Szukając możliwości finansowania maszyn i urządzeń oraz samochodów możesz rozważyć zakup używanego środka trwałego. Rynek wtórny oferuje szeroki wybór dlatego firmy leasingowe są otwarte na leasing używanych samochodów, maszyn i urządzeń, jednakże z ograniczeniami co do wieku.

Leasing używanych samochodów

Większość firm leasingowych finansuje używane samochody osobowe i ciężarowe o ładowności do 3,5t, gdy wiek samochodu po zakończeniu umowy leasingu nie przekracza 8 lat. Innymi słowy jeśli chcesz leasingować samochód przez 4 lata, w momencie zakupu jego wiek nie może przekroczyć 4 lat. Kilka firm leasingowych akceptuje nieco starsze roczniki – po zakończeniu umowy leasingu maksymalny wiek samochodu to 10 lat. W momencie zakupu samochód może mieć maksymalnie 7-8 lat, przy takich rocznikach w grę wchodzi krótki leasing – na 2-3 lata. Najczęściej wymaga się co najmniej 10% pierwszej wpłaty, ale możesz też ubiegać się o niższą.

Podobne ograniczenia wiekowe stosuje się przy leasingu samochodów ciężarowych o ładowności powyżej 3,5t, ciągników siodłowych oraz naczep i przyczep.  Do 10 lat po zakończeniu umowy leasingu. Wyższe limity wiekowe obowiązują przy pojazdach specjalnych posiadających stosowną adnotację w dowodzie rejestracyjnym. Tutaj wiek samochodu po zakończeniu umowy wydłuża się nawet do 18 lat.

Planujesz kupić auto w leasing? Zobacz jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie.

Leasing maszyn używanych

Przy maszynach rozpiętość dopuszczalnego wieku maszyny lub urządzenia jest duża. W konserwatywnych firmach leasingowych sfinansujesz maszyny nie starsze niż 5-letnie. Większość firm leasingowych zgodzi się na finansowanie maszyny 7-8 letniej, a te bardziej elastyczne nawet 10-15 letniej. Możesz też leasingować maszyny starsze – wymaga to indywidualnych ustaleń i warunków. Najstarsze sfinansowane przeze mnie maszyny były wyprodukowane w latach 70-ych XX wieku. Były to maszyny do druku offsetowego.

Przy leasingu maszyn pierwsza wpłata jest zwykle wyższa, niż przy samochodach. Jednocześnie także i tu możesz uzyskać leasing przy pierwszej wpłacie poniżej 10% ceny maszyny.

Leasing online do 110 000 zł netto bez limitu wieku i bez wyceny

Bardzo wygodną metodą finansowania używanych maszyn jest leasing online.

Tutaj finansujemy urządzenia do 110 000 zł netto, w tym:

  • 500 – 30 000 zł netto w 15 minut 24/7 bez żadnych dokumentów i również dla nowych firm
  • 30 000 – 110 000 zł netto w 1-2 dni z okazaniem obrotów na rachunku
  • brak limitu wieku, bez wyceny

Dużą zaletą jest samodzielne załatwienie leasingu online bez konieczności kontaktu z doradcą leasingowym. Konfigurujesz online parametry leasingu i od razu masz informacje o kosztach (im większą kwotę leasingujesz, tym taniej) . Umowę podpisujesz korespondencyjnie z kurierem.

Podstawą do udzielenia tego leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach. Jeśli masz dobry BIK i nie widniejesz w KRD jako dłużnik prawdopodobnie dostaniesz leasing.

Zobacz naszą ofertę na finansowanie maszyn i urządzeń.

Jeśli masz pytania odnośnie leasingowania maszyny używanej zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego  lub zadzwoń pod numer 508 747 525.

Poprzedni post

7 najczęściej zadawanych pytań o leasing maszyn i urządzeń

Następny post

Leasing zwrotny – jak go uzyskać i co można finansować? – cz.1