Coraz więcej Polaków prowadzi firmy zarejestrowane zagranicą. Do najpopularniejszych krajów należą Wielka Brytania, Niemcy i Czechy. Przeważnie o decyzji rejestracji firmy zagranicą decydują względy podatkowe oraz mniej obowiązków administracyjnych. Wg Onet.pl w Wielkiej Brytanii jest co najmniej 40 tys. firm zarejestrowanych przez Polaków. Wśród nich wiele prowadzą osoby mieszkające na stałe w Polsce.

Czy taka firma może dostać leasing w Polsce?

Niestety nie. Firmy leasingowe działające w Polsce mogą finansować wyłącznie firmy zarejestrowane w Polsce. Firmy zarejestrowane zagranicą mogą otrzymać leasing, jeśli zarejestrują oddział w naszym kraju.

Przeważnie o możliwość leasingu pytają freelancerzy np. konsultanci, kompozytorzy, copywriterzy, którzy do działalności nie potrzebują biura czy stacjonarnego punktu sprzedaży i zdecydowali się przenieść firmę zagranicę. Zwykle interesuje ich leasing samochodu.

Leasing na firmę w Czechach

Jeśli prowadzisz działalność np. w Czechach, możesz zwrócić się o leasing do firmy leasingowej tam działającej. Przy samochodzie oznacza to jazdę na zagranicznych tablicach rejestracyjnych przez czas trwania leasingu.

Alternatywnie jeśli bliska Ci osoba prowadzi działalność w Polsce możemy zorganizować leasing samochodu na jej firmę wraz ze zgodą na użytkowanie samochodu przez osoby trzecie i podnajem. Następnie wynajmiesz samochód za wysokość zbliżoną do raty leasingu.

Komentarze zostały wyłączone

Top

Zostaw e-mail i zgarnij Ebooka!

„10 najczęściej popełnianych błędów przy leasingu samochodów i maszyn”

Zapisz mnie na newsletter (możesz się wypisać w dowolnym momencie).

FreshMail.pl