Ubezpieczenie GAP może mieć liczne wykluczenia oraz niskie limity wypłat. Jeśli leasingujesz nowy samochód warto sprawdzić jakie.

Ubezpieczenie GAP cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie w trakcie leasingu nowych samochodów. We wpisie Ubezpieczenie GAP w leasingu -co to jest i czy warto opisaliśmy czym jest GAP, jakie są jego warianty i kiedy warto je zastosować oraz ile orientacyjnie kosztują.

Zobacz nasz najnowszy film o ubezpieczeniu GAP i zasubskrybuj nasz kanał na YouTube:

W tym wpisie skupimy się na górnych granicach odszkodowań oraz wyłączeniach z ubezpieczenia.

Limity wypłat z GAP i maksymalne dopuszczalne wartości auta są istotne dla przyszłych użytkowników drogich samochodów, na przykład planujących leasing BMW.

Ubezpieczenie GAP – limity wypłat

Większość ubezpieczeń GAP chroni na maksymalną kwotę 150 000 zł. Tzn. maksymalnie taką kwotę możesz otrzymać w ramach tego ubezpieczenia. Jeśli kwota ta jest niewystarczająca niektóre GAPy zawierają wyższą sumę ubezpieczenia do 250 000 zł, jedna z ofert nawet do 400 000 zł. Jeśli potrzebujesz ochrony wyższej od standardowej – poinformuj nas o tym w trakcie składania zapytania ofertowego.

Maksymalna cena samochodu do GAP

Bardzo ważne zagadnienie przy leasingu samochodów premium i luksusowych. Zdecydowana większość leasingodawców może zaproponować ubezpieczenie GAP, gdy cena auta nie przekracza 500 000 zł lub 600 000 zł (netto lub brutto w zależności od jakiej wartości chcesz ubezpieczyć). Jeden z leasingodawców ma wyższy limit – do 1 000 000 zł. Dwóch w ogóle nie ma limitu maksymalnej ceny samochodu. Nadal jednak obowiązują w nich wspomniane wcześniej limity wypłat.

Ubezpieczenie GAP – najczęstsze wykluczenia

Firmy leasingowe oferują GAP różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Firmy ubezpieczeniowe stosują różne wyłączenia odpowiedzialności od powstałych szkód. Do często spotykanych wykluczeń należą:

 • Rodzaj pojazdu – np. autobusy, do nauki jazdy, do przewozu osób, do przesyłek kurierskich, do wypożyczalni, uprzywilejowane i pojazdy specjalne, wyścigowe, motocykle i zabytkowe.
 • Wiek pojazdu powyżej 10 lat.
 • Próby samobójcze, samobójstwa, jazda pod wpływem alkoholu, narkotyków czy środków odurzających.
 • Katastrofy naturalne (definicja par. 3.1 ppt 2).
 • Szkody powstałe na skutek wojny, rozruchów społecznych, uczestnictwa w zamieszkach czy przestępstwie, aktów terroryzmu.
 • Kierujący pojazdem nie posiadał wymaganych uprawnień (prawo jazdy lub dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym lub dowód ubezpieczenia OC).
 • Uprawianie pojazdem sportów motorowych: rajdów, treningów sportowych czy wyścigów.
 • Odmowa wypłaty odszkodowania z polisy AC przez ubezpieczyciela „pierwotnego” lub brak polisy AC w dniu powstania szkody.
 • Brak aktualnych badań technicznych pojazdu.
 • Umyślne spowodowanie szkody.
 • Kradzież auta gdy kluczyki lub dokumenty były w środku lub gdy kradzieży dokonała osoba mająca legalny dostęp do kluczyków.
 • Szkoda całkowita powstała poza Europejskim Obszarem Gospodarczym.
 • Pojazd był w chwili szkody oddany w krótkoterminowy najem, dzierżawę lub użyczenie do 6 miesięcy.
 • Użytkowanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem, niewłaściwe przewożenie ładunku lub bagażu, niewłaściwy załadunek.

Decydując się na leasing auta możesz skorzystać z ubezpieczenia GAP leasingodawcy lub nie korzystać z niego wcale. Jeśli jesteś zadowolony z otrzymanych warunków leasingu auta, ale nie z warunków GAP skontaktuj się z nami – przedstawimy ofertę innego leasingodawcy na zbliżonym lub lepszym poziomie cenowym z uwzględnieniem Twoich oczekiwań co do GAP.

Dysponujemy także ofertą samego ubezpieczenia GAP. U nas kupisz GAP do 4 miesięcy po zawarciu umowy leasingu, z naliczonym rabatem 5%.  Wystarczy kliknąć:

kupuje gap

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

kupuje gap

Leasing samochodów >>

Ubezpieczenia GAP >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Ubezpieczenie GAP na maszynę

  4.9/5 - (24 votes)

  Poprzedni post

  Leasing wyposażenia gastronomii

  Następny post

  Finansowanie stron www i sklepów internetowych pożyczką leasingową online