Leasing ekstrudera i 2 pras, w skrócie modernizacja linii do bieżnikowania opon.

leasing ekstrudera i prasy do bieżnikowania

Leasing ekstrudera i prasy do bieżnikowania

O leasingobiorcy pras

Firma zajmowała się bieżnikowaniem opon – zdzierała stary, zużyty bieżnik z opon i pod ciśnieniem nakładała nowy bieżnik w technologii na gorąco. Przychody przekraczały 10 mln zł rocznie, zysk około 1 mln zł. Firma modernizowała linię i zamierzała wyleasingować ekstruder oraz 2 nowoczesne prasy kupowane na terenie UE, łączny koszt inwestycji wynosił ok. 1,6 mln zł netto.

1

Jak zorganizowaliśmy leasing ekstrudera i pras

Zostaliśmy zaproszeni do złożenia oferty. Klient oczekiwał 20% wpłaty i leasingu na 5 lat, żeby raty były niskie, a linia miała czas na siebie zarobić. Jako jedyni zaproponowaliśmy leasing na 6 lat dla zmniejszenia miesięcznych rat, ale dla celów porównawczych musieliśmy też przedstawić ofertę na 5 lat. Okazało się, że jedna z konkurencyjnych firm leasingowych była tańsza o 1% na sumie opłat.

Maszyny były kupowane w Euro, ale leasing miał być w złotówkach, żeby nie narażać klienta na ryzyko walutowe.

Firmy leasingowe powiązane z bankami stosują przeliczenia po kursach tabelarycznych swojego banku – w zależności od banku spread wynosi od 3 do 5%, tj. 20 do 30 groszy na 1 Euro. My wynegocjowaliśmy dla klienta przeliczenie po kursie sprzedaży NBP. W efekcie klient zaoszczędził ok. 50 000 zł na samym przewalutowaniu i zdecydował się skorzystać z naszej oferty, w leasingu na 6 lat.

Maszyny zotały zakupione w oparciu o umowy trójstronne. Leasingodawcy płacili do sprzedawców zagranicznych – ekstruder kupowaliśmy z Holandii, prasy z Włoch. Płatność do dostawców nastąpiła w transzach (ostatnie 10% po instalacji i rozruchu maszyn w hali klienta).

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Duży leasing – jak go dostać?

Leasing maszyn do obróbki tworzyw sztucznych

Leasing robotów przemysłowych

Leasing wtryskarki z zagarnicy za 2,5 mln zł netto [case study]

Leasing linii do czyszczenia folii za 700 tys zł netto [case study]

    5/5 - (7 votes)

    Poprzedni post

    Wykup auta z leasingu przed czasem za 1% ceny [case study]

    Następny post

    Leasing auta od 2019 r.