Otrzymaliśmy ciekawe zapytanie zapytanie o leasing zwrotny żurawia wieżowego o wartości 700 tys. zł netto. Spółka zajmowała się sprzedażą dźwigów wieżowych oraz wynajmem na budowy z operatorem lub bez. Zakupiła nowy żuraw z zagranicy i chciała wyleasingować zwrotnie, żeby mieć środki na zakup kolejnych dwóch, nieco tańszych żurawi. Pomogliśmy jej uzyskać dobry leasing.

leasing zwrotny żurawia wieżowego

Leasing zwrotny żurawia wieżowego

Spółka działała na rynku od kilku lat. Zazwyczaj wynajmowała żurawie na budowy w oparciu o kontrakty, co zapewniało jej stabilne przychody. Była to jej podstawowa działalność. Prowadziła także sprzedaż żurawi wieżowych mając autoryzację jednego z zagranicznych pdorucentów. W związku z pozyskaniem nowych kontraktów na wynajem, zakupiła nowy żuraw z własnych środków i sprowadziła go do Polski. Chciała zakupić kolejne 2, tańsze, ale aktualnie nie miała na tyle wolnych środków. Zarząd postanowił ubiegać się o leasing. W grę wchodził leasing zwrotny na już kupionym żurawiu za 700 tys. zł lub płatność za 2 kolejne żurawie bezpośrednio do zagranicznego sprzedawcy.

Ponieważ zakupiony żuraw był nowy i dopiero co nastąpił jego odbiór techniczny prostszym rozwiązaniem był leasing zwrotny. Przygotowaliśmy dokumenty, rzetelnie opisaliśmy sytuację firmy i jej plany rozwojowe a następnie wysłaliśmy wniosek do oceny. Zorganizowaliśmy leasing zwrotny na 5 lat z 10% wkładem własnym, czyli leasingodawca refinansował 90% wartości żurawia. Przelew od leasingodawcy miał trafić bezpośrednio na konto zagranicznego producenta 2 kolejnych dźwigów. Na to rozwiązanie przystał zarówno zarząd spółki, jak i sprzedawca żurawii. Leasing zapłacił, spółka sprowadziła żurawie i wynajęła na kolejne budowy zwiększając skalę działalności.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz leasingu na maszynę lub inny środek trwały? Sprawdź naszą ofertę:

leasing maszyn

leasing urządzeń i sprzętu

leasing samochodów

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing maszyn budowlanych – zasady i możliwości

Leasing używanej koparki – co trzeba wiedzieć

Leasing zwrotny maszyn dla firm

Leasing używanej wiertnicy z zagranicy za 300 tys. euro(case study)

Leasing samochodów ciężarowych

    5/5 - (7 votes)

    Poprzedni post

    Samochód w rozliczeniu do dilera a leasing

    Następny post

    Czy da się odliczyć 2x 150000zł w leasingu samochodu?