Czy firma z krótką historią działalności może dostać leasing na ploter frezujący o wartości 320 tys. zł netto? Historia naszego klienta pokazuje, że tak.

leasing plotera frezującego

Leasing na ploter frezujący dla młodej firmy

O leasingobiorcy plotera

Klientem była firma prowadzona w formie 1-osobowej działalności gospodarczej. Założona 6 miesięcy wcześniej przez niespełna 30-letniego właściciela. Przed otwarciem działalności właściciel przez wiele lat pracował w tej samej branży (zarówno na produkcji, jak i w dziale sprzedaży). Znał tajniki produkcji, ceny i klientów. Prywatnie był osobą dość majętną (posiadał głównie nieruchomości).

Firma generowała znaczne obroty, ponad 600 tys. zł po 5 miesiącach działalności i wykazywała wysokie zyski. Klient oferował 30% wkład własny do leasingu. Ploter frezujący był nowy i sprzedawał go autoryzowany sprzedawca. Zakup był bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością. Miał przyspieszyć produkcję oraz zwiększyć dokładność.

Ocena wniosku o leasing na ploter frezujący

Mimo to 2 leasingodawców odmówiło udzielenia leasingu wskazując na młody wiek właściciela i krótki czas działalności firmy. Wtedy to sprzedawca maszyny skontaktował nas z nadzieją, że pomożemy z leasingiem. Po zapoznaniu się z sytuacją klienta wskazaliśmy leasingodawcę właściwego do takiego zadania. Ocena wniosku trwała ponad 2 tygodnie. W tym czasie leasingodawca przeprowadził oględziny miejsca prowadzenia działalności klienta i prosił o dodatkowe informacje (np. obroty na rachunku bankowym). Po czym zgodził się udzielić leasingu przy wpłacie 30% na okres 5 lat. Klient i sprzedawca maszyny odetchnęli z ulgą 🙂

Leasing dla nowych firm

W internecie często można spotkać oferty leasingu dla nowych firm, nawet tuz po rozpoczęciu działalności. I rzeczywiście można dostać taki leasing, jeśli dotyczy finansowania samochodu, komputera albo nowej, taniej, typowej maszyny (np. minikoparki). Przy droższych maszynach pojawiają się schody i bardzo często jedyną drogą do uzyskania leasingu jest poręczenie firmy z dłuższą historią.

W powyższym przykładzie mieliśmy kilka argumentów za udzieleniem leasingu: doświadczenie, majątek prywatny, wysoki wkład własny, maszyna z listy preferowanych przez leasingodawcę i dobry początek działalności. Suma tych czynników przedstawiona analitykowi w przystępnej formie pozwoliła na uzyskanie leasingu.

Przy niedużych zakupach  (do 20-25 tys. zł netto) dla młodej firmy polecamy leasing online. Min. wpłata początkowa 1%.

Przy większych prosimy o kontakt indywidualny, formularz kontaktowy znajdziesz na dole strony.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

Leasing samochodów >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing dla nowych firm

Leasing maszyn do obróbki aluminium dla nowej spółki zoo (case study)

Leasing maszyn do obróbki drewna

    3.8/5 - (33 votes)

    Poprzedni post

    Leasing laptopa

    Następny post

    Leasing maszyn do obróbki aluminium dla nowej spółki zoo [case study]