W przeszłości leasing mebli zarezerwowany był dla bardzo dobrych klientów firm leasingowych. Obecnie część leasingodawców jest otwarta na leasing mebli nawet dla małych firm o przeciętnych wynikach. Jakie warunki są możliwe?

 

Meble jako przedmiot leasingu są słabym aktywem – kosztują sporo gdy są nowe oraz mają niską wartość na rynku wtórnym. Gdy są wykonywane do stałej zabudowy we wnętrzu są wręcz bezwartościowe na rynku wtórnym. Z tego powodu firmy leasingowe nie chcą wystawiać się na zbyt duże ryzyko i proponują najczęściej krótki, 2-3 letni leasing z wysoką pierwszą wpłatą (powyżej 20%). Są jednak wyjątki od tej reguły.

 

Case study 1 – meble dla dużej kliniki stomatologicznej

Firmy z branży medycznej oraz lekarze są uwielbiani przez firmy leasingowe, leasing na meble otrzyma nawet lekarz, który dopiero co otworzył działalność i chce wyposażyć swój pierwszy gabinet. Zgłosiła się do nas klinika stomatologiczna istniejąca 10 lat na rynku i zatrudniająca blisko 30 osób. Przenosili się do nowego, większego lokalu i chcieli wyleasingować meble za ok 100 tys. zł netto przy niskim wkładzie własnym na długi okres czasu (żeby rata była niska). Firma prowadzona była w formie jednoosobowej działalności, osiągała wysoką sprzedaż oraz wysokie zyski. Była umiarkowanie zadłużona natomiast właściciel miał słaby BIK.

Biorąc powyższe czynniki pod uwagę zorganizowaliśmy leasing przy wpłacie 5% na 4 lata w firmie leasingowej z większą tolerancją na słaby BIK.

 

Case study 2 – meble dla agencji reklamowej

Agencja reklamowa przenosiła się do nowego, większego biura. Zamówiła meble za 150 tys. zł i wnioskowała o leasing. Firma działała od kilku lat na rynku. Roczne przychody wynosiły blisko 3 mln zł, zysk brutto 60 tys. zł. Spółka nie posiadała żadnego majątku poza urządzeniami biurowymi i oprogramowaniem. Wnioskowali o leasing z wpłatą 20% na 4 lata. Leasingodawca początkowo żądał 30% i leasing na 3 lata, ostatecznie stanęło na 25% wpłaty i 4 latach. Pomocne było uwiarygodnienie spółki poprzez okazanie 3 umów o stałej współpracy z dużymi klientami.

Spółka terminowo spłacała leasing. 2 lata później potrzebowała dokupić jeszcze trochę mebli za ok 50 tys. zł. Tym razem zorganizowaliśmy leasing bez pierwszej wpłaty na 3 lata.

Czego nie wyleasingujesz?

Większość rodzajów mebli będziesz w stanie wyleasingować. Co ciekawe nie wyleasingujesz np. drzwi czy mebli używanych. Przy małych kwotach dostępny jest obecnie leasing bez wkładu własnego.

Ponadto  do 50 000 zł netto może Cię zainteresować szybki i wygodny leasing online.

Skontaktuj się z nami

Please leave this field empty.

Wypełnienie niniejszego formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, wyłącznie w czynnościach niezbędnych do przygotowania i przesłania oferty oraz ewentualnej jej realizacji ( Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 ).


Komentarze zostały wyłączone

Top