Leasing używanej tokarki.

Firma (nazwijmy ją Nowak) zajmująca się obróbką skrawaniem metalu potrzebowała leasingu. Interesował ich leasing nowej tokarki a wcześniej zamierzali sprzedać dotychczasową, 12-letnią tokarkę. Znaleźli kupca, małą firmę (nazwijmy ją Jan Kowalski ) mającą zdolność leasingową, działającą od 3 lat na rynku. Mimo to już 2 firmy leasingowe odmówiły Janowi leasingu tokarki. Stara tokarka wstrzymywała Nowaka z zakupem nowej. Wcześniej leasingowałem dla nich maszyny, postanowili więc wspomóc Jana Kowalskiego kontaktując go ze mną.

leasing tokarki

Leasing używanej tokarki

Krok pierwszy – sytuacja leasingobiorcy

Zacząłem od zapoznania się z sytuacją Jana Kowalskiego. Wypytałem go o główne czynniki decydujące o posiadaniu zdolności leasingowej oraz nazwy firm leasingowych, do których wcześniej złożył wniosek o leasing. W jednej z nich (Firma A) leasingował już od roku pionowe centrum frezarskie i terminowo płacił raty leasingu, drugą (Firma B) polecił mu kolega. Obie firmy odmówiły udzielenia leasingu bez podania przyczyny.

Krok drugi – określenie przyczyny odmowy leasingu używanej tokarki

Po skończonym wywiadzie wiedziałem już, że Firma A odmówiła ze względu na sprzedawcę tokarki – Nowaka. W przeszłości leasingowali 2 maszyny dla Nowaka. Firma miała spore opóźnienia w spłatach rat leasingu wynikające z problemów z płynnością finansową. Wiedziałem o tym, bo w tym trudnym dla firmy czasie rozpocząłem z nimi współpracę pomagając w leasingu kolejnych maszyn. To pozwoliło wykonać kontrakty w terminie i z czasem zażegnać problemy z płynnością. Jednakże Firma A nie chciała więcej finansować Nowaka, nawet gdy chodziło o odkupienie od nich maszyny dla innego leasingobiorcy.

Drugi leasingodawca, Firma B, odmówiła bo 12-letnia tokarka była zbyt stara na ich procedury – akceptowali do 8 lat z czasem trwania leasingu.

Krok trzeci – zorganizowaliśmy leasing używanej tokarki

Poinformowałem Jana Kowalskiego o przyczynach odmowy i znalazłem firmę leasingową, która mogła kupić maszynę od Nowaka oraz akceptowała starszy rocznik tokarki. Przeszliśmy przez kolejne kroki przyznania leasingu i wkrótce Jan mógł odebrać tokarkę. Docenił rzetelne podejście naszej firmy do sprawy i w przyszłości zamierza ponownie skorzystać z naszych usług.

Nowak poprosił mnie o zorganizowanie leasingu na nową tokarkę.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz leasingu na maszynę CNC?

Leasing maszyn

Leasing urządzeń

Leasing samochodów

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing maszyn do obróbki metalu – zasady i możliwości

Leasing linii do zwijania blachy za 980 tys. zł (case study)

Leasing linii technologicznej

Co jest tańsze – leasing finansowy czy pożyczka/kredyt? Case study na przykładzie frezarki 

    4.5/5 - (8 votes)

    Poprzedni post

    Leasing używanej wiertnicy z zagranicy za 300 tys. eur [case study]

    Następny post

    Leasing jako tania alternatywa dla zakupu za gotówkę i doskonały czynnik kosztotwórczy