Leasing laptopa to obecnie prosta sprawa. Laptopy sa dziś powszechnie leasingowane niezależnie od branży. W tym krótkim wpisie przybliżymy tematykę leasingu laptopów.

leasing laptopów

Warunki leasingu i kryteria oceny wniosku na leasing laptopa

Przedsiębiorcy wybierają zwykle krótki leasing (od 18 do 36 miesięcy). 18 miesięcy to najkrótszy możliwy czas leasingu operacyjnego i wynika z 30% stawki amortyzacji sprzętu IT. Można też zawrzeć umowę na okres dłuższy, niż 3 lata. Zwykle ma to miejsce przy większych zakupach.

Minimalna cena zakupu w leasingu online (o którym piszemy niżej) wynosi 500 zł netto, w tradycyjnym leasingu urządzeń 1500 zł. Różne firmy leasingowe ustalają różne wysokości kwoty minimalnej. Wielu oferuje leasingi od 15 000 – 20 000 zł netto.  Możesz otrzymać leasing na 100% wartości sprzętu IT.  Jest tak, ponieważ raty leasingu są nieduże, a umowy zawierane są na wyższych marżach, niż w przypadku leasingu aut lub leasingu maszyn o większej wartości jednostkowej.

Ocena następuje najczęściej w procedurach uproszczonych, czyli z niewielką ilością dokumentów i szybkim czasem odpowiedzi.

Firmy leasingowe wyspecjalizowane w leasingu IT oczekują, że obroty firmy (roczna sprzedaż) będą co najmniej 10 razy wyższe od kwoty leasingu. Czyli jeśli chcesz leasing na laptopy za 20 000 zł netto, to twoja sprzedaż za ostatni zamknięty rok powinna wynieść co najmniej 200 000 zł. Duże, komercyjne firmy leasingowe udzielające leasingu na sprzęt komputerowy mają inne kryteria oceny i oczekują najczęściej wkładu własnego min. 10%.

Szybki leasing laptopa online

Nieco inaczej wygląda ocena jeśli chodzi o leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia nowe i używane (bez wyceny) do 100 000 zł netto, w tym:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
  • 30 000 – 100 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz parametry leasingu i masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach.

Możesz także finansować używanego laptopa, co jest niespotykane. Minimalna pierwsza wpłata wynosi 1%.

Jeśli kupujesz sprzęt IT o większych wartościach (powyżej 30 000 zł netto) możesz liczyć na korzystne warunki cenowe leasingu.

Przy mniejszych kwotach suma opłat znacząco odbiega od kosztów leasingu np. samochodu, choć należy pamiętać, że odsetki naliczane sa od niewielkiej kwoty.

Szukasz oferty leasingu na laptopy?

Sprawdź naszą ofertę leasingu urządzeń lub wypełnij poniższy formularz kontaktu.

Jeśli kwota zakupu nie przekracza 20 000 zł netto – koniecznie sprawdź leasing online.

Dlaczego warto sprawdzić ten leasing? Odpowiedź tutaj >> mikroleasing

.

Oferta leasingu Leason

Leasing maszyn

Leasing samochodów

Leasing urządzeń i sprzętu

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing sprzęt IT

Leasing wyposażenia biura i sal konferencyjnych

Leasing mebli

Poprzedni post

Leasing maszyn leśnych – harwesterów, forwarderów i in.

Następny post

Leasing na ploter frezujący dla młodej firmy [case study]