PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG TRANSPORTOWYCH RADIO TAXI „BARBAKAN” SP. Z O.O.

Prezes Zarządu Andrzej Bobusia

Od wczesnego etapy istnienia firmy korzystaliśmy z leasingu przy zakupie samochodów do firmy. Najczęściej są to auta ciężarowe służące do dowozu zakupów oraz szybkich przesyłek kurierskich na terenie Krakowa i okolic, a także samochody dla pracowników centrali firmy. Przez wiele lat korzystaliśmy z oferty Europejskiego Funduszu Leasingowego, gdzie mieliśmy status „złotego klienta”. Wszystko zmieniło się w 2009 roku, gdy trafił do nas właściciel Leason, Pan Mikołaj Łagowski. Miał szerokie spojrzenie na rynek leasingowy i uświadomił nam, że na współpracy z nim możemy wiele zaoszczędzić na opłatach leasingowych.

Pokazał również o ile przepłacaliśmy u naszego dotychczasowego leasingodawcy. Pierwsze umowy z pomocą Leason zawarliśmy jeszcze w 2009 roku i wszystko poszło jak należy. Przy kolejnych było dokładnie tak samo. Firma Leason w 100% sprostała naszym wymaganiom i niejednokrotnie bardzo miło nas zaskoczyła. Przykładowo bez żadnych trudności dostaliśmy leasing na używane Porsche 911 przy zaledwie 5% wkładu własnego czy 11-letni ciągnik rolniczy (jak na standardy firm leasingowych bardzo wiekowy).

Jednakże pełen wachlarz możliwości Leason zobaczyłem przy okazji leasingu specjalistycznego oprogramowania pisanego na indywidualne zamówienie naszej firmy. Nie mogłem uwierzyć gdy dowiedziałem się, że nie wymaga się od nas żadnego wkładu własnego. Miało to znaczenie, gdyż zakup software był kosztowny i wysoki wkład własny mógł w owym czasie odbić się negatywnie na płynności firmy.

Na przestrzeni lat współpracy fachowcy z Leason rekomendowali nam różne firmy leasingowe, w zależności która w danym momencie oferowała najciekawsze lub promocyjne warunki. Wyleasingowane samochody i inne przedmioty przyczyniły się do dalszego rozwoju firmy. Przeprowadzone inwestycje pozwoliły nam utrzymać przewagę technologiczną nad konkurencją z branży taksówkarskiej i zrzeszając kilkuset taksówkarzy pozostać jednym z liderów na wymagającym rynku krakowskim.

Niniejszym listem pragnę gorąco podziękować za dotychczasową, wieloletnią już współpracę. Życzył bym sobie mieć w innych obszarach prowadzenia firmy partnerów równie zaangażowanych i działających profesjonalnie, jak Leason.

Referencje Barbakan