Minimalna wartość do leasingu jest mniejsza, niż myślisz 🙂 – wynosi 500 zł netto. Interesuje cię leasing przedmiotu za kilkanaście lub kilka tysięcy złotych? W przeszłości było to trudne. Aktualnie coraz łatwiej zorganizować leasing na mała kwotę.

minimalna cena do leasingu

.

Minimalna wartość do leasingu

Leasingodawcy często określają minimalne kwoty leasingu. Zwykle są to kwoty od 15-20 tysięcy złotych netto w górę. Część z nich akceptuje jednak niższe wartości, szczególnie przy leasingu sprzętu IT, leasingu mebli czy urządzeń gastronomicznych.

W zwykłym leasingu dla komputerów najniższa możliwa wartość przedmiotu leasingu wynosi 1500 zł netto. Przy pozostałych przedmiotach min. 3 000 zł netto.

W leasingu online od 500 zł netto niezależnie od przedmiotu leasingu. W tym leasingu wraz ze wzrostem zamówienia spadają koszty leasingu, a najkorzystniej wychodzą powyżej 30-40 tys zł netto.

Ponadto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing załatwiany przez internet w Grenke.

 • 3000 – 200 000 zł netto bez dokumentów finansowych
 • 200 000+ zł netto z dokumentami finansowymi.
 • wkład własny od 0%
 • Czas spłaty do 5 lat

Aby sprawdzić warunki leasingu i złożyć wniosek leasingowy klikasz w link: WEŹ LEASING W GRENKE

Uwaga – linki prowadzące do leasingu online są linkami afiliacyjnymi. Nie namawiam Cię do korzystania z usługi, która nie jest Ci potrzebna. Jeżeli jednak uznasz, że ta forma finansowania ma sens i zechcesz skorzystać z oferty leasingu za pośrednictwem naszego bloga, będę Ci bardzo wdzięczny. Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nas szansa na pozyskanie środków na dalszy rozwój bloga. Dlatego serdecznie dziękuję jeśli uznasz, że warto to zrobić.

Wcześniej przygotuj fakturę pro forma lub zamówienie od dostawcy wskazujące na przedmiot leasingu.

.

Czy leasing na małą kwotę się opłaca?

To zależy od sytuacji. Jeśli nie masz środków na zakup albo wolisz przeznaczyć je na coś innego – leasing będzie wygodną, szybką i relatywnie tanią formą finansowania.

Przy niskich kwotach marża jest wyższa od zwykle stosowanej, choć na przestrzeni kilku ostatnich lat marże znacznie spadły. W efekcie końcowym procentowo leasing np. 1 komputera będzie kosztowny. Nadal jednak są to nieduże kwoty w ujęciu nominalnym.

Jeżeli nie chcesz jednorazowo ponosić wysokiego wydatku leasing może być rozsądnym rozwiązaniem, zwłaszcza że komputery można finansować nawet w 100% wartości (czyli bez wkładu własnego).

Przy leasingu na małe kwoty leasingobiorcy decydują się zwykle na jak najkrótsze czasy spłaty, bowiem raty leasingu są niskie. Minimalny czas spłaty leasingu operacyjnego wynosi:

Minimalny czas leasingu zależy od stawki amortyzacji przedmiotu leasingu. Im niższa stawka, tym dłuższy minimalny czas leasingu.

W pożyczce leasingowej oraz w leasingu finansowym możliwe są krótsze okresy spłaty.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Mikroleasing czyli leasing drobnego sprzętu

[boc_divider divider_color=”#eeeeee”]

  5/5 - (5 votes)

  Poprzedni post

  Czy firma zarejestrowana zagranicą może dostać leasing w Polsce?

  Następny post

  Ponowny leasing po wykupie przedmiotu z leasingu