Czy można dostać leasing na używaną, 10-letnią piłę panelową? Z Leason można 🙂

Dostaliśmy zapytanie od producenta mebli szkolnych i przedszkolnych o leasing 10-letniej piły panelowej Biesse. Piła kosztowała 65 000 zł netto. Przedsiębiorcy zależało na jak najmniejszej pierwszej wpłacie i leasingu na 5 lat.

Sprzedawał meble od dobrych 10 lat ale dotychczas oferował przede wszystkim meble innych producentów a własną produkcję uruchomił rok wcześniej. Chciał możliwie niskim kosztem doposażyć park maszynowy dlatego wybrał 10-letnią piłę.

Informacja o własnej produkcji miała być tajemnicą ale jakoś dotarła do uszu innych producentów mebli, których produkty klient sprzedawał od lat. Wielu z nich wypowiedziało umowy o współpracę – w efekcie rok do roku (patrząc na zamknięte lata) obroty spadły z 3 mln zł do 1,5 mln zł. Firma nie miała czego sprzedawać. Był to impuls do przyspieszenia startu własnej produkcji.

Dzięki dobrej znajomości rynku i branżowym kontaktom szybko nawiązano współpracę z dystrybutorami mebli szkolnych. Gwarantowali roczny odbiór na poziomie 4 mln zł. W roku bieżącym widać było już lekki wzrost obrotów – choć pierwsze półrocze było w tej branży tradycyjnie słabe.

Po zapoznaniu się z sytuacją klienta wybraliśmy firmę leasingową, dla której leasing 10-letniej piły nie był przeszkodą i dało się wytłumaczyć spadek sprzedaży (nie patrzyli wyłącznie na wskaźniki). W efekcie klient dostał leasing na 5 lat przy 5% pierwszej wpłaty co było mu bardzo na rękę. Wycena potwierdziła wartość piły, podpisaliśmy umowę i kilka dni później przedsiębiorca odebrał maszynę. W trakcie tego samego roku powierzył nam zorganizowanie jeszcze 2 leasingów.

Informacje o leasingu nowych i używanych maszyn stolarskich:

1

Oferta leasingu maszyn >>

1

Może cię także zainteresować:

Zasady i możliwości leasingu maszyn stolarskich

Leasing maszyn do drewna – jakie moga pojawić sie trudności

Leasing używanych maszyn do produkcji mebli za 8 mln zł (case study)

Pożyczka leasingowa na zakup lakierni i linii do klejenia drzwi za 3 mln zł (case study)

Interesuje cię leasing maszyny stolarskiej?

Poprzedni post

Leasing linii do zwijania blachy [case study]

Następny post

Leasing auta powyżej 20000 euro a zaliczanie w koszty ubezpieczenia