Coraz więcej Polaków prowadzi firmy zarejestrowane zagranicą. Do najpopularniejszych krajów należą Wielka Brytania, Niemcy i Czechy. Przeważnie o decyzji rejestracji firmy zagranicą decydują względy podatkowe oraz mniej obowiązków administracyjnych. Wg Onet.pl w Wielkiej Brytanii jest co najmniej 40 tys. firm zarejestrowanych przez Polaków. Wśród nich wiele prowadzą osoby mieszkające na stałe w Polsce.

Czy taka firma może dostać leasing w Polsce?

Niestety nie. Firmy leasingowe działające w Polsce mogą finansować wyłącznie firmy zarejestrowane w Polsce. Firmy zarejestrowane zagranicą mogą otrzymać leasing, jeśli zarejestrują oddział w naszym kraju.

Przeważnie o możliwość leasingu pytają freelancerzy np. informatycy, konsultanci, kompozytorzy, copywriterzy, którzy do działalności nie potrzebują biura czy stacjonarnego punktu sprzedaży i zdecydowali się przenieść firmę zagranicę. Zwykle interesuje ich leasing samochodu.

Leasing na firmę w Czechach

Jeśli prowadzisz działalność np. w Czechach, możesz zwrócić się o leasing do firmy leasingowej tam działającej. Dla samochodów oznacza to jazdę na zagranicznych tablicach rejestracyjnych przez czas trwania leasingu.

Alternatywnie jeśli bliska Ci osoba prowadzi działalność w Polsce możemy zorganizować leasing samochodu na jej firmę wraz ze zgodą na użytkowanie samochodu przez osoby trzecie i podnajem. Następnie wynajmiesz samochód za wysokość raty zbliżoną do raty leasingu. Przy czym wykup z leasingu na preferencyjnych warunkach zarezerwowany będzie dla leasingobiorcy.

Otrzymaliśmy ciekawe zapytanie od informatyka, który ma zarejestrowaną działalność w Polsce z dużymi dochodami, oraz firmę w Czechach z małymi obrotami. Chciał kupić auto o wartości ok 0,5 mln zł na czeską firmę, ale tamtejsi leaisngodawcy odmówili z powodu zbyt małej skali działalności. Pytał, czy istnieje możliwość leasingu przez polskiego leasingodawcę na czeską firmę, z poręczeniem swojej polskiej działalności. Odpowiedź brzmi nie. Możliwy jest leasing na polską firmę a potem można wynająć auto firmie z Czech.

Oferta na leasing auta

Poprzedni post

Kiedy potrzebna jest wycena do leasingu?

Następny post

Jaka jest minimalna wartość do leasingu?