Ubezpieczenie GAP może mieć liczne wykluczenia oraz niskie limity wypłat. Jeśli leasingujesz nowy samochód warto sprawdzić jakie.

Ubezpieczenie GAP cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w trakcie leasingu nowych samochodów. We wpisie Ubezpieczenie GAP w leasingu -co to jest i czy warto opisaliśmy czym jest GAP, jakie są jego warianty i kiedy warto je zastosować oraz ile orientacyjnie kosztują.

Zobacz nasz najnowszy film o ubezpieczeniu GAP i zasubskrybuj nasz kanał na YouTube:

W tym wpisie skupimy się na górnych granicach odszkodowań oraz wyłączeniach z ubezpieczenia.

Limity wypłat z GAP i maksymalne dopuszczalne wartości auta są istotne dla przyszłych użytkowników drogich samochodów, na przykład planujących leasing BMW.

1

Ubezpieczenie GAP – limity wypłat

Większość ubezpieczeń GAP chroni na maksymalną kwotę 150 000 – 200 000 zł. Tzn. maksymalnie taką kwotę możesz otrzymać w ramach tego ubezpieczenia. Jeśli kwota ta jest niewystarczająca niektóre GAPy zawierają wyższą sumę ubezpieczenia do 250 000 zł, jedna z ofert nawet do 400 000 zł. Jeśli potrzebujesz ochrony wyższej od standardowej – poinformuj nas o tym w trakcie składania zapytania ofertowego.

Maksymalna cena samochodu do GAP

Bardzo ważne zagadnienie przy leasingu samochodów premium i luksusowych. Zdecydowana większość leasingodawców może zaproponować ubezpieczenie GAP, gdy cena auta nie przekracza 500 000 zł lub 600 000 zł (netto lub brutto w zależności od jakiej wartości chcesz ubezpieczyć). Jeden z leasingodawców ma wyższy limit – do 1 000 000 zł. Dwóch w ogóle nie ma limitu maksymalnej ceny samochodu. Nadal jednak obowiązują w nich wspomniane wcześniej limity wypłat.

1

Ubezpieczenie GAP – najczęstsze wykluczenia

Firmy leasingowe oferują GAP różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Firmy ubezpieczeniowe stosują różne wyłączenia odpowiedzialności od powstałych szkód. Do często spotykanych wykluczeń należą:

 • Rodzaj pojazdu – np. autobusy, do nauki jazdy, do przewozu osób, do przesyłek kurierskich, do wypożyczalni, uprzywilejowane i pojazdy specjalne, wyścigowe, motocykle i zabytkowe.
 • Wiek pojazdu powyżej 10 lat.
 • Próby samobójcze, samobójstwa, jazda pod wpływem alkoholu, narkotyków czy środków odurzających.
 • Katastrofy naturalne (definicja par. 3.1 ppt 2).
 • Szkody powstałe na skutek wojny, rozruchów społecznych, uczestnictwa w zamieszkach czy przestępstwie, aktów terroryzmu.
 • Kierujący pojazdem nie posiadał wymaganych uprawnień (prawo jazdy lub dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym lub dowód ubezpieczenia OC).
 • Uprawianie pojazdem sportów motorowych: rajdów, treningów sportowych czy wyścigów.
 • Odmowa wypłaty odszkodowania z polisy AC przez ubezpieczyciela „pierwotnego” lub brak polisy AC w dniu powstania szkody.
 • Brak aktualnych badań technicznych pojazdu.
 • Umyślne spowodowanie szkody.
 • Kradzież auta gdy kluczyki lub dokumenty były w środku lub gdy kradzieży dokonała osoba mająca legalny dostęp do kluczyków.
 • Szkoda całkowita powstała poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.
 • Pojazd był w chwili szkody oddany w krótkoterminowy najem, dzierżawę lub użyczenie do 6 miesięcy.
 • Użytkowanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem, niewłaściwe przewożenie ładunku lub bagażu, niewłaściwy załadunek.

Decydując się na leasing auta możesz skorzystać z ubezpieczenia GAP leasingodawcy lub nie korzystać z niego wcale. Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanych warunków leasingu auta, ale nie z warunków GAP skontaktuj się z nami – przedstawimy ofertę innego leasingodawcy na zbliżonym lub lepszym poziomie cenowym z uwzględnieniem Twoich oczekiwań co do GAP.

Dysponujemy także ofertą samego ubezpieczenia GAP. U nas kupisz GAP do 4 miesięcy po zawarciu umowy leasingu, z naliczonym rabatem 5%.  Wystarczy kliknąć:

kupuje gap

Powyższy link jest linkiem afiliacyjnym. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

kupuje gap

Leasing samochodów >>

Ubezpieczenia GAP >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Ubezpieczenie GAP na maszynę

  4.9/5 - (24 votes)

  Poprzedni post

  Leasing bez BIK – jak go uzyskać i ile kosztuje?

  Następny post

  Finansowanie stron www i sklepów internetowych pożyczką leasingową online