Czy firma z krótką historią działalności może dostać leasing na ploter frezujący o wartości 320 tys. zł netto? Historia naszego klienta pokazuje, że tak.

leasing plotera frezującego

Leasing na ploter frezujący dla młodej firmy

O leasingobiorcy plotera

Klientem była firma prowadzona w formie 1-osobowej działalności gospodarczej. Założona 6 miesięcy wcześniej przez niespełna 30-letniego właściciela. Przed otwarciem działalności właściciel przez wiele lat pracował w tej samej branży (zarówno na produkcji, jak i w dziale sprzedaży). Znał tajniki produkcji, ceny i klientów. Prywatnie był osobą dość majętną (posiadał głównie nieruchomości).

Firma generowała znaczne obroty, ponad 600 tys. zł po 5 miesiącach działalności i wykazywała wysokie zyski. Klient oferował 30% wkład własny do leasingu. Ploter frezujący był nowy i sprzedawał go autoryzowany sprzedawca. Zakup był bezpośrednio związany z prowadzoną działalnością. Miał przyspieszyć produkcję oraz zwiększyć dokładność.

Ocena wniosku o leasing na ploter frezujący

Mimo to 2 leasingodawców odmówiło udzielenia leasingu wskazując na młody wiek właściciela i krótki czas działalności firmy. Wtedy to sprzedawca maszyny skontaktował nas z nadzieją, że pomożemy z leasingiem. Po zapoznaniu się z sytuacją klienta wskazaliśmy leasingodawcę właściwego do takiego zadania. Ocena wniosku trwała ponad 2 tygodnie. W tym czasie leasingodawca przeprowadził oględziny miejsca prowadzenia działalności klienta i prosił o dodatkowe informacje (np. obroty na rachunku bankowym). Po czym zgodził się udzielić leasingu przy wpłacie 30% na okres 5 lat. Klient i sprzedawca maszyny odetchnęli z ulgą 🙂

Leasing dla nowych firm

W internecie często można spotkać oferty leasingu dla nowych firm, nawet tuz po rozpoczęciu działalności. I rzeczywiście można dostać taki leasing, jeśli dotyczy finansowania samochodu, komputera albo nowej, taniej, typowej maszyny (np. minikoparki). Przy droższych maszynach pojawiają się schody i bardzo często jedyną drogą do uzyskania leasingu jest poręczenie firmy z dłuższą historią.

W powyższym przykładzie mieliśmy kilka argumentów za udzieleniem leasingu: doświadczenie, majątek prywatny, wysoki wkład własny, maszyna z listy preferowanych przez leasingodawcę i dobry początek działalności. Suma tych czynników przedstawiona analitykowi w przystępnej formie pozwoliła na uzyskanie leasingu.

Przy niedużych zakupach  (do 20-25 tys. zł netto) dla młodej firmy polecamy leasing online. Min. wpłata początkowa 1%.

Przy większych prosimy o kontakt indywidualny, formularz kontaktowy znajdziesz na dole strony.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

Leasing samochodów >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing dla nowych firm

Leasing maszyn do obróbki aluminium dla nowej spółki zoo (case study)

Leasing maszyn do obróbki drewna

Poprzedni post

Leasing laptopa

Następny post

Leasing maszyn do obróbki aluminium dla nowej spółki zoo [case study]