Leasing używanej piły panelowej [case study]
5 (100%) 9 vote[s]

Czy można dostać leasing na używaną, 10-letnią piłę panelową? Z Leason można 🙂

 

Dostaliśmy zapytanie od producenta mebli szkolnych i przedszkolnych o leasing 10-letniej piły panelowej Biesse. Piła kosztowała 65 000 zł netto. Przedsiębiorcy zależało na jak najmniejszej pierwszej wpłacie i leasingu na 5 lat.

Sprzedawał meble od dobrych 10 lat ale dotychczas oferował przede wszystkim meble innych producentów a własną produkcję uruchomił rok wcześniej. Chciał możliwie niskim kosztem doposażyć park maszynowy dlatego wybrał 10-letnią piłę.

Informacja o własnej produkcji miała być tajemnicą ale jakoś dotarła do uszu innych producentów mebli, których produkty klient sprzedawał od lat. Wielu z nich wypowiedziało umowy o współpracę – w efekcie rok do roku (patrząc na zamknięte lata) obroty spadły z 3 mln zł do 1,5 mln zł. Firma nie miała czego sprzedawać. Był to impuls do przyspieszenia startu własnej produkcji.

Dzięki dobrej znajomości rynku i branżowym kontaktom szybko nawiązano współpracę z dystrybutorami mebli szkolnych. Gwarantowali roczny odbiór na poziomie 4 mln zł. W roku bieżącym widać było już lekki wzrost obrotów – choć pierwsze półrocze było w tej branży tradycyjnie słabe.

Po zapoznaniu się z sytuacją klienta wybraliśmy firmę leasingową, dla której leasing 10-letniej piły nie był przeszkodą i dało się wytłumaczyć spadek sprzedaży (nie patrzyli wyłącznie na wskaźniki). W efekcie klient dostał leasing na 5 lat przy 5% pierwszej wpłaty co było mu bardzo na rękę. Wycena potwierdziła wartość piły, podpisaliśmy umowę i kilka dni później przedsiębiorca odebrał maszynę. W trakcie tego samego roku powierzył nam zorganizowanie jeszcze 2 leasingów.

 

Oferta leasingu maszyn >>

Interesuje cię leasing maszyny stolarskiej? Skontaktuj się z nami

Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś/aś poinformowany/a, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Leason - Wygodny Leasing, os. Szkolne 1/13, 31-975 Kraków, NIP: 7692008486.


Comments are closed.

Top