W tym wpisie pokażę, w jaki sposób otrzymać leasing z legalnym cashbackiem przez program Cashback World. Ponadto pochylimy się nad zakupem samochodu z cashbackiem, czyli wyłudzaniu pieniędzy kosztem firm leasingowych.

cashback w leasingu

Leasing przez Cashback World

Leason współpracuje z Cashback World od 2011r. Program ten umożliwia konsumentom i firmom kupowanie towarów i usług z cashbackiem. W Polsce zrzesza tysiące osób, które kupując w firmach partnerskich otrzymują zwroty pieniędzy za swoje zakupy. Jesteśmy jedną z tych firm. Oferujemy usługi leasingu, pożyczki leasingowe oraz ubezpieczenia GAP.

Firmy partnerskie odprowadzają % od wydanej kwoty do Cashback World. Program z kolei wypłaca je kupującym. Jeśli jesteś zarejestrowany i skorzystasz z naszej oferty leasingu – odprowadzimy % z otrzymanego wynagrodzenia do programu. Jeśli kupisz samochód u dilera zarejestrowanego w programie – również otrzymasz cashback. Są to zwykle niskie procentowo zwroty, ale towary i usługi nabywasz w rynkowej cenie (bez przepłacania). A kupić możesz prawie wszystko, bo firm partnerskich jest wiele. Jest to legalne i uczciwe działanie.

Na przestrzeni lat zorganizowaliśmy setki leasingów przez Cashback World. Większość dotyczyła samochodów i była/jest spłacana terminowo. Szczegóły cashbacku naszej firmy znajdziesz tutaj. Jeśli interesuje cię leasing ze zwrotem poinformuj nas o tym przy złożeniu zapytania.

Leasing auta z cashbackiem

Do niedawna dużą popularnością cieszył się zakup nowych samochodów z cashbackiem. Polegał na zakupie drogiego samochodu po cenie katalogowej (bez rabatu) i sfinansowaniu go leasingiem. Kupujący umawiał się ze sprzedawcą, że normalnie oferowany rabat trafia do kieszeni kupującego. Rabaty potrafiły sięgać 15-25%. Zwykle finansowano kilka samochodów na raz. W ten sposób kupujący miał nowy samochód i sporo gotówki do dyspozycji.  Mógł ją przeznaczyć na spłatę rat leasingu w początkowym okresie lub na dowolne inne cele. Było to tanie kredytowanie się pieniędzmi firmy leasingowej.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby leasingi te były normalnie spłacane. Pojawiła się jednak rzesza nieuczciwych przedsiębiorców którzy w porozumieniu z dilerami brali leasingi bez pierwszej wpłaty (lub niedużą pierwszą wpłatą) i maksymalnie wysokim odkupem. Płacili kilka niskich rat, potem kasa się kończyła i auto trafiało do windykacji. Leasingodawca zostawał z przewartościowanym samochodem.

Proceder dotyczył często młodych spółek zoo zakładanych na słupa. Leasing często był tylko „przy okazji”, bo spółki te zarabiały więcej na wyłudzeniach kredytów bankowych, VAT czy kredytów kupieckich. Kiedy skala zjawiska zaczęła być zauważalna leasingodawcy zaczęli weryfikować ceny nowych samochodów i podnosić wkład własny do min. 10% dla samochodów powyżej 150.000 zł lub 20% powyżej 300.000 zł, aby przestało się to opłacać. Po drodze niektórzy dilerzy stracili autoryzacje leasingodawców.

Zdarzali się też „przedsiębiorczy” właściciele wypożyczalni samochodów. Oferowali biznes na zasadzie weź wskazane przez nas auto w leasing a my zajmiemy się resztą. Będziemy wypożyczać twój samochód i płacić ci stałe miesięczne wynagrodzenie pokrywające ratę leasingu + dające XXX zł zysku. Diler wypłacał rabat właścicielowi wypożyczalni i przez krótki czas wszystko grało. Po kilku miesiącach leasingobiorca dostawał informację, że jego (najczęściej drogi) samochód się jednak nie wypożycza i kończymy współpracę. Wypożyczalnia znikała wkrótce potem z rynku, a nabici w butelkę leasingobiorcy zostawali z leasingiem do spłaty. Jeśli naciągacze byli obrotni, mogli namówić w krótkim czasie wiele osób.

Podsumowując temat aut z cashbackiem jest „śliski”.

Chętnie jednak pomożemy z leasingiem przez Cashback World – tak, jak robiliśmy to dotychczas.

Oferta Leason

Sprawdź naszą ofertę:

Leasing samochodów

Leasing maszyn

Ubezpieczenia GAP

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing samochodów premium

Leasing w działalności jednoosobowej

    4.8/5 - (11 votes)

    Poprzedni post

    Zakończenie działalności a leasing

    Następny post

    Amortyzacja samochodu po wykupie z leasingu