KERBI S.C.

Bartłomiej Kędzierski

Pod koniec 2015 roku podjąłem decyzję o zakupie nowego automatu tokarskiego CNC. Posiadałem wówczas ok 20 takich maszyn starego typu, ok 30-to letnich, sterowanych krzywkowo a nie numerycznie. Większość z nich jest już mocno wyeksploatowana co stanowi duże utrudnienie podczas wykonywania detali wymagających dużej precyzji. Dodatkowo w 2015 roku moi klienci zwiększyli zamówienia i wydajność starych maszyn zaczęła być niewystarczająca.

Najlepszą ofertę na maszynę (Hanwha XD20H) otrzymałem od firmy MTI z Rybnika i zacząłem starania o sfinansowanie zakupu. Niestety „mój” bank nie był w stanie udzielić mi finansowania. Wyniki za poprzedni rok (2014) były zbyt niskie a procedury kredytowe nie pozwalały uwzględnić o wiele lepszych wyników z bieżącego roku (2015).

Przedstawiciel MTI polecił mi wówczas Pana Łagowskiego, jako kompetentnego brokera leasingowego, z którego usług klienci MTI korzystali już wcześniej. Ja z kolei odpowiedziałem na mailowe ogłoszenie innego pośrednika i czekałem na wyniki pracy dwóch, niezależnie od siebie działających specjalistów.

Pan Mikołaj Łagowski przedstawił jako pierwszy dwie propozycje (konkurent później i tylko jedną) i to właśnie z nim zdecydowałem się współpracować. Dodatkowo poinformował o możliwych „ryzykach” oceny wniosku przy każdej z ofert w odniesieniu do mojej sytuacji. Wiedziałem, że rozmawiam z doświadczonym specjalistą.

Współpraca układała się bardzo dobrze. Przez cały czas, kontaktowaliśmy się wyłącznie telefonicznie i mailowo. Na podstawie przesłanych Panu Mikołajowi dokumentów finansowych otrzymywałem od niego wypełnione wnioski, wystarczyło podpisać. Dzięki temu mogłem skupić się na prowadzeniu firmy zamiast wypełniać dokumenty.

Działania Pana Mikołaja przyniosły upragniony efekt w postaci leasingu na dogodnych warunkach, takich, jak oczekiwałem. Dzięki temu mogłem sfinalizować zakup.

Maszyna pracuje od miesiąca, zastępując 5 starych automatów. Przedstawię skok we wzroście wydajności na prostym przykładzie: stary automat (AWA 10) w trakcie 8h zmiany produkował ok 300 (+-20)szt. detalu. Nowa maszyna w tym samym czasie produkuje 1500 szt. Stare maszyny pracują tylko na 1 zmianę (brak na rynku fachowców potrafiących je obsłużyć), nowa pracuje na 3. Żeby wykonać zamówienie na 6000 szt. detalu miałem zajętą 1 starą maszynę przez cały miesiąc (20 dni roboczych). Nowa tą samą ilość wykonuje w 1 dzień + pierwsza zmiana dnia kolejnego! Wydajność to nie jedyna zaleta nowej maszyny. Jest bardzo precyzyjna oraz pozwala na wykonanie bardziej skomplikowanych detali.

W tym roku mój główny klient zapowiedział zwiększenie zamówień. Bez nowej maszyny z pewnością nie byłbym w stanie sprostać jego wymaganiom, przez co straciłbym część toczonych detali.

Reasumując: współpraca z Panem Mikołajem Łagowskim bardzo pomogła w rozwoju mojej firmy i z pewnością skorzystam ponownie z jego usług.

Referencje Kerbi