Leasing linii rozlewniczej. Jak wyleasingować drogą linię rozlewniczą z małym wkładem własnym, gdy obroty firmy są nieduże a zadłużenie spore? – zastanawiał się właściciel niedużej rozlewni napojów. Wyczuwał dobrą koniunkturę i chciał zareagować na rosnący popyt.

leasing linii rozlewniczej1

Decyzja o leasingu linii do napojów

Czas był niezwykle ważnym czynnikiem. Dostawa musiała nastąpić zimą, w czasie najniższego zapotrzebowania na napoje. Dostawca potrzebował 3 miesięcy na wyprodukowanie linii, dlatego leasing był potrzebny z dużym wyprzedzeniem czasowym. Właściciel rozlewni już rok wcześniej próbował uzyskać finansowanie. Po ocenie wniosku leasingodawca powiązany z jego bankiem zaoferował mu leasing z min. 20% wkładu własnego. Mniej nie, ponieważ linia była robiona pod indywidualne zamówienie.

Na linię składały się myjka do butelek oraz monoblok w osłonach. Razem kosztowały ponad 1 mln zł brutto. 20% wkładu własnego oznaczało jednorazowy wydatek ponad 200 tys. zł brutto. To przekraczało możliwości finansowe rozlewni. Inwestycja została wstrzymana.

Wiosną następnego roku właściciel trafił na naszą stronę. Po lekturze kilku tekstów nabrał przekonania, że znamy sie na leasingach maszyn i doprowadzimy sprawę do końca.

Leasing linii rozlewniczej a wysokość raty

Rozlewnia generowała wystarczającą sprzedaż. Problemem było wysokie zadłużenie spowodowane zakupem i remontem budynku oraz prywatne zobowiązania właściciela. Dodatkowo maszyny produkowane były pod indywidualne zamówienie, więc wniosek opierał się na zdolności klienta. Klient oczekiwał leasingu na 7 lat oraz niższych rat w okresie zimowym, co wynikało z sezonowego charakteru działalności. Czyli długi leasing z małą wpłatą i niższymi ratami na początku umowy na trudnozbywalne maszyny przy wysokim zadłużeniu firmy.

Do leasingu wyselekcjonowaliśmy 2 firmy leasingowe, naszym zdaniem najlepsze do tego zadania. Każda miała leasingować tylko jedną maszynę. Zorganizowaliśmy ten leasing na wnioskowanych warunkach. Jeden leasingodawca zaakceptował wniosek bez uwag. Drugi zgodził się na 10% wpłaty pod warunkiem, że wycena potwierdzi wartość maszyny, gdy ta będzie już wyprodukowana. Dzięki temu właściciel rozlewni mógł w terminie zamówić maszyny.

Wycena była formalnością. Maszyny zostały dostarczone i w najbliższym sezonie zaczną na siebie zarabiać.1

.

Oferta finansowania Leason

Zamierzasz leasingować maszynę lub linię technologiczną? Sprawdź naszą ofertę:

Leasing maszyn1

Leasing urządzeń i sprzętu

Leasing na auto

.

Wpisy powiązane:

    5/5 - (7 votes)

    Poprzedni post

    Leasing stacji transformatorowej

    Następny post

    Leasing maszyn bez ZUS US KRD i BIK [case study]