Pożyczka leasingowa jest młodą usługą na rynku i ciągle jeszcze niewielu konsumentów o niej słyszało. Tymczasem może być to doskonała alternatywa zarówno dla kredytu samochodowego, jak i leasingu konsumenckiego.

 

Na wstępie warto przeczytać czym jest pożyczka leasingowa i dla kogo jest to finansowanie – Czym jest pożyczka leasingowa i kto może z niej skorzystać?

 

Jako konsument możesz finansować pożyczką leasingową samochody nowe i używane, jednak niezbyt wiekowe – wiek samochodu na koniec spłaty nie powinien przekroczyć 7-8 lat. Standardowo możesz rozłożyć spłatę od 1 do 5 lat. Wkład własny zaczyna się od 0%, zwykle jakiś (np. 5-10%) jest wymagany, w szczególności dla używanych samochodów.

 

Dlaczego pożyczka leasingowa zamiast kredytu samochodowego?

  • Cechuje ją prosta i szybka procedura przyznania.
  • Oprocentowanie jest na poziomie kredytu bankowego lub tańsze, szczególnie dla samochodu używanego.
  • Tak jak w kredycie faktura sprzedaży wystawiana jest na ciebie, samochód jest twoją własnością.
  • Ocena wniosku dokonywana jest w procedurach firm leasingowych, nie banków. Procedury te są mniej rygorystyczne od bankowych.

 

Dlaczego pożyczka leasingowa zamiast leasingu konsumenckiego?

  • Samochód jest twoją własnością, w leasingu własnością firmy leasingowej.
  • Podobna ścieżka oceny i wymagane dokumenty jak w leasingu.
  • Prostota zakończeniu umowy pożyczki przed czasem lub dokonaniu cesji spłaty na kogoś innego (wtedy samochód musi być przerejestrowany z wpisem leasingodawcy).

 

Leasingodawca udzielający pożyczki będzie wymagał pełnego ubezpieczenia samochodu, czyli OC AC NW – podobnie jak w leasingu. Jeśli chcesz możesz także wykupić dodatkowe ubezpieczenie GAP – Ubezpieczenie gap w leasingu: co to jest i czy warto?

 

Jeśli chciałbyś otrzymać symulację pożyczki leasingowej wypełnij poniższy formularz kontaktowy.

Poprzedni post

Leasing auta powyżej 20000 euro a zaliczanie w koszty ubezpieczenia

Następny post

Wykup z leasingu na osobę prywatną