Jakie są korzyści z zakupu samochodu w leasingu operacyjnym?
5 (100%) 7 votes

Masz zamiar kupić samochód? Zastanawiasz się jaką formę finansowania wybrać? Poznaj więc korzyści, które da Ci zakup auta w leasingu operacyjnym.

 

Decydując się na leasing samochodu osobowego możesz liczyć na wiele korzyści. Dziś krótko Ci o nich opowiem.

 

Każda opłata leasingowa jest kosztem

Wszystkie opłaty związane leasingiem są dla ciebie kosztem uzyskania przychodu. Bez względu na wartość wrzucasz je w koszty jednorazowo. Oznacza to, że nawet wysoki, np. 40% wkład własny możesz zaksięgować od ręki. Ma to ogromy wpływ na obniżenie wysokości płaconego podatku dochodowego.

Od każdej opłaty odliczysz 50% VAT (lub 100%, jeśli samochód jest wykorzystywany wyłącznie do celów prowadzenia działalności). Jeśli nie jesteś płatnikiem VAT wrzucasz w koszty wartość brutto opłaty.

 

Wrzucisz zakup w koszty 2x szybciej, niż za gotówkę

Nowy samochód kupiony za gotówkę lub w kredycie amortyzujesz przez 5 lat. W leasingu operacyjnym umowa trwa min. 40% czasu amortyzacji, zatem dla samochodu min. 2 lata.  Każda opłata leasingowa stanowi koszt, zatem możesz wrzucić zakup w koszty w ciągu np. 2 czy 3 lat. Dzięki temu zapłacisz mniejszy podatek dochodowy.

 

Brak limitu amortyzacji

W polskim prawie występuje limit amortyzacji – 20 000 Euro na jeden samochód. W przypadku zakupu za gotówkę lub w kredycie nadwyżka ponad ta kwotę nie stanowi kosztu uzyskania przychodu. W leasingu operacyjnym niezależnie od wartości samochodu raty są kosztem, zatem limit amortyzacji nie obowiązuje. Oznacza to, że nawet luksusowy samochód za 0,5 mln zł można wrzucić w koszty w leasingu. Zakup (pomimo odsetek leasingowych) będzie tańszy, niż przy kupnie za gotówkę. Więcej szczegółów TUTAJ.

 

Chroni przed komornikiem

W trakcie leasingu samochód pozostaje własnością firmy leasingowej. Do czasu wykupu nie jesteś właścicielem dlatego samochód nie podlega zajęciom komorniczym.

 

Nie obniży zdolności kredytowej

Finansowanie w formie leasingu nie obniża zdolności kredytowej. Leasing traktowany jest jako koszt i ujęty w kosztach firmy. Ma to znacznie, jeśli za chwilę będziesz się ubiegał o przyznanie kredytu, np na zakup mieszkania. Ponadto leasing nie jest widoczny w BIK. Jeśli zdarzy ci się spóźnić ze spłatą raty leasingu nie będzie to odnotowane w BIKu.

 

Nawet 70% wartości samochodu w koszty w ciągu miesiąca

Jeśli zamierzasz kupić samochód, szukasz dużego kosztu i masz pieniądze na kupno za gotówkę, ale ze względu na amortyzację nie chcesz tego zrobić leasing może być dobrą alternatywą. W swojej ofercie posiadamy bowiem rozwiązanie pozwalające zaliczyć jednorazowo do 70% wartości samochodu w koszty w miesiącu zakupu. Co więcej istnieje też możliwość odliczenia więcej, niż 50% VAT od samochodu wykorzystywanego w części do celów prywatnych.

Osoby zainteresowane szczegółami zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze zostały wyłączone

Top