Leasing jest najpopularniejszą metodą finansowania zewnętrznego przy zakupie ciągników siodłowych i naczep ponieważ pozwala korzystać z ciągnika przy niewielkim zaangażowaniu swojego kapitału. Na jego korzyść przemawiają także względy podatkowe oraz brak obniżania zdolności kredytowej. Ponadto w leasingu często nie weryfikuje się zdolności kredytowej firmy, co pozwala zawrzeć umowę firmom wykazującym minimalny dochód lub stratę. Leasing ciągnika siodłowego to rozwiązanie dla wielu firm zajmujących się rolnictwem i dziś chcemy Wam przedstawić jego zalety.

 

Leasing ciągnika – dlaczego warto?

  • Leasing ciągnika (np. siodłowego) pozwala zaliczyć zakup w koszty 2 razy szybciej niż przy zakupie za gotówkę – nowy ciągnik kupiony za gotówkę amortyzujesz przez 7 lat. W leasingu operacyjnym wrzucisz go w koszty już w ciągu 3 lat.
  • Leasing nie obniża zdolności kredytowej! – Traktowany jest jako koszt i jest ujęty w kosztach firmy.
  • Jest to szybkie finansowanie, formalności załatwisz w 3-5 dni.
  • Wymaga niewielkiej ilości dokumentów w porównaniu do kredytu.
  • Pomaga obniżyć wysokość płaconych podatków.
  • Pozwala ustawić różną wysokość rat w sezonie i poza nim.
  • Pozwala zaliczyć do 70% wartości w koszty w ciągu 2 miesięcy.
  • Chroni majątek przed komornikiem – w trakcie leasingu ciągnik pozostaje własnością firmy leasingowej.

 

Leasing ciągnika siodłowego – możliwe warunki finansowania:

 

Leasing ciągnika siodłowego – co jeszcze powinniście wiedzieć?

Procedury uproszczone leasingu ciągnika

Procedury uproszczone to przede wszystkim szybki czas oceny wniosku, brak okazywania wyników finansowych lub oświadczenie o dochodzie oraz wysokie limity – nawet do 400 000 zł netto. Kwota ta pozwala sfinansować nowy zestaw lub 2 używane. Z okazaniem wyników finansowych limity w procedurach uproszczonych są wyższe.

 

Leasing ciągnika liczony kilometrami

Jeśli chodzi o leasing ciągnika siodłowego,  wysokość raty zależy od liczby przejechanych kilometrów w miesiącu – im większy przebieg, tym większa rata. Kiedy nie masz zleceń i ciągnik stoi – płacisz niedużą ratę. Rozwiązanie to doceniają właściciele firm transportowych mających już kilka zestawów. Jeśli w danym momencie brakuje im zleceń dla jednego z aut – zwykle stoi ten samochód, który jest leasingowany na kilometry. Dzięki temu płacą potem niedużą ratę za ten samochód. Więcej informacji o leasingu na kilometry znajdziesz tutaj.

 

Leasing ciągnika dla nowej firmy

Jeśli właśnie otworzyłeś firmę transportową i chcesz z pomocą leasingu kupić swój pierwszy zestaw – przygotuj się na wyższą pierwszą wpłatę. Standardem jest 20% wkładu własnego. U nas często można liczyć na 10% wkładu własnego bez poręczycieli zewnętrznych.

Istotne, żebyś miał doświadczenie w branży. Mile widziany będzie także kontrakt lub list intencyjny z przyszłym zleceniodawcą. Więcej informacji o leasingu dla nowych firm znajdziesz tutaj.

 

Pożyczka leasingowa na zakup ciągnika lub naczepy

Kupując ciągnik lub naczepę od zagranicznego dilera możesz rozważyć pożyczkę leasingową.

Zakup zwolniony jest z VAT, podobnie pożyczka na sfinansowanie zakupu. Więcej o pożyczce pisałem tutaj.

 

Oferta leasingu dla branży transportowej jest na tyle szeroka, że pozwala dopasować rodzaj finansowania do potrzeb firmy. Leasing ciągnika siodłowego to tylko jedna z wielu możliwości.

Chętnie pomogę w doborze odpowiedniego rozwiązania.

Poznaj naszą ofertę leasingu >>

Skontaktuj się z nami

Please leave this field empty.

Wypełnienie niniejszego formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, wyłącznie w czynnościach niezbędnych do przygotowania i przesłania oferty oraz ewentualnej jej realizacji ( Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883 ).


Komentarze zostały wyłączone

Top