Leasing koszty 2021, odbiór 2022. Końcówka roku sprzyja poszukiwaniom kosztów. Kiedy zamawiasz samochód lub maszynę i wpłacasz zaliczkę sprzedawcy dostaniesz jedynie fakturę zaliczkową niebędącą kosztem uzyskania przychodu. A gdy weźmiesz je w leasing i wkład własny  do leasingu wpłacisz jeszcze w tym roku – możesz otrzymać fakturę za opłatę wstęną i zaliczyć ją w koszty firmy jeszcze w 2021r. Odbiór przedmiotu leasingu może nastąpić wiele miesięcy później a umowa leasingu zostanie uruchomiona po podpisaniu protokołu odbioru.

koszty na koniec roku

Leasing koszty 2021 odbiór 2022

Wkład własny do leasingu może wynieść aż do 45% wartości przedmiotu leasingu. Zatem decydując się na masymalną wpłatę można wygenerować jednorazowo spory koszt. Możesz go wpłacić do leasingodawcy, do sprzedawcy lub część do sprzedawcy a resztę do firmy leasingowej.

Żeby skorzystać z tego rozwiązania trzeba złożyć wniosek leasingowy do oceny. Samochody zwykle są oceniane w szybkich ścieżkach leasingowych. Maszyny często w zwykłych co wydłuża czas oceny. Warto też uwzględnić okres urlopowy między świętami a sylwestrem i nie zostawiać wniosku na ostatnią chwilę.

Leasing online dla spóźnialskich

Na szczęście dla spóźnialskich kupujących maszyny, urządzenia, meble czy sprzęt IT funkcjonuje leasing online. W tym leasingu ocena trwa 15 minut a wniosek można złożyć 24/7 przez internet bez żadnych dokumentów. Minusem są niskie limity, maksymalnie do 100.000 zł netto. Minimalna kwota wynosi 500 zł netto, tanio robi się powyżej 30-40.000 zł netto (im wyższa kwota, tym tańszy leasing). W trakcie oceny leasingodawca może dodatkowo poprosić o plik JPK wraz z wyciągiem z rachunku bankowego.
.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Ile można zaliczyć w koszty w pierwszym roku leasingu?

60% maszyny w koszty na koniec roku? W leasingu to możliwe

4.9/5 - (11 votes)

Poprzedni post

Leasing suszarni i pieca za 860 tys. zł dla tartaku [case study]

Następny post

Co to jest pożyczka leasingowa i kto może z niej skorzystać?