Leasing automatyki. Leasing nie dotyczy tylko pojazdów, maszyn produkcyjnych czy sprzętu IT. Zdarzają się również leasingi na przedmioty znacznie „trudniejsze”. Jeden z naszych klientów zapytał o leasing systemu automatyzacji budynkowej, systemu alarmowego, systemu monitoringu i rozdzielnicy za ponad 180 000 zł netto. A my podjęliśmy wyzwanie.

Leasing automatyzacji budynkowej

.

Leasing automatyki budynkowej – case study

Na zakup składało się mnóstwo elektroniki – panele, czujniki, sygnalizatory, moduły sterowania, regulatory oświetlenia, przekaźniki, zasilacze, kamery, adaptery, wentylatory i wiele innych.

Sprzęt fabrycznie nowy i drogi. Z punktu widzenia firmy leasingowej bezwartościowy na rynku wtórnym. Dlatego ocena opierała się głównie na wynikach finansowych leasingobiorcy.

.

O leasingobiorcy automatyki

W tym przypadku leasingobiorcą była spółka zoo działająca od 2 lat na rynku, czyli relatywnie krótko. W ostatnim zamkniętym roku obrachunkowym wygenerowała ponad 3 miliony zł przychodu i prawie 0,5 miliona zł zysku. W roku bieżącym po 6 miesiącach osiągnęła 1,9 miliona zł przychodu i prawie 200 tys. zł zysku. Dotychczas nie korzystała z kredytów ani leasingów. Sprzęt miał zostać zainstalowany w hali klienta.

Klientowi zależało na leasingu operacyjnym z umiarkowanym wkładem własnym i na jak najkrótszy okres czasu. Zgodnie z KŚT tego typu systemy amortyzują się 10% rocznie. To wymusza zastosowanie leasingu na minimum 48 miesięcy z 25% wykupem. Jest to najniższy możliwy wykup po 4 latach.

.

Leasing automatyki – nasze działania i rezultaty

Gdy poznaliśmy już sytuację firmy i oczekiwania co do leasingu, dokonaliśmy selekcji leasingodawców pod kątem przedmiotów i krótkiego stażu działalności firmy. Wskazaliśmy dwóch, gdzie naszym zdaniem szanse na leasing były najwyższe.

Poinformowaliśmy klienta, że jeśli uda się zorganizować leasing to minimalny wkład własny wyniesie prawdopodobnie 20%. Skompletowaliśmy dokumenty i złożyliśmy wniosek do oceny u jednego leasingodawcy, drugiego pozostawiając w rezerwie. Wnioskowaliśmy o leasing z 10% wpłaty.

Uzyskaliśmy zgodę na leasing za pierwszym podejściem. Zgodnie z naszymi przewidywaniami analityk zgodził się na min. 20% wkładu własnego. Dla klienta ten poziom był akceptowalny. Koszty leasingu wyniosły 118%.

To więcej, niż przy leasingu samochodów. Należy jednak pamiętać, że przedmiot leasingu był praktycznie niewindykowalny a wysoki wykup generował odsetki do końca umowy. Klient był zadowolony z otrzymanych warunków leasingu. Dodał też, że koszt odsetek leasingowych jest i tak niższy od inflacji. Zawarliśmy umowę i wyleasingowaliśmy całe zamówienie klienta.

Warto wiedzieć, że przy leasingu automatyzacji budynkowej, monitoringu czy alarmu finansowaniem nie są objęte okablowanie i inne elementy na stałe związane z budynkiem. Wyleasingujesz je tylko wtedy, gdy zostaną „ukryte” w cenie pozostałych przedmiotów leasingu i nie wystąpią na fakturze/zamówieniu jako osobna pozycja kosztowa.

.

Leasing monitoringu online

Jeśli szukasz leasingu na monitoring może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing w Grenke załatwiany przez internet.

 • 3000 – 200 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 200 000+ zł netto z dokumentami finansowymi. Możliwy leasing na kwoty powyżej 500.000 zł netto.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu mebli i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING

Uwaga! Powyższa oferta nie jest wpisem sponsorowanym. Po prostu uważamy ofertę Grenke za korzystną dla leasingobiorców. Natomiast wpis zawiera linki afiliacyjne, czyli otrzymamy wynagrodzenie za zrealizowane przez Was leasingi. Z góry dziękujemy!

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Oferta Leason

Szukasz leasingu na automatyzację lub inny nietypowy przedmiot? Koniecznie sprawdź u nas:

leasing maszyn >>

leasing samochodów >>

leasing urządzeń >>

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing klimatyzacji

Leasing fotowoltaiki

Leasing wyposażenia biurowego

Leasing na wyposażenie domu lub mieszkania

  5/5 - (3 votes)

  Poprzedni post

  Jak dostać leasing krok po kroku?

  Następny post

  Leasing na wyposażenie magazynu