Leasing telebimu. Czy można wyleasingować telebim dla krótko działającej firmy? Przykład jednego z naszych klientów pokazuje, że tak, choć nie jest to proste. Poniżej studium przypadku jego wniosku leasingowego.

leasing telebim

..

Leasing telebimu dla nowej firmy

Chodziło o leasing nowego telebimu ściennego (montowanego na ścianie budynku) o wartości ok 60 tys. zł netto. Wnioskowany wkład własny 15%, czas trwania leasingu 5 lat.

.

Leasingobiorca telebimu

Klient prowadził spółkę zoo zarejestrowaną 12 miesięcy wcześniej (kapitał zakładowy 10 tys. zł), ale pierwsze faktury zaczęła wystawiać 2 miesiące przed złożeniem wniosku co czyniło firmę startupem. Spółka została założona z myślą o zakupie kamienicy w ścisłym centrum miasta i wynajmie powierzchni, głownie dla firm.

Budynek ma ok 1000m2 powierzchni liczy sobie 4 kondygnacje, przy czym na ostatnim, 3 piętrze jest poddasze. Dodatkowo są pomieszczenia piwniczne. Na dzień składania wniosku wynajęte było ok 450 m2 (cały parter + 2 mieszkania na I piętrze). Do wniosku załączyliśmy kopie umów najmu.

Pomieszczenia na parterze to powierzchnia handlowa. Na pierwszym piętrze znajdowały się lokale mieszkalne, które miały zostać wynajęte firmom. Wynajem ruszył od niedawna, dlatego na dzień składania wniosku wynik finansowy był ujemny (strata 89 tys. zł przy sprzedaży 16 tys. zł).

Spółka uzyskała kredyt 2,5 mln zł i kupiła kamienicę – wartość z wyceny 3,9 mln zł. Przy udzielaniu kredytu bank uwzględnił 470 tys. zł na koszty związane z remontem. Na dzień złożenia wniosku zakończone były tylko prace izolacyjne za ok. 50 tys. zł. Niebawem miał rozpocząć się remont dwóch najwyższych pięter oraz elewacji budynku. Po zakończeniu remontu koszty miały zostać przeksięgowane na zwiększenie wartości budynku i być amortyzowane, co wpłynie na wynik finansowy.

Telebim miał zostać zamontowany na ścianie budynku z widokiem  na ruchliwą ulicę oraz centrum handlowe. Z wyświetlonych na telebimie reklam (w ocenie klienta oraz sprzedawcy telebimu jest to bardzo dobre miejsce na telebim z reklamami) spółka będzie finansować spłatę rat leasingu i generować dodatnie przepływy pieniężne.

Jak zorganizowaliśmy leasing na telebim?

W oparciu o powyższe dane znaleźliśmy leasingodawcę, który zgodził się wyleasingować telebim przy wpłacie 20% na 3 lata zamiast 5. Klient przystał na takie warunki i otrzymał leasing. W tym przypadku w leasingu telebimu bardzo pomogły juz podpisane umowy najmu lokalu oraz dobra historia kredytowa klienta.

Spektrum finansowanych przez nas urządzeń jest bardzo szeroki.

.

Oferta finansowania Leason

Sprawdź u nas:

.

Wpisy powiązane tematycznie:

Leasing dla nowych firm

Leasing w działalności jednoosobowej

3 sposoby na tani leasing

    5/5 - (6 votes)

    Poprzedni post

    Leasing maszyn CNC

    Następny post

    Leasing nagłośnienia [case study]