Leasing maszyny własnej produkcji. Potrzebujesz nowej maszyny  do firmy, ale zamiast kupić ją na rynku wolisz wyprodukować samemu. Następnie chciałbyś wziąć ją w leasing i odzyskać zainwestowane środki. Czy maszyna lub urządzenie wyprodukowane samemu może być przedmiotem leasingu? A jeśli tak to pod jakimi warunkami?

leasing maszyny zrobionej samemu

Leasing maszyny własnej produkcji (własnego towaru)

Jeśli jesteś producentem takich maszyn i zajmujesz się tym dłuższy czas to możesz dostać leasing na swoją maszynę na własne potrzeby. Czasami może ona służyć do celów demonstracyjnych, innym razem pomoże ci w twojej produkcji. Jej przeznazenem może być także wynajem zarobkowy do klientów.

Księgowo maszyna powinna być towarem handlowym, a nie środkiem trwałym firmy.

Czy firma niebędąca producentem maszyn dostanie leasing na maszyny własnej produkcji?

Jeśli nie zajmujesz się produkcją maszyn, ale masz możliwości techniczne i chęć samodzielnego wyprodukowania maszyny dla własnych potrzeb to leasingodawcy raczej nie będą zainteresowani sfinansowaniem takiej maszyny. Leasing prototypu jest zawsze kłopotliwy. Nie wiadomo czy będzie działać, ani jak go wycenić na rynku wtórnym w razie windykacji.

Być może będzie szansa na leasing, jeśli maszyna jest typowa dla Twojej branży i składa się z podzespołów produkowanych przez znanych producentów. Taki wniosek leasingowy zostanie jednak rozpatrzony indywidualnie. Dużo będzie zależeć od wyników i kondycji finansowej Twojej firmy.

Możliwe są również 2 rozwiązania alternatywne, zwiększające prawdopodobieństwo uzyskania leasingu:

  1. Dogadać się z inną firmą, żeby na potrzeby leasingu była sprzedawcą maszyny i wystawiła fakturę firmie leasingowej (przefakturowanie). Najlepiej, jeśli to będzie firma mająca w swoim asortymencie tego rodzaju maszyny.
  2. Zrobić leasing zwrotny na innej maszynie będącej własnością firmy i wolnej od zastawu. Za uzyskane w ten sposób środki sfinansujesz produkcję maszyny.

Oferta leasingu Leason

Szukasz leasingu? Nie tylko na maszyny włąsnej produkcji?

Sprawdź naszą ofertę:

.

Wpisy powiązane tematycznie:

7 najczęściej zadawanych pytań o leasing maszyn i urządzeń

Leasing maszyn przemysłowych

Leasing w działalności jednoosobowej

Leasing zwrotny – poradnik

    5/5 - (3 votes)

    Poprzedni post

    Dlaczego MSP (małe i średnie firmy) wybierają leasing?

    Następny post

    Zryczałtowana tabela opłat w leasingu – jak działa? Czy warto?