Wielu Polaków prowadzi firma zarejestrowaną zagranicą i interesuje ich leasing. Do najpopularniejszych krajów należą Wielka Brytania, Niemcy i Czechy. Przeważnie o decyzji rejestracji firmy zagranicą decydują względy podatkowe oraz mniej obowiązków administracyjnych. Wg Onet.pl w Wielkiej Brytanii jest co najmniej 40 tys. firm zarejestrowanych przez Polaków. Wśród nich wiele prowadzą osoby mieszkające na stałe w Polsce.

leasing na zagraniczną firmę

Czy firma zarejestrowana zagranicą może dostać leasing w Polsce?

Niestety nie. Firmy leasingowe działające w Polsce mogą finansować wyłącznie firmy zarejestrowane w Polsce. Firmy zarejestrowane zagranicą mogą otrzymać leasing, jeśli zarejestrują oddział w naszym kraju.

Przeważnie o możliwość leasingu pytają freelancerzy np. informatycy, konsultanci, kompozytorzy, copywriterzy, którzy do działalności nie potrzebują biura czy stacjonarnego punktu sprzedaży i zdecydowali się przenieść firmę zagranicę. Zwykle interesuje ich leasing samochodu. Wiemy o jednym wyjątku na polskim rynku leasingowym. Oferują leasing na samochody dla freelancerów polskiego pochodzenia prowadzących działalności zagranicą. Trzeba zaznaczyć, że jest to drogie finansowanie, podobnie oprocentowane do leasingu bez weryfikacji BIK.

Leasing na firmę zagranicą w Czechach

Jeśli prowadzisz działalność np. w Czechach, możesz zwrócić się o leasing do firmy leasingowej tam działającej. Dla samochodów oznacza to jazdę na zagranicznych tablicach rejestracyjnych przez czas trwania leasingu.

Alternatywnie jeśli bliska Ci osoba prowadzi działalność w Polsce możemy zorganizować leasing samochodu na jej firmę wraz ze zgodą na użytkowanie samochodu przez osoby trzecie i podnajem. Następnie wynajmiesz samochód za wysokość raty zbliżoną do raty leasingu. Przy czym wykup z leasingu na preferencyjnych warunkach zarezerwowany będzie dla leasingobiorcy.

Otrzymaliśmy ciekawe zapytanie od informatyka, który ma zarejestrowaną działalność w Polsce z dużymi dochodami, oraz firmę w Czechach z małymi obrotami. Chciał kupić auto o wartości ok 0,5 mln zł na czeską firmę, ale tamtejsi leaisngodawcy odmówili z powodu zbyt małej skali działalności. Pytał, czy istnieje możliwość leasingu przez polskiego leasingodawcę na czeską firmę, z poręczeniem swojej polskiej działalności. Odpowiedź brzmi nie. Możliwy jest leasing na polską firmę a potem można wynająć auto firmie z Czech.

Oferta finansowania Leason

Szukasz dobrego leasingu? Sprawdź u nas:

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing samochodów premium

Jak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Leasing w działalności jednoosobowej

3 sposoby na tani leasing

Poprzedni post

Kiedy potrzebna jest wycena do leasingu?

Następny post

Jaka jest minimalna wartość do leasingu?