Jaki wiek leasingobiorcy jest odpowiedni, żeby dostać leasing? Co jeśli o leasing stara się młoda osoba albo osoba wiekowa? Jeśli wiek dyskwalifikuje – co zrobić, żeby dostać leasing?

wiek leasingobiorcy do leasingu

Odpowiedni wiek leasingobiorcy

Większość przesiębiorców nie ma problemu z otrzymaniem leasingu ze względu na swój wiek. Leasingobiorcy preferują bowiem osoby w wieku od 25 do 65-70 lat. W tym przedziale wiekowym mieści się zdecydowana większość osób prowadzących firmy. Są tylko dwa problemy z wiekiem leasingobiorcy – jest za młody lub za stary.

Za młody wiek leasingobiorcy

Teoretycznie z chwilą ukończenia 18 lat możesz otworzyć firmę i ubiegać się o leasing. W praktyce leasingodawcy niechętnie udzielają leasingu młodym przedsiębiorcom. Umowną granicą jest ukończone 25 lat, osoby młodsze mogą napotkać trudności z uzyskaniem leasingu. W części firm leasingowych młodsza osoba dostanie leasing tylko pod warunkiem poręczenia. Poręczycielem powinna być firma prowadzona przez starszą osobę, ewentualnie rodzice jako osoby prywatne.

U innych leasingodawców wiek nie jest aż tak istotny, ważniejsze jest doświadczenie w branży oraz wyniki finansowe. W przypadku ich braku pozostaje znaleźć poręczyciela lub wstrzymać się z leasingiem przez pewien czas. Zdarzyło nam się udzielić leasingu bez poręczenia 20-latkowi, który krótko prowadził działalność jako trener personalny, ale wcześniej przez 3 lata robił to samo na umowie o pracę.

Poręczyciel w leasingu

Stary leasingobiorca

Przedsiębiorcy w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym mogą mieć trudność z uzyskaniem leasingu. Kończąc leasing Twój wiek nie powinien przekroczyć 65 lat-70 lat. Zdarzają się jednak odstępstwa i leasing może wziąć osoba mająca np. 72 lata w chwili podpisania umowy. Tutaj dużo zależy od wyników Twojej firmy, posiadanego majątku i zobowiązań kredytowo-leasingowych oraz samej firmy leasingowej. Niektóre są elastyczne i chętnie robią odstępstwa od procedur, inne trzymają się sztywno wytycznych co do wieku.

Warto wspomnieć, że naszym najstarszym klientem była aktywna zawodowo 81-latka będąca lekarzem. Otrzymała 4-letni leasing na używany samochód osobowy.

Jeśli leasingodawca odmówi finansowania z powodu sędziwego wieku, wyjściem z sytuacji może być poręczenie młodszej osoby prowadzącej działalność , np. syna, córki lub kogoś innego spełniającego kryteria wieku. Ponadto od 2018r istnieje możliwość ustanowienia zarządu sukcesyjnego, czyli tymczasowego prowadzenia firmy w spadku po śmierci właściciela przez wskazaną osobę. Jeśli jesteś ciekawy co się dzieje z leasingiem po śmierci leasingobiorcy przeczytaj wpis Co z leasingiem po śmierci leasingobiorcy.

Problem wieku dotyczy głównie działalności jednoosobowych. W spółkach gdy jeden ze wspólników jest za młody/stary a drugi w akceptowanym wieku to zazwyczaj leasing zostaje przyznany.

Jako brokerzy leasingowi pomagamy w różnych sytuacjach, generalnie dobieramy firmy leasingwe pod klientów. Jeśli wiemy, że wiek może być przeszkodą wyselekcjonujemy odpowiedniego leasingodawcę, dla którego to nie będzie przeszkodą.

Jeśli chcesz leasingować maszyny lub urządzenia do 100 000 zł sprawdź leasing online >>

W tym leasingu nie ma górnej granicy wieku leasingobiorcy.

Chcesz się upewnić, że trafisz do dobrego leasingodawcy? Wobec tego skontaktuj się z nami.

Oferta finansowania Leason

Szukasz dobrej oferty leasingu na maszyny? Sprawdź u nas:

Leasing maszyn i urządzeń >>

Leasing samochodów >>

Leasing sprzętu >>

1

Wpisy powiązane tematycznie:

10 przyczyn odmowy leasingu i jak im zaradzić

10 najczęściej popełnianych błędów w leasingu samochodów i maszyn

[boc_divider divider_color=”#eeeeee”]

    4.6/5 - (11 votes)

    Poprzedni post

    Czy leasing jest bezpieczny? Zagrożenia związane z leasingiem. Jak im zapobiec na etapie zawarcia umowy?

    Następny post

    10 najczęstszych pytań o leasing dla branży medycznej