Leasing bez podpisu żony lub męża. Standardowym zabezpieczeniem leasingu jest weksel wraz z deklaracją wekslową. Jeśli prowadzisz firmę w formie jednoosobowej działalności lub spółki cywilnej i chcesz zawrzeć umowę leasingu, to żona lub mąż poręczają ją swoim podpisem na wekslu i deklaracji wekslowej. Co w sytuacji gdy żona lub mąż nie chce złożyć podpisu?

leasing bez podpisu męża

.

Leasing bez podpisu żony lub męża

Od kogo firmy leasingowe wymagają poręczeń małżonków?

Prowadząc firmę jednoosobową odpowiadasz całym swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania firmy. Podobnie wspólnicy spółek cywilnych. Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim i macie wspólność majątkową żona lub mąż również odpowiada majątkiem za zobowiązania Twojej firmy. Z tego powodu leasingodawcy oczekują od małżonków podpisu na wekslu i deklaracji wekslowej (tzw. poręczenia).

Możesz zawrzeć umowę leasingu bez podpisu żony lub męża jeśli ustanowiliście rozdzielność majątkową (intercyzę) potwierdzoną aktem notarialnym. W takim wypadku powinieneś dołączyć kopię tego aktu do dokumentacji leasingowej. Firmy leasingowe odstępują wtedy od podpisu małżonków, chyba, że rozdzielność została ustanowiona krótko przed podpisaniem umowy leasingu.

.

Nie masz rozdzielności a małżonka nie chce podpisać weksla? Leasing bez podpisu żony

W naszej ofercie mamy leasingodawców, którzy do pewnej kwoty leasingu (zwykle 100-150 tys. zł) nie wymagają podpisu żony lub męża. Jeśli przedmiot leasingu jest przedmiotem typowym i łatwym do sprzedaży na rynku wtórnym (np. samochód osobowy, koparko-ładowarka czy typowa maszyna poligraficzna lub maszyna stolarska). Zdarza nam się też organizować leasingi bez podpisu małżonków na przedmioty trudnozbywalne.

Pomogliśmy w ten sposób producentowi mebli, który prowadził jednoosobową działalność gospodarczą i był w trakcie rozwodu z żoną. Nie było szans na szybkie zakończenie rozwodu a małżonkowie mieli wspólność majątkową. Żona nie chciała podpisać weksla.

Przedsiębiorca potrzebował kupić 2 maszyny stolarskie za 57 000 zł netto, żeby zwiększyć moce produkcyjne firmy. Nie miał środków za zakup za gotówkę. Zorganizowaliśmy mu leasing bez podpisu żony co rozwiązało jego problem z produkcją.

Przy kwotach do 100 000 zł sprawa jest więc prosta. Jeśli chcesz realizować inwestycję znacznie przekraczająca 100 000 zł netto i wiesz, że żona lub mąż nie zgodzi się na podpis możesz jeszcze ubiegać się o udzielenie leasingu bez zabezpieczenia wekslowego. Możemy Ci w tym pomóc. W takich sytuacjach często dobrym argumentem jest wyższy wkład własny do leasingu, np. 20-30%.

Dla samochodów osobowych mamy też leasingodawcę, który nie wymaga podpisu żony/męża, niezależnie od kwoty zakupu auta. Powinien to być nowy samochód.

Oferujemy także leasing online na drobne przedmioty do 100 000 zł, w którym nie potrzeba podpisu małżonki/-ka.

.

Leasing bez podpisu małżonka na specjalną okazję

Zdarzają się wyjątkowe sytuacje, gdy np. chcemy sprezentować małżonkowi/-ce quada czy samochód z okazji urodzin, rocznicy lub innej okazji. W tej sytuacji leasing bez podpisu małżonka pozwala zachować całą sprawę w tajemnicy i zrobić miłą niespodziankę.

Oczywiście pod warunkiem, że firma jest na ciebie, a nie żonę lub męża. Bowiem właściciel firmy jednoosobowej zawsze musi podpisać umowę osobiście. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz notarialne pełnomocnictwo z wyszczególnieniem, że możesz także zaciągać zobowiązania leasingowe w imieniu właściciela firmy (małżonka/-ki).

Jeśli nie masz takiego pełnomocnictwa – dokumenty podpisze małżonek/-ka

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Jakie są zabezpieczenia umowy leasingu?

Leasing w działalności jednoosobowej

4.2/5 - (11 votes)

Poprzedni post

Leasing na maszyny do lodów

Następny post

Leasing nieruchomości w Polsce – jak działa?