Auto w leasingu a wyjazd zagranicę
5 (100%) 7 vote[s]

Czy potrzebujesz zgody firmy leasingowej, żeby wyjechać leasingowanym samochodem zagranicę?

 

Przepisy stanowią, że tak. Są to jednak przepisy „martwe”. Jeśli planujesz podróże zagraniczne – możesz poprosić swojego leasingodawcę o stosowne upoważnienie zaraz po odbiorze samochodu. Wydawane jest najczęściej nieodpłatnie (niekiedy za niewielką opłatą) na cały okres trwania leasingu. Większość firm leasingowych nie przywiązuje wagi do wydawania takich pozwoleń.

 

W niektórych krajach wymagana jest Zielona Karta.  Ubezpieczyciel zwykle wydaje ją nieodpłatnie.

 

Warto też pamiętać o ubezpieczeniu na czas wyjazdu zagranicznego dla siebie i swojej rodziny. Dla czytelników naszego bloga przygotowaliśmy 10% rabat z kodem 50355 na tego typu ubezpiecznie w AXA Multitravel.

 

Jeśli masz zamiar leasingować auto sprawdź naszą ofertę >>

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś/aś poinformowany/a, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Leason - Wygodny Leasing, os. Szkolne 1/13, 31-975 Kraków, NIP: 7692008486.


Comments are closed.

Top