Poniżej opisujemy finansowanie pożyczką leasingową na lakiernię i linię do klejenia za 3 mln zł dla jednego z naszych klientów.

pożyczka na lakiernię i linię do klejenia

1

Jak zrealizowaliśmy finansowanie na lakiernię i linię do klejenia? To nie był leasing.

Zakup lakierni i linii do klejenia objęty był dotacją unijną 50%. Wartość projektu wyniosła ok. 3 mln zł. Klient jest producentem drzwi i działa na rynku od wielu lat. Leasing lakierni nie wchodził w grę, w projekcie z dotacją to musiała być pożyczka leasingowa.

Są wnioski, które przechodzą sprawnie i bezproblemowo bez względu na kwotę. Tutaj mieliśmy taki właśnie wniosek. Konkretnie chodziło o pożyczkę leasingową na zakup nowej lakierni oraz linii do klejenia drzwiowego składającej się z piły do forniru, pras oraz odpylacza. Klient zakładał 20% wkładu własnego i spłatę w 3 lata. 50% dotacji miało pójść na spłatę pożyczki (cesja na rzecz pożyczkodawcy).

1

Finansowanie lakierni i linii do klejenia – potencjał inwestycji

Zważywszy na skalę działalności była to duża inwestycja. Na szczęście firma miała dobre wyniki finansowe, systematycznie zwiększała sprzedaż (w tym również w I półroczu 2020r) i zyski. Przedmioty były zgodne z dotychczasową działalnością klienta. Pomogła też dobra historia spłat w jednej z firm leasingowych, w której 1,5 roku wcześniej zorganizowaliśmy mu finansowanie na duże centrum obróbcze.

W tym miejscu warto wspomnieć, że klient trafił do nas po tym, gdy 2 firmy leasingowe odmówiły mu finansowania na centrum obróbcze. Z nami otrzymał finansowanie na centrum obróbcze już przy pierwszym podejściu i w ten sposób rozpoczęliśmy współpracę. A potem zorganizowaliśmy pożyczkę leasingową na lakiernię i linię do klejenia.

Ocena wniosku trwała dość długo, bo około 4 tygodni. Wynikało to głównie z okresu urlopowego pożyczkodawcy. Klient otrzymał finansowanie, udało się także odroczyć zapłatę VAT do 3 miesiąca. Dzięki temu firma miała czas rozliczyć VAT ze skarbówką i otrzymać zwrot na konto. W efekcie zakupu firma rozszerzyła działalność i wprowadziła innowacyjne produkty do swojej oferty.1

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty finansowania na maszyny? Sprawdź u nas:

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

Leasing samochodów >>

Pożyczka leasingowa >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

    5/5 - (8 votes)

    Poprzedni post

    Leasing przedmiotu o zaniżonej wartości

    Następny post

    Leasing linii do pasteryzacji i filtracji koncentratu soku jabłkowego za 1,2 mln zł[case study]