Czy leasing pozwala na odbiór auta teraz i koszty dopiero za miesiąc? Przykład naszego klienta pokazuje, że tak.

leasing bez opłaty wstępnej

Leasing: odbiór teraz, koszt za miesiąc

Otrzymaliśmy ciekawe i nietypowe pytanie o leasing samochodu od jednego z czytelników. Zamówił nowego Mercedesa za 160 tys. brutto z odbiorem na czerwiec 2016. Deklarował wysoką pierwszą wpłatę 55% wartości samochodu. Zależało mu ze względów podatkowych, żeby fakturę za pierwszą wpłatę wystawić w lipcu 2016r i w tym samym miesiącu otrzymać  fakturę na pierwszą ratę leasingu. W lipcu bowiem miał wystawić dużą fakturę i kosztem z leasingu pomniejszyć podatek dochodowy. Samochodu potrzebował jeszcze w czerwcu. Leasingodawca współpracujący z dilerem nie miał takiego rozwiązania w swojej ofercie.

Pytanie to było nietypowe z 2 powodów:

 1. Maksymalna pierwsza wpłata do leasingu wynosi 45%, była zatem niewystarczająca na potrzeby tego leasingobiorcy.
 2. Faktura za pierwszą wpłatę jest wystawiana w miesiącu wpłaty – w tym wypadku gdyby dokonał wpłaty w czerwcu to faktura byłaby wystawiona w czerwcu. Mógł przesunąć wpłatę na lipiec ale nie odebrałby samochodu w czerwcu – diler nie wyda bowiem auta przed zapłatą. Leasingodawca z kolei nie zapłaci do dilera przed zaksięgowaniem pierwszej wpłaty na koncie.

Zaproponowaliśmy rozwiązanie, które idealnie sprostało wymaganiom tego leasingobiorcy. Złożyliśmy wniosek bez pierwszej wpłaty (0% opłaty wstępnej) i podnieśliśmy pierwszą ratę leasingu do 55% wartości samochodu. Uzasadniliśmy to względami podatkowymi. Dzięki temu leasingodawca mógł zapłacić za samochód jeszcze w czerwcu (umowa została podpisana w czerwcu), diler po otrzymaniu wpłaty wydał samochód w czerwcu. Leasingobiorca dostał wysoką fakturę kosztową w lipcu – tym samym udało się spełnić wszystkie jego wymagania.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Każde zapytanie traktujemy indywidualnie. Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing samochodów premium

Leasing w działalności jednoosobowej

Leasing w spółce zoo

  5/5 - (7 votes)

  Poprzedni post

  Lizing zwrotny – jak go uzyskać i co można finansować? – cz.2

  Następny post

  Czy firma zarejestrowana zagranicą może dostać leasing w Polsce?