Zakup lakierni i linii do klejenia objęty był dotacją unijną 50%. Wartość projektu wyniosła ok. 3 mln zł. Klient jest producentem drzwi i działa na rynku od wielu lat.

Są wnioski, które przechodzą sprawnie i bezproblemowo bez względu na kwotę. Tutaj mieliśmy taki właśnie wniosek. Konkretnie chodziło o pożyczkę leasingową na zakup nowej lakierni oraz linii do klejenia drzwiowego składającej się z piły do forniru, pras oraz odpylacza . Klient zakładał 20% wkładu własnego i spłatę w 3 lata. 50% dotacji miało pójść na spłatę pożyczki (cesja na rzecz pożyczkodawcy).

Zważywszy na skalę działalności była to duża inwestycja. Na szczęście firma miała dobre wyniki finansowe, systematycznie zwiększała sprzedaż (w tym również w I półroczu 2020r) i zyski. Przedmioty były zgodne z dotychczasową działalnością klienta. Pomogła też dobra historia spłat w jednej z firm leasingowych, w której 1,5 roku wcześniej zorganizowaliśmy mu finansowanie na duże centrum obróbcze. W tym miejscu warto wspomnieć, że klient trafił do nas po tym, gdy 2 firmy leasingowe odmówiły mu finansowania na centrum obróbcze. Z nami dostał leasing już przy pierwszym podejściu i w ten sposób rozpoczęliśmy współpracę.

Ocena wniosku trwała dość długo, ok. 4 tygodni. Wynikało to głównie z okresu urlopowego pożyczkodawcy. Klient otrzymał finansowanie, udało się także odroczyć zapłatę VAT do 3 miesiąca. Dzięki temu firma ma czas rozliczyć VAT ze skarbówką i otrzymać zwrot na konto. W efekcie zakupu firma rozszerzy działalność i wprowadzi innowacyjne produkty do swojej oferty.

1

1

Szukasz finansowania na maszynę?

Sprawdź naszą ofertę:

leasing maszyn

pożyczka leasingowa dla projektów z dofinansowanie unijnym

1

Może cię zainteresować:

leasing maszyn stolarskich – zasady i możliwości

leasing maszyn do drewna – jakie możesz napotkać trudności?

leasing używanej piły panelowej (case study)

Poprzedni post

Leasing dla firm na ryczałcie

Następny post

Leasing linii do pasteryzacji i filtracji koncentratu soku jabłkowego [case study]