Zastanawiasz się, czy można wziąć w leasing auta uszkodzone i powypadkowe? W największym skrócie – po naprawie tak. Przed naprawą nie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i na co należy zwrócić uwagę.

leasing auto uszkodzone powypadkowe

.

Leasing auta uszkodzone lub powypadkowe – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim auto do leasingu musi być sprawne techniczne a na karoserii nie mogą być widoczne wgniecenia (nie chodzi o małe wgniecenia, np po gradzie). Jeśli auto ma ślady po stłuczce leasing będzie możliwy dopiero po naprawie.

Powypadkowe samochody sprzedawane są w cenach niższych od rynkowych. Leasingodawcy zlecą wycenę auta przed zawarciem umowy. Większość leasingodawców wysyła na oględziny rzeczoznawcę (za co płacisz), niektórzy dokonują wyceny we własnym zakresie w oparciu o rocznik, markę, model, przebieg i informacje o wyposażeniu (bezpłatnie).

Jeśli cena zakupu jest znacznie zaniżona w stosunku do wartości rynkowej wynikającej z wyceny, leasingodawca nie zgodzi się na zawarcie umowy leasingu. Chyba, że cena transakcyjna zostanie podniesiona do akceptowalnego pułapu. Dlatego możesz poprosić sprzedawcę o dokonanie napraw i uwzględnienie ich kosztu w cenie samochodu. Dzięki temu cena będzie bliższa wartości rynkowej sprawnego samochodu.

Przed zleceniem kosztownej naprawy warto się upewnić, że dostaniesz leasing. Możesz złożyć wniosek na inne auto w podobnej cenie. Jeśli otrzymasz leasing potem tylko zmieniasz przedmiot leasingu.

.

Leasing auta uszkodzone lub powypadkowe od osób prywatnych

Jeśli sprzedawcą jest osobą prywatną trzeba będzie sprzedać auto przez komis, który wystawi fakturę. Ponadto leasingodawca będzie oczekiwał faktur pochodzeniowych pojazdu, jeśli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest ktoś inny, niż sprzedawca samochodu. W tej sytuacji dla auta osobowego zaproponujemy leasing finansowy. Przeczytaj więcej informacji o leasingu auta od osoby prywatnej.

.

Leasing na auto powypadkowe z USA

Samochody pochodzace z USA są najczęściej leasingowaną grupą samochodów powypadkowych. Aby otrzymać leasing na taki samochód musi on być naprawiony, sprawny i przejść badania techniczne.

Prościej to zrobić, gdy leasingodawca ma odkupić pojazd od firmy wyspecjalizowanej w sprowadzaniu samochodów z USA, niż gdy kupisz i naprawisz we własnym zakresie a potem oczekujesz leasingu zwrotnego (choć taka ścieżka zorganizowania leasingu też jest możliwa).

Więcej na temat leasingu samochodów z USA piszemy we wpisie Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing zwrotny czy refinansowanie pożyczką – co jest korzystniejsze?

Ponowny leasing po wykupie

Leasing na samochody premium

    5/5 - (7 votes)

    Poprzedni post

    Finansowanie wyposażenia boxa crossfitowego leasingiem online

    Następny post

    Leasing wyposażenia siłowni online