Jak zrealizowaliśmy pożyczkę leasingową na lakiernię?

Zakup lakierni i linii do klejenia objęty był dotacją unijną 50%. Wartość projektu wyniosła ok. 3 mln zł. Klient jest producentem drzwi i działa na rynku od wielu lat.

Są wnioski, które przechodzą sprawnie i bezproblemowo bez względu na kwotę. Tutaj mieliśmy taki właśnie wniosek. Konkretnie chodziło o pożyczkę leasingową na zakup nowej lakierni oraz linii do klejenia drzwiowego składającej się z piły do forniru, pras oraz odpylacza. Klient zakładał 20% wkładu własnego i spłatę w 3 lata. 50% dotacji miało pójść na spłatę pożyczki (cesja na rzecz pożyczkodawcy).

Leasing lakierni – potencjał inwestycji

Zważywszy na skalę działalności była to duża inwestycja. Na szczęście firma miała dobre wyniki finansowe, systematycznie zwiększała sprzedaż (w tym również w I półroczu 2020r) i zyski. Przedmioty były zgodne z dotychczasową działalnością klienta. Pomogła też dobra historia spłat w jednej z firm leasingowych, w której 1,5 roku wcześniej zorganizowaliśmy mu finansowanie na duże centrum obróbcze. W tym miejscu warto wspomnieć, że klient trafił do nas po tym, gdy 2 firmy leasingowe odmówiły mu finansowania na centrum obróbcze. Z nami otrzymał pożyczkę leasingową na lakiernię już przy pierwszym podejściu i w ten sposób rozpoczęliśmy współpracę.

Ocena wniosku trwała dość długo, ok. 4 tygodni. Wynikało to głównie z okresu urlopowego pożyczkodawcy. Klient otrzymał finansowanie, udało się także odroczyć zapłatę VAT do 3 miesiąca. Dzięki temu firma ma czas rozliczyć VAT ze skarbówką i otrzymać zwrot na konto. W efekcie zakupu firma rozszerzy działalność i wprowadzi innowacyjne produkty do swojej oferty.1

Szukasz finansowania na maszynę?

Sprawdź naszą ofertę:

Może cię zainteresować:

Poprzedni post

Leasing dla firm na ryczałcie

Następny post

Leasing linii do pasteryzacji i filtracji koncentratu soku jabłkowego [case study]