Wydłużenie leasingu. Potrzebujesz wydłużyć umowę leasingu? Firmy leasingowe oferują taką możliwość.

wydłużenie umowy leasingu

Wydłużenie umowy leasingu

Najczęstszym powodem wydłużenia spłaty leasingu jest obniżenie miesięcznych rat. Powszechną praktyką jest też wydłużanie umowy bliżej jej końca z powodu wysokiego wykupu. Warto pamiętać, że wysoki wykup w leasingu samochodów premium pozwala uzyskać wysokie odliczenia podatkowe i jego obniżenie  może zmniejszyć te odliczenia. Obszerniej wyjaśniamy to we wpisie Wykup z leasingu – jak to zrobić dobrze?

Aby wydłużyć umowę należy skontaktować się z leasingodawcą i złożyć wniosek o wydłużenie. Czynność ta jest płatna a dokładny koszt znajdziesz w tabeli opłat i prowizji swojego leasingodawcy (zwykle około 500 zł netto). Gdy płacisz ryczałtową opłatę prawdopodobnie wydłużysz umowę bezkosztowo.

Kiedy leasingodawca nie zgodzi się na wydłużenie leasingu?

Jeśli dotychczas płaciłeś raty terminowo powinno być to proste. Natomiast są sytuacje, w których firma leasingowa z dużym prawdopodobieństwem odmówi. Są to:

 • duże opóźnienia w płatności dotychczasowych rat
 • stary przedmiot leasingu
 • umowa leasingu zawarta na maksymalny dopuszczalny przez leasingodawcę okres

Dlatego ważne jest, żeby działać z wyprzedzeniem i skontaktować się w sprawie wydłużenia zanim zepsujesz sobie historię płatniczą.

W trakcie trwającej epidemii koronawirusa leaisngodawcy wprowadzili uproszczone scieżki restrukturyzacji umów. Odraczają płatności kapitału od 3 do 6 miesięcy, bezkosztowo lub przy obniżonych opłatach manipulacyjnych. O szczegóły należy pytać swoich leaisngodawców.

Należy pamiętać, że wystepując o restrukturyzację w krótkim terminie zamykasz sobie drogę do kolejnego leasingu u tego leasingodawcy.

.

Oferta leasingu Leason

Leasing samochodów

Leasing maszyn

Leasing operacyjny

Leasing finansowy

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Zakończenie umowy leasingu przed terminem

Nadpłata leasingu

  5/5 - (4 votes)

  Poprzedni post

  Krótka historia leasingu w Polsce do 2019r

  Następny post

  Leasing maszyny z Niemiec