjaśniamy szczegółowo we wpisie VAT od odsetek w leasingu finansowym, operacyjnym i pożyczce leasingowej.

Jak długo musi działać firma, aby otrzymać leasing?

Leasing na urządzenia kosmetyczne można otrzymać już na początku działalności, najczęściej jednak wiąże się to z wkładem własnym min. 20-30% lub bardzo często z poręczeniem przez dłużej działającą firmę. Na start warto rozważyć leasing online, szczególnie gdy kwota zakupu nie przekracza 25-30 tys. zł netto.

Zorganizowaliśmy finansowanie pożyczką na zakup nowego lasera za około 200 tys zł. Firma powstała tydzień wcześniej a właściciel nie miał doświadczenia w branży beauty. Miał natomiast partnerkę, która prowadziła salon urody z obrotami powyżej 100 tys. zł rocznie. Laser miał zostać umieszczony w jej lokalu a klientami mieli zostać jej klienci. Celem otwarcia nowej firmy było tak naprawdę nieprzekroczenie rocznego obrotu 200 tys. zł, co skutkowałoby koniecznością rejestracji jako płatnik VAT. Wtedy salon musiałby podnieść ceny usług o VAT. Właściciel nowej firmy nie posiadał żadnego majątku, a właścicielka salonu miała mieszkanie z kredytem. Mimo to udało się zorganizować finansowanie pożyczką leasingową przy wkładzie własnym 30%.

Wygodny leasing online do 100 000 zł netto

Bardzo wygodną metodą finansowania urządzeń kosmetycznych jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane do 100 000 zł netto, w tym:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów
  • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing.

Bez weksla.

Bez dodatkowych kosztów, prowizji etc.

Bez długiego czekania na ofertę czy decyzję.

Bez dokumentów.

Już od 1 dnia działalności.

Jeśli chcesz sprawdzić warunki leasingu online wejdź w link poniżej:

WEŹ LEASING TERAZ >>

W drugim kroku skonfigurujesz warunki leasingu i poznasz koszty.

.

Zwykły leasing urządzeń kosmetycznych

Jeśli kupujesz urządzenia powyżej 100 000 zł lub po prostu preferujesz leasing załatwiany tradycyjnie to również mamy taki w ofercie.

W tym leasingu przedstawiasz (w zależności od procedury oceny):

  • fv pro formę na sprzęt i specyfikację techniczną urządzeń,
  • wypełniony wniosek leasingowy ,
  • dokumenty finansowe za poprzedni i bieżący rok (w procedurze zwykłej),
  • informacje o prowadzonej działalności i celu zakupu.

.

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrego leasingu na wyposażenie gabinetu kosmetycznego? Wypełnij formularz na dole strony (zwykle odpowiadamy tego samego dnia roboczego), napisz maila lub zadzwoń.

Nasza oferta:

Leasing urządzeń

Leasing maszyn

Leasing online

Leasing auta

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing wyposażenia kliniki stomatologii za 1,6 mln zł (case study)

Leasing sprzętu medycznego

Leasing mebli

Leasing sprzętu IT

Poprzedni post

Leasing na koniec roku, leasing last minute

Następny post

Leasing na maszyny czyszczące i urządzenia sprzątające