Zastanawiasz się, czy można wziąć w leasing auta uszkodzone i powypadkowe? W największym skrócie – po naprawie tak. Przed naprawą nie. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat i na co należy zwrócić uwagę.

leasing auto uszkodzone powypadkowe

Leasing auta uszkodzone lub powypadkowe – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim auto do leasingu musi być sprawne techniczne a na karoserii nie mogą być widoczne wgniecenia (nie chodzi o małe wgniecenia, np po gradzie). Jeśli auto ma ślady po stłuczce leasing będzie możliwy dopiero po naprawie.

Powypadkowe samochody sprzedawane są w cenach niższych od rynkowych. Leasingodawcy zlecą wycenę auta przed zawarciem umowy. Większość leasingodawców wysyła na oględziny rzeczoznawcę (za co płacisz), niektórzy dokonują wyceny we własnym zakresie w oparciu o rocznik, markę, model, przebieg i informacje o wyposażeniu (bezpłatnie).

Jeśli cena zakupu jest znacznie zaniżona w stosunku do wartości rynkowej wynikającej z wyceny, leasingodawca nie zgodzi się na zawarcie umowy leasingu. Chyba, że cena transakcyjna zostanie podniesiona do akceptowalnego pułapu. Dlatego możesz poprosić sprzedawcę o dokonanie napraw i uwzględnienie ich kosztu w cenie samochodu. Dzięki temu cena będzie bliższa wartości rynkowej sprawnego samochodu.

Przed zleceniem kosztownej naprawy warto się upewnić, że dostaniesz leasing. Możesz złożyć wniosek na inne auto w podobnej cenie. Jeśli otrzymasz leasing potem tylko zmieniasz przedmiot leasingu.

Leasing auta uszkodzone lub powypadkowe od osób prywatnych

Jeśli sprzedawcą jest osobą prywatną trzeba będzie sprzedać auto przez komis, który wystawi fakturę. Ponadto leasingodawca będzie oczekiwał faktur pochodzeniowych pojazdu, jeśli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest ktoś inny, niż sprzedawca samochodu. W tej sytuacji dla auta osobowego zaproponujemy leasing finansowy. Przeczytaj więcej informacji o leasingu auta od osoby prywatnej.

Leasing na auto powypadkowe z USA

Samochody pochodzace z USA są najczęściej leasingowaną grupą samochodów powypadkowych. Aby otrzymać leasing na taki samochód musi on być naprawiony, sprawny i przejść badania techniczne.

Prościej to zrobić, gdy leasingodawca ma odkupić pojazd od firmy wyspecjalizowanej w sprowadzaniu samochodów z USA, niż gdy kupisz i naprawisz we własnym zakresie a potem oczekujesz leasingu zwrotnego (choć taka ścieżka zorganizowania leasingu też jest możliwa).

Więcej na temat leasingu samochodów z USA piszemy we wpisie Leasing samochodów sprowadzanych z zagranicy.

1

Oferta leasingu Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu? Sprawdź u nas:

Leasing samochodów >>

Leasing urządzeń i sprzętu >>

Leasing maszyn >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing zwrotny czy refinansowanie pożyczką – co jest korzystniejsze?

Ponowny leasing po wykupie

Leasing na samochody premium

    5/5 - (7 votes)

    Poprzedni post

    Finansowanie wyposażenia boxa crossfitowego leasingiem online

    Następny post

    Leasing wyposażenia siłowni online