Wiek właściciela firmy a leasing
5 (100%) 10 votes

Młody leasingobiorca

W jakim wieku powinien być leasingobiorca, żeby dostać leasing? Jaki jest minimalny a jaki maksymalny wiek leasingobiorcy?

Jeśli wiek dyskwalifikuje – co zrobić, żeby dostać leasing?

Są dwa problemy z wiekiem leasingobiorcy – jest za młody lub za stary.

Teoretycznie z chwilą ukończenia 18 lat możesz otworzyć firmę i ubiegać się o leasing. W praktyce leasingodawcy niechętnie udzielają leasingu młodym przedsiębiorcom. Umowną granicą jest 25 lat. W części firm leasingowych młodsza osoba dostanie leasing tylko pod warunkiem poręczenia. Poręczycielem powinna być wtedy firma prowadzona przez starszą osobę, ewentualnie rodzice jako osoby prywatne.

W innych wiek nie jest aż tak istotny, ważniejsze jest doświadczenie w branży oraz wyniki finansowe. W przypadku ich braku pozostaje znaleźć poręczyciela lub wstrzymać się z leasingiem. Zdarzyło mi się udzielić leasingu bez poręczenia 20-latkowi, który krótko prowadził działalność, ale wcześniej przez 3 lata robił to samo na umowie o pracę.

 

Stary leasingobiorca

Przedsiębiorcy w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym mogą mieć trudność z uzyskaniem leasingu a dopuszczalny wiek różni się dość mocno pomiędzy firmami leasingowymi. Kończąc leasing twój wiek nie powinien przekroczyć 65 lat-70 lat. Zdarzają się jednak od tego odstępstwa i leasing może wziąć właściciel mający np. 72 lata w chwili podpisania umowy. Tutaj dużo zależy od wyników Twojej firmy, posiadanego majątku i zobowiązań oraz samej firmy leasingowej. Niektóre są elastyczne i chętnie robią odstępstwa od procedur, inne trzymają się sztywno wytycznych co do wieku.

Jeśli leasingodawca odmówi kategorycznie finansowania z powodu sędziwego wieku wyjściem z sytuacji może być poręczenie młodszej osoby prowadzącej działalność , np. syna lub córki lub kogoś innego spełniającego kryteria wieku.

Problem starego leasingobiorcy dotyczy głównie działalności jednoosobowych. W spółkach gdy jeden ze wspólników jest za młody/stary a drugi w akceptowanym wieku to zazwyczaj leasing zostaje przyznany.

Przedstawiamy nasze poprzednie artykuły branżowe: leasing maszyn oraz leasing samochodu osobowego

Chcesz trafić do właściwego leasingodawcy?

Skontaktuj się z nami:

Please leave this field empty.

Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś/aś poinformowany/a, że przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Leason - Wygodny Leasing, os. Szkolne 1/13, 31-975 Kraków, NIP: 7692008486.


Komentarze zostały wyłączone

Top