Otrzymaliśmy ciekawe zapytanie zapytanie o leasing żurawia wieżowego. Spółka zajmowała się sprzedażą dźwigów wieżowych oraz wynajmem na budowy z operatorem lub bez. Zakupiła nowy żuraw z zagranicy i chciała wyleasingować zwrotnie, żeby mieć środki na zakup kolejnych 2, nieco tańszych żurawi. Pomogliśmy jej uzyskać dobry leasing.

1

Spółka działała na rynku od kilku lat. Zazwyczaj wynajmowała żurawie na budowy w oparciu o kontrakty, co zapewniało jej stabilne przychody. Prowadziła także sprzedaż żurawi. W związku z pozyskaniem nowych kontraktów na wynajem, zakupiła nowy żuraw z własnych środków i sprowadziła go do Polski. Chciała zakupić kolejne 2, tańsze, ale nie miała na tyle wolnych środków. Zarząd postanowił ubiegać się o leasing. W grę wchodził leasing zwrotny na już kupionym żurawiu lub płatność za 2 kolejne bezpośrednio do zagranicznego sprzedawcy.

Ponieważ zakupiony żuraw był nowy i dopiero co nastąpił jego odbiór techniczny prostszym rozwiązaniem był leasing zwrotny. Przygotowaliśmy wniosek i wysłaliśmy do oceny. Zorganizowaliśmy leasing na 5 lat z 10% wkładem własnym, czyli leasingodawca refinansował 90% wartości żurawia. Przelew od leasingodawcy miał trafić bezpośrednio na konto zagranicznego producenta 2 kolejnych dźwigów. Na to rozwiązanie przystał zarówno zarząd spółki, jak i sprzedawca.

1

1

Szukasz leasingu na maszynę?

Sprawdź naszą ofertę leasingu maszyn

1

Wpisy powiązane:

Leasing maszyn budowlanych – zasady i możliwości

Leasing używanej koparki – co trzeba wiedzieć

Leasing używanej wiertnicy z zagranicy (case study)

Leasing samochodów ciężarowych

Poprzedni post

Leasing maszyn leśnych – harwesterów, forwarderów i in.

Następny post

Czy da się odliczyć 2x 150 000 zł od leasingu samochodu?